Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 29-08-2020

Do wypaleń tylko OLED.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pearlzfan - 29-08-2020

Pierololo o tych wypaleniach. Mam oleda od roku który chodzi po 5-8 godz dziennie w tym dużo gier z hudem i zero wypaleń. Także nie sugerowalbym się rozchisteryzowanymi komentarzami na forach. Rtings.com robili 6 mczne testy wypaleń (tv chodzil po 6-8h dziennie z włączoną tylko jedna gra np FIFA) i dopiero takie żyłowanie powodowało, że pojawiły się wypalenia, ale też widoczne tylko na wybranych planszach testowych. Ale kto normalny używa w ten sposób tv?
Do tego oledy (przynajmniej LG, nie wiem jak innych producentów) mają systrmy, które mają minimalizować ryzyko wystąpienia wypaleń.

Straszycie gościa a problem tak naprawdę jest marginalny.

Bierz taki tv, który ci się zmieści w budżecie. A jaka to będzie technologia (OLED / LCD), to kwestia czy zależy Ci na idealnej czerni i super kontraście (OLED) czy nie tak bardzo (LCD).


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablosss - 29-08-2020

(29-08-2020, 17:59)prodarek napisał(a):  oled do grania w gry? grubo cię poniosło.
Bo?


Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - marchello666 - 29-08-2020

Zastanawiam się nad LG 65NANO913NA
Ktoś ma doświadczenia z tym wynalazkiem

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MasterThief - 29-08-2020

Od prawie 3 lat użytkuję LG OLED C7 i do dzisiaj nie doczekałem się (tfu ftu ftu, oby nie wykrakać Big Grin) żadnych wypaleń, a TV często katuje grami oraz filmami/serialami. A nowsze modele z 2019 czy 2020 roku pewnie są pod tym względem jeszcze bardziej dopracowane.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 29-08-2020

@pearlzfan
Znam tylko dwie osoby z oledem i obaj mają uj** TV jeden wypalenie a drugi jakąś linię przedzielającą ekran na pół z tego co pamiętam nie fajnie to wygląda.


Mój brat teraz szuka TV i pytam co masz na oku jaki typ a on na pewno nie oled bo tak się naczytał że mnie włosy mu dęba stanęły jak dużo jest awarii.

Jak ktoś kupuje TV co 4-5 lat to można brać czemu nie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 29-08-2020

Kuzyn wypalił LG OLED B7 po ponad roku, z tego co pamiętam nie przekraczał podświetlenia powyżej 40. Tyle, że on jest niereformowalny i katuje swojego TV po 5-6 godzin dziennie (czasami więcej) maratonami w TVN24, więc przy takim użytkowaniu to jest kwestia czasu...

Tak czy siak - zgłosił sprawę do LG i bez żadnych problemów wymienili mu matrycę + gwara na kolejne 24 miechy, więc nie ma się czym przejmować. Ale takie rzeczy to póki co tylko w LG - w Sony, Panasonic (o Philipsie nie wspominając) takie dobroci nie przejdą Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 29-08-2020

Do najlepszego obrazu bierze się OLED, a jak ma się fobię przed wypaleniami, to bierze się możliwie jak najlepszego LCD. Modele które padły tu wcześniej są śmiechu warte do oglądania 4K HDR.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 30-08-2020

(29-08-2020, 23:32)Mierzwiak napisał(a):  Do najlepszego obrazu bierze się OLED, a jak ma się fobię przed wypaleniami, to bierze się możliwie jak najlepszego LCD. Modele które padły tu wcześniej są śmiechu warte do oglądania 4K HDR.

Odbiornik TV LG OLED E8 o przekątnej matrycy ekranu 65 cali, mam na swoich włościach prawie rok. I nie zauważyłem żadnych wypaleń, pojawiających się pasków, trzeszczeń, ziarnistości, niedoświetlenia albo braku pikseli, smug i temu podobnych niedogodności. Możliwe, że pod pod koniec przyszłego roku, a może trochę wcześniej wymienię ten model na telewizor od "TCL", wykonany w generacji technologicznej - i chyba jest to autorski projekt - Mini-Led QLED. Jednak równie realny jest wybór modelu Panasonic TX-65HZ2000 /TX-65HZ2000E (ponoć, i mogłoby to być minusem / wadą przy jego wyborze, nie ma on odpowiednio ,,ustandaryzowanego" portu HDMI 2.1, jednak przyszła ,,poprawka" do tego modelu ma mieć maksymalne usprawnienia do wtyku HDMI 2.1), który pięknie prezentuje się pod, wypisz wymaluj, wymagania i rozwiązania technologiczne do konsol gier video nowej generacji, które już niedługo będą miały swoją premierę, oraz pod rozwijające się technologie filmowe. Warto wspomnieć w tym aspekcie o SONY. Firma pracuje nad czymś, co miałoby się określać, jako matrycę telewizorów FALED.

A ten model odbiornika TV OLED: LG CX, o przekątnej matrycy ekranu 77 cali, co o nim sądzicie?

https://hdtvpolska.com/lg-oled-cx-test-przelom-w-telewizorach-oled-zwiazany-z-odwzorowaniem-ruchu-prawie-jak-realne-200hz/

P. S. Bolączką OLED-ową, w moim przypadku, jest dbanie o matrycę telewizoru OLED. Sęk w tym, że ma on przekątną o rozmiarze 65 cali, więc jest co ,,ścierać". Oczywiście robię to bardzo delikatnie, rzadko, i z użyciem ściereczki wykonanej z mikrofibry. Jednak czasami samo usunięcie drobniutkich mikroplamek, lekkich zanieczyszczeń etc. daje odwrotny efekt: pojawiają się pociągnięcia, niewyraźne smugi spowodowane zapewne przyciśnięciem ścierki do powierzchni płaszczyzny wyświetlacza. Zauważyłem, że znikają one samoczynnie, po kilku dniach. A Wy, jak dbacie o matryce swoich OLED-ów? Czym je najlepiej czyścić, kiedy, oczywiście zajdzie konieczność?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 31-08-2020

Najlepiej jest korzystać z wilgotnej ściereczki. Żadnych detergentów! A tak na marginesie, mógłbyś rozwinąć swoją myśl odnośnie TCL- co to znaczy, że został "wykonany w generacji technologicznej"?? Ok, nudzi mi się, stąd moje pytanie, bo normalnie, nawet bym tego nie komentował Big Grin