Filmozercy.com | Forum
Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych (/watek-fanedity-fanowskie-przerobki-produkcji-kinowych-i-telewizyjnych)

Strony: 1 2 3


Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Gieferg - 27-08-2021

Ze zjawiskiem zetknąłem się po raz pierwszy w okolicach 2008 roku, kiedy trafiłem na wersję rozszerzoną pierwszego Aliena zawierającą sceny wycięte z dodatków z wydania Alien Quadrilogy. Wkrótce okazało się, że tematyce poświęcona jest rozbudowana strona i forum fanedit.org -za sprawą której zapoznałem się z nieoficjalnymi rozszerzonymi wersjami takich filmów jak pierwszy Terminator, Łowca Androidów, czy Titanic, a także przeróbkami innego rodzaju - tzw fanfixami - wersjami przemontowanymi, skróconymi, czasami stanowiącymi połączenie różnych filmów czy nawet wersji "grindhouse" takich filmów jak "Szczęki" - poniżej przykładowa scena z tej wersji filmu:




(Jest to bodaj najlepszy fanedit jaki miałem okazję oglądać.)

Czy Star Wars:




Z czasem zacząłem sobie montować różnego rodzaju przeróbki we własnym zakresie, wykorzystując w tym celu materiały dostępne na wydaniach Blu-ray/DVD (np. rozszerzony o dodatkowe sceny Prometeusz, X-Men: Last Stand, skrócone Transformers: Revenge of The Fallen, czy stanowiące połączenie wersji kinowej i reżyserskiej Alien i John Rambo), po latach pasja odżyła za sprawą Snyder Cuta JL, którego najpierw przekadrowałem do 2.35:1, by potem zrobić z niego dwa fanedity w tym także wersję grindhouse.

Oglądaliście/polecacie jakieś fanowskie przeróbki?


RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Blade - 27-08-2021

Bardzo lubię przeróbki od ANTONIO MARIA DA SILVA AMDSFILMS (nazwa kanału na YT)

Przykłady:













Z każdą częścią widać wzrost jego umiejętności w tej zabawie

Bonus: (best buddy movie ever)






RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Gieferg - 27-08-2021

Też fajna sprawa (zwłaszcza Rambo Vs Arnold i RoboCop Vs Terminator, którymi jarałem się lata temu)




aczkolwiek na dłuższą metę interesują mnie głównie fanedity pełnometrażowe.
No ale skoro już jesteśmy przy tych krótszych formach to niezłe jest to:





Warto w tym miejscu dodać, że większość ludzi jest sceptycznie nastawiona do faneditów, przynajmniej do czasu, aż jakieś obejrzy Tongue


RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Nfsfan83 - 28-08-2021

Nie jest to może fanowski przeróbka filmowa ale robi wrażenie jak dla mnie jako miłośnika GTA szczególnie VC i SA, w V nie grałem:






RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Gieferg - 24-11-2021

https://ifdb.fanedit.org/m4s-the-hobbit-book-edit/

to jest coś pięknego.
Cały Hobbit skrócony do mniej więcej 4 godzin, z pominięciem większości rzeczy, których nie było w książce i wszelakich irytujących glupot. Żadnych Radagastów, Alfrida tyle co nic, Azog jest tylko bezimiennym dowódcą orków w bitwie na końcu, żadnych międzygatunkowych romansów, Legolas ma tylko cameo, Smaug nie ugania się za krasnoludami, nie zostaje zalany złotem, syn Barda nie bierze udziału w ubiciu smoka (do czego trzeba było zrobić nowe efekty specjalne) itd. do tego poprawiono obraz, by miał bardziej naturalny, filmowy wygląd przypominający LOTRa (az miło patrzeć), no i motyw muzyczny z AUJ pojawia się w trakcie bitwy tak, jak powinien.






RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Mierzwiak - 24-11-2021

"Extended Edition" na okładce tej wersji takie trochę ironiczne Wink


RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Gieferg - 24-11-2021

Heh, no tak trochę.
Przeglądam scenami i nie mogę wyjść z podziwu. Tylko przydałoby się jeszcze zrobić do tego napisy PL...

EDIT:

Są do tego napisy PL Big Grin


RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Gieferg - 24-02-2022

Coming soon:




EDIT:
Już prawie, prawie...




[Obrazek: ME7UNRY_t.jpg]


RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Marioo - 06-03-2022

Chodzą słuchy, że już gotowe. Kiedy i gdzie oficjalna premiera?


RE: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych - Gieferg - 21-05-2022

Kolejny po obcym punkt programu to mix Rambo I-III z dokładką materiału z dwunastu innych filmów (między innymi Platoon, Apocalypse Now, Hot Shots Part Deux czy Predator), przyprawiony wykreowaną z pomocą AI narracją samego Johna (Forrest Gump style), opowiadającego widzom o swoim życiu. Trochę dodatkowej muzyki, grindhouse'owa oprawa i niezbyt poważny twist fabularny.

Zwiastun: https://www.reddit.com/r/fanedits/comments/tjlutf/rambo_grindhouse_project_trailer/

(problem z wymawianiem "bear" jako "beer" został w finalnej wersji rozwiązany)