Filmozercy.com | Forum
Star Wars: Ahsoka (spoilery) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale--14)
+--- Wątek: Star Wars: Ahsoka (spoilery) (/watek-star-wars-ahsoka-spoilery)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - HAL 9000 - 01-10-2023

Twoja pierwsza wypowiedź to czysty hejt, z góry na dół, wszystko źle, nie ma to nic wspólnego z np. konstruktywną krytyką.
Fotki, które miałem pod ręką doskonale obrazują jak bardzo jesteś w błędzie, nie odniosłem się tylko do stwierdzeń o fatalnej reżyserii, złym scenariuszu, kiepskich dialogach, głupotach które gonią głupoty i nieudolnie nakreślonych postaciach z niejasnymi motywami, które nie są interesujące. Nie odniosłem się, ponieważ trudniej je zweryfikować jednym obrazkiem, tak jak pozostałe zarzuty, a też nie chciałem się rozpisywać, widząc takie zacietrzewienie z drugiej strony, więc cokolwiek napiszę i tak będzie zignorowane.
Podróży w gębie wieloryba do innej galaktyki nie widzieliśmy w PT czy OT.
Eye of Aldhani, to zrzynka z lodowych komet w TCW, zresztą planetarne święto dla 20 osób, to jakiś żart. Nic tam kreatywnego nie ma, a nie czekaj, prawie nic, cegły były, to fakt.

Jak mam się odnieść do kiepskiej reżyserii, jak mamy różnych reżyserów:

• Episode 1: Dave Filoni
• Episodes 2 & 3: Steph Green (Boba Fett)
• Episode 4: Peter Ramsay (Spider-Verse)
• Episode 5: Dave Filoni
• Episode 6: Jennifer Getzinger (Daredevil)
• Episode 7: Geeta Patel (House of the Dragon)
• Episode 8: Rick Famuyiwa

To kto fatalnie reżyseruje?
Filoni, Green, Ramsay, Getzinger, Patel czy Famuyiwa?

Żadnych konkretów, po prostu, wszyscy są źli Big Grin

Gdy krytykowałem Mando, to podawałem konkretnie, który reżyser dał ciała, a który kompletnie nie czuje SW itd.
Bywały przykłady niesamowitej "rehabilitacji" jak córka Howarda.

Jeżeli chodzi o scenariusz, to jest pierwszy tak kompleksowo przemyślany, dodatkowo mamy mnóstwo odniesień do różnych kultur, wierzeń, mitologii czy ogólnie popkultury, pomijając oczywiste odniesienia do innych filmów i seriali SW, które jednak nie są wymagane.

Nie każdy musi być prowadzony za rączkę jak w Andorze, niedawno o tym pisałem na forum, jeden widz bierze za pewnik, że matka kocha dziecko, a inny potrzebuje kilka godzin oglądać jak karmi piersią, żeby poczuć tę "więź" Big Grin
Wrzucałem filmiki, od WW, żeby nie trzeba było szukać po całym internecie smaczków, jak ktoś chce sprawdzić czy wszystko wyłapał.
Kanał ten dopiero niedawno odkryłem, i to jest jeden z wielu na YT, pod każdym są setki pozytywnych komentarzy, warto poczytać, zwłaszcza jak ktoś żyje w bańce i myśli że tylko HAL jest zadowolony.

Jedyną "głupotą" w serialu Ahsoka, była stosunkowo łatwa utrata cennej mapy, ale analogiczne sytuacje mamy w kultowych filmach jak choćby Indiana Jones, gdzie za każdym razem główny bohater zamiast zniszczyć, albo odpuścić, to jak skończony debil prowadzi zbrodniarzy do "Arki Przymierza", "Świętego Graala" itd.

Kwestia dialogów czy postaci, to już jest bardzo subiektywna sprawa, dla mnie sama Aśka jest bardzie ciekawa niż WSZYSTKIE postacie z Andora razem wzięte.
Na dialogi narzekano już przy PT, przy okazji naśmiewano się że tylko siedzą i gadają, potem podniecano się jak bardzo dynamicznie prowadzi aktorów Abrams:

Natomiast nikt nie zwrócił uwagi, że ta scena nie ma sensu, ponieważ gonią ich myśliwce "pionowego startu", więc gdyby to robił ktoś z głowa na karku jak Cameron, ta scena powinna wyglądać tak:

Z kolei jedna z najlepszych scen w historii SW, to ta gdzie siedzą i "wolno gadają" w "kiepskiej dekoracji" z toną CGI w tle:

I każdy fan SW o tym wie, fan SW, a nie tylko fragmentów OT.

Nic na to nie poradzimy, że są widzowie którzy potrzebują długiego prowadzenie za rączkę inaczej nic nie czują i są zagubieni, takie jest życie, wszystkim nie dogodzisz Smile

Na koniec tradycyjnie ciekawostki z 7. odcinka, dla tych filmożerców, którzy jeszcze oglądają - ja pooglądałem kilka  filmików w trakcie pisania, bo są ciekawsze niż odpowiadanie jakiemuś rolnikowi od orania Big Grin

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - Bender - 02-10-2023

Obejrzyj sobie jakikolwiek krytyczny film na temat Ahsoki. Zobaczysz ile tych głupot jest jeśłi nie wyłapałes ich sam w trakcie.
A jest tego masa. Cały ciąg decyzji Trawna po wypuszczeniu Sabine. Kompletny idiotyzm. Ahsoka stoi na statku i walczy myśłiwcami, które ... soja i strzeją w Ahsokę zamiast ... zestrzelić statek etc itp... Bzdura za bzdurą.

Setki pozytywnych komentarzy mają jedną wpsólną cechę. Mają zero treści. Wiekszość ogranicza się do "Ahsoka jest super". To juz wolę czytać ten niby "hejt" przynajmniej czegoś się dowiem.

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - HAL 9000 - 02-10-2023

Oczywiście, że oglądałem i czytałem wiele krytyk, znakomita większość to zwykłe czepialstwo lub kompletne niezrozumienie - zdaje się że podawałem link do kanału "Na gałęzi".
(03-09-2023, 21:11)HAL 9000 napisał(a):  Lubię też czasem, posłuchać głosów krytycznych, bo warto wiedzieć jak to odbierają inni, nawet jeżeli kompletnie nie czują tematu SW:
Więc kolejny raz nie trafiłeś.
Oglądaj sobie nawet milion filmików, jak lubisz się utwierdzać w błędnym przekonaniu, widzę że nawet Bylan jest dla Ciebie źle napisaną postacią, bo nie jest jednoznaczny, więc jesteś zagubiony - gdyby tak poświęcili kilka odcinków żeby wytłumaczyć jego motywację i poprowadzili za rączkę.

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - Gieferg - 02-10-2023

Warto zaznaczyć, że Hal to hardkorowy fan, któremu w przypadku SW niewiele do szczęścia potrzeba Tongue
Miałem już z takimi do czynienia, wszelka dyskusja raczej mija się z celem.

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - Mierzwiak - 02-10-2023

Podsumowując:

- Nie podoba Ci się Ahsoka? Na pewno jesteś zgredem wychowanym na OT. Nie wiem tego, ale tak sobie uroiłem więc tak musi być.
- Nie podoba Ci się Ahsoka? Czepiasz się i hejtujesz.
- Nie podoba Ci się Ahsoka? Nie znasz się, obejrzyj sobie filmiki na YT, ale ja filmików z kontrargumentami oglądać nie będe, bo są be Smile

(02-10-2023, 11:05)Gieferg napisał(a):  Warto zaznaczyć, że Hal to hardkorowy fan, któremu w przypadku SW niewiele do szczęścia potrzeba

Ostatecznie to szersza widownia zdecyduje co chce dalej oglądać, a nie HAL  Tongue

Różnica między mną, a Benderem jest taka, że ja lubię i doceniam Andora, a Bender sam się wykluczył, pisząc że wszystko od początku do końca jest w Aśce złe, klasyczny błąd Big Grin
To czysty hejt i upust frustracji.

Wystarczyło napisać że coś tam jest nawet spoko, a reszta do niczego i już inaczej byłby odbierany, nawet gdyby ocenił finalnie na 1/10 Big Grin

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - Bender - 02-10-2023

HAL Ja mam wrażenie, że bardziej próbujesz siebie przekonać niż mnie, ale spoko Smile
Oglądaj, ciesz się, przeciez nikt Ci nie broni.
Jedyna prośba, nie myl hejtu z krytyką (choćby i totalną). Bliżej hejtu sam jesteś ocierając się co chwilę o jakieś personalne podjazdy.
Toxic positivity is a real thing... ( ͡º ͜ʖ͡º)

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - pearlzfan - 02-10-2023

Hal, mate, tutaj masz bardzo rzeczowo, choć uszczypliwie, wypunktowane, co jest nie tak z tym serialem. Od rzeczy prostych (samodestrukcja droidów, która trwa tak długo, że Ahsoka jest w stanie przebiec kilkadziesiąt metrów i uciec), przez macguffin-mapę, którą rozszyfrować mógł dosłownie każdy, aż po miecze świetlne, które zabijają bądź nie, w zależności od "rangi" postaci w scenariuszu (kapitan na początku E1 vs padawanka Ahsoki z finalu tego samego odcinka), a kończąc na elementach bardziej złożonych, jak prowadzenie postaci i reżyseria.

Nie jestem ultra fanem Critical Drinkera (bo czasami ponosi go za bardzo w konserwatywną stronę w analizach), ale po tym jak Chris Stuckmann zaczął kręcić swój film i przestał krytykować innych twórców oceniając filmy już tylko pozytywnie, a James Rolfe już praktycznie przestal robic review, to CD został moim jedynym źródłem "opinii z zewnątrz", na której mogę polegać. I w przypadku Ahsoki wypunktował wszystko, co mnie gryzło w pierwszych dwóch odcinkach.

(02-10-2023, 13:15)Bender napisał(a):  HAL Ja mam wrażenie, że bardziej próbujesz siebie przekonać niż mnie, ale spoko

Okazuje się, że Twoje wrażenia są nic nie warte, więc spoko.

(02-10-2023, 13:15)Bender napisał(a):  Oglądaj, ciesz się, przeciez nikt Ci nie broni.
(01-10-2023, 19:55)Bender napisał(a):  Cieszę się, że Ci się tak podoba. Delektuj się dalej.
(01-10-2023, 21:03)Bender napisał(a):  cieszę się, że Ci się podoba.

To już jakaś obsesja.
Powtórz to jeszcze 50 razy Big Grin

(02-10-2023, 08:25)Bender napisał(a):  Cały ciąg decyzji Trawna po wypuszczeniu Sabine. Kompletny idiotyzm.

Nie dość że Thrawn wszystkie swoje decyzje tłumaczy widzom, to nawet zrobiono specjalny "mechanizm" w tym celu, otóż stoi obok niego BABA i po każdej decyzji patrzy zdziwiona, na co on opowiada dlaczego tak a nie inaczej postąpił.
Od krytyków wymagam wyłapywania takich schematów i informacji, czy to jest dobre rozwiązanie czy złe, a jeżeli złe, to jakie jest lepsze. Niestety w żadnym krytycznym filmiku czy recenzji tego nie znalazłem.
Zgroza natomiast, że mimo iż wszystko jest tłumaczone to i tak zawsze znajdzie się taki Bender co nie ogarnia.

Bender nie jest hejterem, on tylko uprawia krytykę totalną, OK  Big Grin

Jeżeli chodzi o "część starych zgredów", to określenie funkcjonuje wśród fanów SW i dotyczy tych najstarszych co zaczynali od OT, nie jest moim celem obrażanie kogoś, gdyż sam jestem starym zgredem o czym informowałem wcześniej, należę jednak do tej części starych zgredów, która przetrwała TPM i wszystko z tym związane.

pearlzfan
Obejrzałem filmik i nic nowego tam nie znalazłem, mały plusik że gość próbuje być zabawny, ale jak dla mnie średnio to wychodzi, ale spoko jak coś znajdziesz to wrzuć.
"Na gałęzi" z "Kryzysem tożsamości" kompletnie nie trafił, SW to nie Harry Potter. Zadałem sobie jeszcze trud i zobaczyłem seriale które poleca np."The Bear czyli jeden z najciekawszych seriali ostatnich lat" i cóż, da się obejrzeć, ale to pusta wydmuszka, serial zupełnie o niczym i zwykły program "Top Chef" jest ciekawszy i zawiera więcej treści.

RE: Star Wars: Ahsoka (spoilery) - pearlzfan - 03-10-2023

(02-10-2023, 23:08)HAL 9000 napisał(a):  Obejrzałem filmik i nic nowego tam nie znalazłem
Eee, ale tam jest cała litania rzeczy, które odrzucają ludzi od tego serialu, jak się do nich odniesiesz? Z Twoich hurraoptymistycznych wypowiedzi wynika, że serial jest bezbłędny lub można przymknąć oko na mniejsze wpadki. I'm sorry, ale to, że miecz świetlny w jednej scenie zabija a w drugiej po tym samym ciosie powoduje tylko ranę powierzchowną i postać wesoło sobie hasa kilka godzin po takiej akcji pokazuje jak niespójny wewnętrznie, i to w zasadach kluczowych, jest świat przedstawiony. To jest niechlujne scenariopisarstwo.
I możliwe, że dało by się to "ukryć" przed widzem, tak, żeby nie odczuwał zawieszenia niewiary, ale do tego trzeba utalentowanego reżysera, tak jak to zrobił Spielberg w Indym - wszystkie akcje Indiego nie maja sensu, ale nie czuje się tego w trakcie (pierwszego) seansu, jesteśmy zbyt mocno oczarowani przedstawieniem. Dobry reżyser to magik, który potrafi widza oszukać rozpraszając/odwracając jego uwagę od rzeczy, które mogłyby wytrącić go z seansu. Prestiż Nolana się kłania Wink

Reżyser tworzy piękną fasadę, która ma ukryć rusztowania i atrapy. W Ahsoce niestety tego elementu sprawnej reżyserii nie ma, albo jest go za mało przez co widz już na początku  przedstawienia widzi królika w kapeluszu.