Filmozercy.com | Forum
Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola (/watek-wyrzutki-the-outsiders-rez-francis-ford-coppola)



Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - misfit - 07-11-2021

W najbliższym tygodniu swoją premierę będzie mieć odrestaurowana wersja Wyrzutków na UHD i BD, więc zakładam temat poświęcony temu filmowi.

Dotychczas na BD dostępna była wyłącznie 115 minutowa wersja reżyserska (The Complete Novel). W nowych edycjach na BD i UHD znajduje się również 91 minutowa wersja kinowa, która także została odrestaurowana. Nigdzie nie ma pl wersji i zapewne się to już nie zmieni - nie wiem nawet czy chociaż na DVD u nas ten film kiedykolwiek ujrzał światło dzienne.
Na movie-censorship możecie się zapoznać na temat różnic pomiędzy obiema wersjami.

A tutaj macie pierwsze screeny porównawcze - BD 2021 vs BD 2012 -> click.

[Obrazek: thumb-lg-17481738-the-outsiders-the-comp...ration.jpg] [Obrazek: thumb-lg-17481739-the-outsiders-the-comp...ration.jpg]

Jeśli chodzi o UHD to póki co w Europie (dystrybutor: StudioCanal) dostępna jest tylko kolekcjonerka - w Niemczech w sprzedaży jest na wyłączność w sklepiku Arhaus i została wyceniona na 44,99 EUR. Z kolei w UK trzeba wyłożyć £49.99, ale przynajmniej tym razem na Amazonie UK nie ma żadnych obostrzeń dla kupujących m.in. z Polski. Tak się ma prezentować w środku:

[Obrazek: thumb-e-17481739-1629901275-all.jpg]

Cytat:Includes Original soundtrack CD, 64-page booklet, x 2 posters from artist Tony Stella, 5 artcards from James Hamilton photography, 'Stay Gold' pin badge. Booklet includes exclusive introduction from C Thomas Howell and a brand new interview with S.E Hinton by Lena Dunham.

UHD 1 :
- The Outsiders The Complete Novel (2021 Restoration)
- Audio Commentary with Francis Ford Coppola
- Audio Commentary with Matt Dillon, C. Thomas Howell, Diane Lane, Rob Lowe, Ralph Macchio and Patrick Swayze
- NEW: Restoration Story
- NEW: Interview with Cinematographer Stephen Burum
- NEW: Deleted Scenes
- NEW: Francis Ford Coppola introduction
- NEW: Outsider Looking In - Frances Ford Coppola discusses some key scenes
- NEW: Old House, New Home
- NEW: Trailer

UHD 2:
- The Outsiders (2021 Restoration)
- Staying Gold: A Look Back at 'The Outsiders'
- NBC's News Today from 1983 'The Outsiders' Started by School Petition
- 7 Cast Members (Lowe, Swayze, Howell, Dillon, Macchio, Garret and Lane) read extracts from the novel
- S.E. Hinton on Location in Tulsa
- The Casting of 'The Outsiders'
- Six deleted and extended scenes
- Trailer from 1983

BD 1:
- The Outsiders The Complete Novel (2021 Restoration)
- Audio Commentary with Francis Ford Coppola
- Audio Commentary with Matt Dillon, C. Thomas Howell, Diane Lane, Rob Lowe, Ralph Macchio and Patrick Swayze
- NEW: Restoration Story
- NEW: Interview with Cinematographer Stephen Burum
- NEW: Deleted Scenes
- NEW: Francis Ford Coppola introduction
- NEW: Outsider Looking In - Frances Ford Coppola discusses some key scenes
- NEW: Old House, New Home
- NEW: Trailer

BD 2:
- The Outsiders (2021 Restoration)
- Staying Gold: A Look Back at 'The Outsiders'
- NBC's News Today from 1983 'The Outsiders' Started by School Petition
- 7 Cast Members (Lowe, Swayze, Howell, Dillon, Macchio, Garret and Lane) read extracts from the novel
- S.E. Hinton on Location in Tulsa
- The Casting of 'The Outsiders'
- Six deleted and extended scenes
- Trailer from 1983





Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - vandel - 07-11-2021

Recka
https://www.avforums.com/reviews/the-outsiders-4k-blu-ray-review.19261

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - pred895 - 07-11-2021

(07-11-2021, 13:02)misfit napisał(a):  Nigdzie nie ma pl wersji i zapewne się to już nie zmieni - nie wiem nawet czy chociaż na DVD u nas ten film kiedykolwiek ujrzał światło dzienne.

Jakieś tam napisy są:
Opensubtitles
NapiProjekt


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - misfit - 07-11-2021

Tzn. w zacytowanym zdaniu chodziło mi o oficjalne wydania. Ale dobrze widzieć, że do pobrania są też napisy do wersji kinowej.

Ta kolekcjonerka trochę drogaśna z UK, liczyłem, że do dnia premiery stanieje w okolice ~35 funtów, więc na razie odpuszczam zakup. Ale nawet wtedy raczej nie wziąłbym w ciemno, bo nigdy nie wiadomo jak to wyjdzie z kompresją obrazu na UHD od StudioCanal. Nawet jeśli w projekt nie był zaangażowany David (na twitterze się tym nie chwaliłł), to The Howling daje nadzieje, że nie będzie źle pod tym względem.

Przy okazji porównanie nowego BD 2021 vs BD USA od Warnera z 2013 roku, który ma inny transfer od wydań europejskich -> https://screenshotcomparison.com/comparison/18729


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - paniron - 07-06-2022

Kolekcjonerka z UK dostapna na amazonie za 37.5£   Cena niby 49.99£ ale przy skladaniu zamowienia dostajemy rabat ''Save £12.50 at checkout.''

[Obrazek: 71mrXE4-lZL._AC_SX466_.jpg]


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - Ethan - 11-09-2022

Ktoś ostatecznie kupił jakaś wersję tego wydania? Warto? Jak sie prezentuje 4k, jak jakość wersji na zwykłym bluray? Czy wersja bluray zawiera obie wersje filmu? Czy warto robić upgrade?


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - Mierzwiak - 11-09-2022

https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=15805&d2=16746&s1=167146&s2=181810&i=0&l=0


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - Ethan - 11-09-2022

Caps nie jest dla mnie zadna wykładnią, zwłaszcza, że ciężko się go na telefonie przegląda i nie stanowi obrazu w ruchu. A przede wszystkim to domyślam się, że jest odrobine lepiej (patrząc po capsie), ale bardziej interesuje mnie czy warto brac dosyć drogie 4k czy wersję bluray od Niemców (jeżeli jest solidna i zawiera obie wersje). Ktoś coś? Sporo osób kupuje tutaj filmy i nie chce mi się wierzyć, że nikt nie sięgnał po takiego klasyka Coppoli.


RE: Wyrzutki / The Outsiders, reż. Francis Ford Coppola - misfit - 11-09-2022

(11-09-2022, 13:48)Ethan napisał(a):  interesuje mnie czy warto brac dosyć drogie 4k czy wersję bluray od Niemców

A czemu nie UK ? Za 8 funtów aktualnie stoi.

Nie wiem jakie masz obecnie wydanie, ale to w sumie bez znaczenia... warto zrobić upgrade. A czy do BD czy UHD to już mniej ważne... W obu są dwie wersje filmu. I z tego co się orientuje edycje od StudioCanal były kompresowane przez Fidelity in Motion, więc i pod tym względem nie będzie się do czego przyczepić.

Jeśli chodzi o UHD to UK/DE ma dodatkowo Dolby Vision vs USA od Warnera tylko w HDR10.