Filmozercy.com | Forum
Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray (/watek-ile-jest-warta-wasza-kolekcja-ile-wydajecie-miesiecznie-na-dvd-lub-blu-ray)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Mefisto - 15-01-2015

(15-01-2015, 23:17)goblin21 napisał(a):  Filmy Blu-ray kupuję od początku grudnia 2014.
35 Blu-ray kupione za łącznie 1300 zł

o_O


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Nakf - 16-01-2015

Ciężko powiedzieć ile w sumie wydałem na filmy przez ostatnie 6 lat, bo sporo wydań przez ten czas sprzedałem, ale to co mam w tej chwili w kolekcji kosztowało 11 tysi z małym hakiem za BD i pewnie z połowę tego za DVD.

(15-01-2015, 10:03)Mierzwiak napisał(a):  Ile warta jest moja kolekcja? Z każdym dniem coraz mniej.
Moja w ciągu ostatniego miesiąca podrożała o kilka procent Big Grin Kursy walut przebiły sufit, a po wczorajszych wydarzeniach raczej prędko nie spadną. Świetny moment żeby pozbyć się niechcianych wydań na ebayu, ale zakupy za granicą przestają być opłacalne.


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - goblin21 - 16-01-2015

(15-01-2015, 23:57)Mefisto napisał(a):  
(15-01-2015, 23:17)goblin21 napisał(a):  Filmy Blu-ray kupuję od początku grudnia 2014.
35 Blu-ray kupione za łącznie 1300 zł

o_O

A jak ja się zdziwiłem gdy podsumowałem te zakupy :/ Trzeba się ograniczyć i to bardzo :/


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Ula87 - 16-01-2015

Filmy na dvd i bluray, plakaty, zdjecia, czasopisma ,ksiazki, soundtracki, katalogi, godziny spedzone przy sortowaniu, ustawianiu, przenoszeniu, ukladaniu, wycieraniu - BEZCENNE Smile


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - korben - 17-01-2015

Kilkanaście tysięcy wydane, wartość? Rozpoznawana wyłącznie przeze mnie. Nikt nigdy nie doceni godzin spędzonych na wertowaniu działów w salonach empiku w kilku miastach, saturnie itp, godzin wyszukiwania przecen, godzin spędzonych na wymianach bubli na bardziej wartościowe i godzin na układanie, opisywanie, i tak dalej.


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Glaeken - 21-01-2015

Opracowałem wzór na wycene kolekcji, przetestuje go na swoim zbiorze to go podam. Sam jestem ciekaw jaka wyjdzie wartosc w moim przypadku.

Dla tych ktorzy pamietaja wartosci zakupu bedzie ciekawiej sprawdzic czy posiadane wydanie filmu zyskalo na wartosci czy tez nie.


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Regis - 22-01-2015

(21-01-2015, 20:04)Glaeken napisał(a):  Dla tych ktorzy pamietaja wartosci zakupu bedzie ciekawiej sprawdzic czy posiadane wydanie filmu zyskalo na wartosci czy tez nie.

Filmy to nie są znaczki czy monety, tracą na wartości i to sporo. Szczególnie jeśli ktoś kupuje tuż po premierze za 80-90 PLN.
Nieco mniejszą stratę wartości mają kolekcjonerskie wydania - ale na nie trzeba jeszcze znaleźć nabywców.

Jednak myślę że nie można tak tego rozpatrywać.
Ja często staram się myśleć w ten sposób, jak nie byłem na jakimś filmie w kinie to kupując go na BD wychodzi zwykle jak bilet do kina dla dwóch osób :-) Więć w sumie obojętne czy z żoną pójdę do kina za 2x24 PLN, czy kupię film za 50 PLN i zostanie u mnie na półce :-)

Trzeba pamiętać że filmy to rozrywka.


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Haqu - 22-01-2015

(22-01-2015, 08:30)Regis napisał(a):  Trzeba pamiętać że filmy to rozrywka.
Dokładnie. Chyba nikt w kolekcjonowaniu filmów nie szuka zarobku. Ja kupuję filmy dla właśnie rozrywki i jakąkolwiek wartość mają pewnie tylko dla mnie Big Grin


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Marioo - 22-01-2015

(22-01-2015, 08:30)Regis napisał(a):  Więć w sumie obojętne czy z żoną pójdę do kina za 2x24 PLN, czy kupię film za 50 PLN i zostanie u mnie na półce :-)

Strasznie te kina u ciebie drogie  Sad


RE: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray - Regis - 22-01-2015

Są mniejsze kina i tańsze, ale w sieciówce gdzie jest więcej terminów do wyboru to 23 PLN kosztuje normalny, a 25 PLN w weekend, na 3D 26PLN i 28 PLN