Filmozercy.com | Forum
OPPO BDP-10X, BDP-9X - dyskusja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: OPPO BDP-10X, BDP-9X - dyskusja (/watek-oppo-bdp-10x-bdp-9x-dyskusja)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: OPPO BDP-103/105 - misfit - 30-09-2022

Wyostrzanie już na maxa przeostrzonego T2 ? Cóż... każdy ma jakieś swoje odchyły Wink

Moje zdanie na temat darbee jest zbieżne z poniższym.





RE: OPPO BDP-103/105 - Gieferg - 30-09-2022

Ostatnio jeden znajomy się wielce dziwił, że ostrość w kamerce Gopro mam ustawioną na low. Ale co zrobić, skoro tylko wtedy nagrany materiał wygląda naturalnie?


RE: OPPO BDP-103/105 - prodarek - 30-09-2022

Mimo wszystko cieszę się że szukasz naturalności w naturze.
Wink

Jeden szuka naturalności w ostrości, drugi w kolorach trzeci ma wyj..., czwarty poprawia, piąty nie widzi, szósty nie słyszy Smile
Preferencje moi mili preferencje tak to się zwie.


RE: OPPO BDP-103/105 - Mierzwiak - 01-10-2022

Jak dla mnie w domowym zaciszu możesz sobie nawet oglądać z ostrością i saturacją ustawionymi na 100, tylko nie wiem po co się tym chwalić na forum Smile Wszelkie tego typu obróbki obrazu pachną zresztą atrakcjami dla Januszy sprzed co najmniej dekady...


RE: OPPO BDP-103/105 - prodarek - 03-02-2023

Leć w niebo... Smile

Skrypt na ten moment uruchamia:
Telnet.
Montuje udziały sieciowe NFS do USB.
Serwer FTP na porcie 21, login root hasła brak, z dostępem tylko do lokalizacji /mnt/sda1/, aby umożliwić wrzucenie napisów lub aktualizację skryptu.
Otwiera port 436 do komunikacji http a następnie rozpoczyna wyszukiwanie "zasobów" w tym sieciowych dzięki temu w aplikacji jak i głównym GUI dostęp do zasobów sieciowych jest natychmiastowy.

Następnie uruchamia skrypt "loop.sh który pracuje non stop i co 10 sekund sprawdza co należy zrobić:
Gdy wykryje odtwarzaną płytę BD ustawia present obrazu na konfigurację pierwszą.
Gdy wykryje odtwarzaną płytę DVD ustawia present obrazu na konfigurację drugą.
Gdy wykryje nowe napisy srt wrzucone na USB przenosi je do katalogu sub i zmienia ich nazwę na sub.srt.

I to tyle jeśli chodzi o automatyzację uruchamianą z USB AutoScript.

Natomiast mam jeszcze z palca skrypt zintegrowany z home assistentem, do automatycznego obniżania wymuszonych napisów, włączania napisów z usb i powrót ich poprawnej pozycji jak również do wymuszenia odtwarzania płyt 3D na normalnym TV.

[Obrazek: bGLIvAw.png]


Skrypt na 103/105 nie wymaga żadnych "przeróbek"  oppo 203/205 wymaga JB skrypt powinien działać z wyjątkiem funkcji zmiany ustawień obrazu.


RE: OPPO BDP-103/105 - prodarek - 14-02-2023

Nowa wersja skryptu dodaje

- Gdy w zdalnej lokalizacji "określonej" w skrypcie na NAS wrzucimy napisy xxxx.srt to przeniesie je automatycznie na usb do katalogu sub i zmieni ich nazwę na sub.srt.
- Automatycznie uruchamia napisy z usb dla płyt które ich w ogóle nie mają


RE: OPPO BDP-103/105 - kulcikriu - 14-03-2023

Moze ktos pomozeSmile
Zamierzam kupic oppo 103 region free podobno z oryginalnie zamontowanym odblokowaniem regionu. Facet na olx napisal mi, ze nie ma plyt z poza regionu i nie sprawdzal, przyslal mi tylko zdjecie z instrukcji - po ang, tam info o zmianie regionu przez pilota, kombinacja klawiszy (dimmer x 3, mute i numerek strefy). Nie znam oppo, ale z tego co czytam, to chyba normalna komenda?
Moje glowne pytanie to - jesli faktycznie to oppo region free, to skoro facet tego nie uzywal.w ogole, wiec nie zweryfikuje mi, to czy bedzie na pewno region free dzialac? Gdyz niby na stronie oppo jest info:

"Opcja Region Free dostępna jest wyłącznie dla odtwarzaczy posiadających oprogramowanie kompatybilne z modułem Region Free. Odtwarzacze, które oferujemy posiadają oprogramowanie kompatybilne z modułem Region Free.
Niestety nie możemy zagwarantować, że nowsze wersje oprogramowania również będą kompatybilne z modułem Region Free (ale podkreślamy, że na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych informacji, aby to się miało zmienić)."

Pewnie dla uzytkownikow oppo to glupie pytanie, ale bede wdzieczny za odpowiedz, bo na regiom free mi zalezy.


RE: OPPO BDP-103/105 - prodarek - 14-03-2023

Może sprawdzić, niech przestawi oppo na region A i odpali płytę na region B.


RE: OPPO BDP-103/105 - kulcikriu - 14-03-2023

SlusznieSmile dzieki za madra uwageSmile


RE: OPPO BDP-103/105 - HAL 9000 - 14-03-2023

(14-03-2023, 17:43)kulcikriu napisał(a):  kombinacja klawiszy (dimmer x 3, mute i numerek strefy). Nie znam oppo, ale z tego co czytam, to chyba normalna komenda?

Tak, na OPPO 203 ta sama kombinacja.