Filmozercy.com | Forum
Skaczący obraz z grabbera - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Skaczący obraz z grabbera (/watek-skaczacy-obraz-z-grabbera)



Skaczący obraz z grabbera - slavekg - 29-05-2023

Mam zewnętrzną kartę telewizyjną/grabbera Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330e. Używając tego narzędzia podłączyłem dekoder do laptopa z Windows 10. Niestety jest problem z obrazem, który cały czas "skacze" - jakby klatki się mieszały. Nie wiem, jak to dokładnie opisać, więc wklejam link do próbki wideo, którą zgrałem i która obrazuje problem:
Link do pliku wideo

Co ciekawe, w starszym laptopie z Windows 7 tego problemu nie ma - obraz jest płynny.

Raczej to nie problem braku jakiś kodeków, bo zainstalowałem pakiet K-Lite Mega - nic nie powinno brakować. A może Windows 10 nie obsługuje tego grabbera?

Wiem, że jest na tym forum kilka osób, które zgrywają materiały z magnetowidu VHS (na tym mi szczególnie zależy) - może ktoś się z tym problemem spotkał, a co najważniejsze, wie, jak go rozwiązać.


RE: Skaczący obraz z grabbera - prodarek - 29-05-2023

Skoro na Win 7 jest ok a na Win 10 nie to oznacza problem ze sterownikami można kombinować i próbować szukać innych... ogólnie na videohelp czytałem bardzo dużo postów o tym że win 10 nie nadaje się do tego typu rzeczy.


RE: Skaczący obraz z grabbera - slavekg - 29-05-2023

Masz na myśli sterowniki samego tunera/grabbera?


RE: Skaczący obraz z grabbera - prodarek - 29-05-2023

No tak.


RE: Skaczący obraz z grabbera - slavekg - 29-05-2023

No niestety nie ma nigdzie sterowników pod Win10... Maksymalnie dla Win7.
Coś mi się zdaje, że Win10 nie obsłuży tego tunera.