Filmozercy.com | Forum
Odtwarzanie filmów 4k z dysku - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Odtwarzanie filmów 4k z dysku (/watek-odtwarzanie-filmow-4k-z-dysku)

Strony: 1 2 3 4


Odtwarzanie filmów 4k z dysku - Miki1306 - 07-11-2021

Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza który podoła odtwarzaniu filmów 4k z dysku zewnętrznego ewentualnie sam posłuży jako swego rodzaju magazyn/serwer ?.
Niestety mój Panasonic ub 820 nie podołał temu wyzwaniu, a czasem taka opcja w kinie domowym poprostu się przydaje.

Rzeczy które mnie interesują:
Odtwarzanie bez problemów filmów 4k z dysku zewnętrznego czy też wbudowanego
Brak problemów z obsługą Atmosa lub innych nowszych kodeków
Jak najlepsza jakość obrazu
Budżet jakim dysponuje na ten cel to około 1000 zł

Zastanawiam się nad:
- Nvidia Shield TV Pro
- Zidoo z10
Oraz słyszałem, że można zrobić z PC niewielkich rozmiarów coś w stylu odtwarzacz/serwera plików (nie znam się za bardzo na tym) nie wiem jakie parametry musiałoby mieć tego typu urządzenie więc pytanie czy w moim budżecie wg takie coś miałoby sens i było wykonalne ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i opinie.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - marciniozo - 07-11-2021

Zidoo to polecam Z10 pro. Jednak przekracza budżet. Zobacz może Z9x. W tym brak kieszeni na dysk.
Co do możliwość tych odtwarzaczy są jak najbardziej OK. Wszystkie nowe kodeki obsługuje. Obraz HDR, Dolby Vision. Dźwięk Dolby Atmos, DTS-X itp.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - prodarek - 07-11-2021

Zidoo Z9X
Dune HD Real Vision 4K
Nvidia Shield TV Pro

(07-11-2021, 12:22)Miki1306 napisał(a):  Oraz słyszałem, że można zrobić z PC niewielkich rozmiarów coś w stylu odtwarzacz/serwera plików (nie znam się za bardzo na tym) nie wiem jakie parametry musiałoby mieć tego typu urządzenie więc pytanie czy w moim budżecie wg takie coś miałoby sens i było wykonalne ?
Nie ma to sensu.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - Qlas1990 - 08-11-2021

W zeszłym tygodniu na OLX kupiłem używany Himedia Q5 pro za 200 zł.Działa Atmos, DTS:X, DTS. Filmy w 4KHDR z kodekiem HEVC działają bez zarzutu. Model Q10 pro ma kieszeń na dysk do 6Tb, ale jest większy i jak dla mnie brzydki Smile


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - Miki1306 - 08-11-2021

(07-11-2021, 14:04)marciniozo napisał(a):  Zidoo to polecam Z10 pro. Jednak przekracza budżet. Zobacz może Z9x. W tym brak kieszeni na dysk.
Co do możliwość tych odtwarzaczy są jak najbardziej OK. Wszystkie nowe kodeki obsługuje. Obraz HDR, Dolby Vision. Dźwięk Dolby Atmos, DTS-X itp.

(07-11-2021, 16:19)prodarek napisał(a):  Zidoo Z9X

Obaj polecacie z tego co widzę Zidoo z9x troszkę poczytałem i spotkałem się z opiniami, że przy większych plikach np. 50-70 gb przycina się ?
marciniozo jak to wygląda w twoim z10 pro zdarzają się takie sytuacje testowałeś może ?
Ponoć brak też obsługi Netflix oraz Prime Video niby mam to wszystko w tv ale trochę szkoda, że przy takiej cenie nie obsługuje tak popularnych aplikacji.

Qlas1990 napisał(a):W zeszłym tygodniu na OLX kupiłem używany Himedia Q5 pro za 200 zł.Działa Atmos, DTS:X, DTS. Filmy w 4KHDR z kodekiem HEVC działają bez zarzutu. Model Q10 pro ma kieszeń na dysk do 6Tb, ale jest większy i jak dla mnie brzydki Smile
Dzięki za info chętnie rzucę okiem, cenowo wygląda interesująco Big Grin a jak odtwarzanie ? Próbowałeś może odtworzyć z dysku jakiś film dużych rozmiarów koło 50 gb ?


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - prodarek - 08-11-2021

Bo to nie są odtwarzacz VOD, jak chcesz netflixy itd to masz do wyboru tylko i wyłącznie Shield TV. Nie ma prawa nic się ciąć na zidoo/dune niezależnie od wielkości plików.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - marciniozo - 08-11-2021

W Zidoo jest bardzo dobra aplikacja Home Theatre. Świetna sprawa skanuje podłączone dyski i ładnie kataloguje bibliotekę wideo. Dobiera okładki i z media info parametry filmu. Mam filmy wielkości 130GB z HDR, DV z wysokim bitrate. Dźwięk Dolby Atmos.  Odtwarzane są plynnie. Wszystko działa jak należy.
Do tego Zidoo Z10 pro ma wejście na dysk wew. HDD. Obsługuje do 14 TB. Ciekawostka - jest wejšcie HDMI i można nagrywać.
Jakby co polecam forum ZIDOO. Można tam znaleźć wiele cennych informacji co do ustawień i pobrać najnowsze oprogramowanie.
http://forum.zidoo.tv/index.php?forums/hdd-media-player-rtd-1619dr.54/
Tak Zidoo nie ma certyfikatu Netflix i Prime Video. Z tym jest problem. Jednak jako odtwarzcz plików sprawuje się bardzo dobrze.
Do tego można zainstalować Kodi i po konfiguracji zyskujemy dodatkowe funcje multimedialne. Zidoo ma na bazie Kodii własną aplikację ZDMC (praktycznie jest to Kodi).
Generalnie jest to bardzo dobre urządzenie.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - woj woj - 08-11-2021

Możesz również zamówić dune HD Real Vision jest tańszy od z9x i praktycznie niczym się nie różni.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - Miki1306 - 08-11-2021

(08-11-2021, 15:51)prodarek napisał(a):  Bo to nie są odtwarzacz VOD, jak chcesz netflixy itd to masz do wyboru tylko i wyłącznie Shield TV. Nie ma prawa nic się ciąć na zidoo/dune niezależnie od wielkości plików.
Shield Tv z tego co zdążyłem się zorientować wypada odrobinę słabiej niż Zido z9x (odnośnie Dune jeszcze muszę poczytać)

(08-11-2021, 15:59)marciniozo napisał(a):  W Zidoo jest bardzo dobra aplikacja Home Theatre. Świetna sprawa skanuje podłączone dyski i ładnie kataloguje bibliotekę wideo. Dobiera okładki i z media info parametry filmu. Mam filmy wielkości 130GB z HDR, DV z wysokim bitrate. Dźwięk Dolby Atmos.  Odtwarzane są plynnie. Wszystko działa jak należy.
Do tego Zidoo Z10 pro ma wejście na dysk wew. HDD. Obsługuje do 14 TB. Ciekawostka - jest wejšcie HDMI i można nagrywać.

Coraz bardziej skłaniam się ku Zido ewentualnie Dune (ponoć faktycznie są podobne ) wydają się mieć wszystko czego potrzebuję.
Może to głupie pytanie ale przez ciekawość je zadam.. Czy któryś model Dune lub Zidoo ma pl menu ? Tongue ( szukałem tego info lecz nie znalazłem;/)
Ale jeśli się zdecyduję na Zidoo to chyba już wiem do kogo się zgłoszę odnośnie małego wprowadzenia do tematu Big Grin

(08-11-2021, 16:58)woj woj napisał(a):  Możesz również zamówić dune HD Real Vision jest tańszy od z9x i praktycznie niczym się nie różni.

Tutaj muszę się trochę zagłębić bo faktycznie czytałem gdzieś opinię, że są podobne z z9x.
Cenowo faktycznie odrobinkę taniej wypada. Ciekawe jak z aktualizacjami i wsparciem.


RE: Odtwarzanie filmów 4k z dysku - woj woj - 08-11-2021

Miki1306 tutaj masz dobry test.
https://cod-box.net/dune-hd-real-vision-4k-test/