Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Inuki - 12-10-2020

(12-10-2020, 08:58)Mr.Hankey napisał(a):  Z ciekawości co było z nim nie tak? Bo nawet tu na forum jest co najmniej kilka, jak nie kilkanaście osób, które mają oledy i jakoś nie widać żeby ktoś narzekał. Chyba nie chodzi o wypalenia, o których najwięcej piszą ludzie, którzy oleda nie widzieli na oczy i skutecznie rozdmuchali to zjawisko do jakichś niebotycznych rozmiarów, które nie bardzo mają pokrycie w rzeczywistości...

No właśnie o wypalenie chodzi. Wujaszek kupił go bodajże w listopadzie zeszłego roku. Kuzyn dość dużo gra, zwłaszcza w Forzę Horizon i na TV wypaliły się takie elementy jak mapa i prędkościomierz w dolnych rogach ekranu. W trakcie oglądania jakiegoś programu w TV nie jest to aż tak widoczne, jednak w trakcie oglądania filmu, gdzie są jakieś jaśniejsze sceny już tak. Na planszach testowych to dopiero masakrycznie to wygląda. Jest to też widoczne na paskach informacyjnych, które mają jednakowy kolor.

I masz rację, każdy zakup to loteria, nieważne czy TV, czy konsola, czy radio. Jednak ja chciałbym kupić TV na kilka lat, a nie wywalić po roku. W nowszych telewizorach jest to już bardziej dopracowane, przyznaję, ale dla mnie to jeszcze za świeży temat. Chociaż kusi ten OLED, kusi :-P Jednak gry mają dużo elementów statycznych na jasnym tle, więc szansa na wypalenie teoretycznie jest duża.

(12-10-2020, 09:08)Pablosss napisał(a):  To po kupować ??

Nie napisałem, że nie gram i nie będę grał w ogóle. Tylko, że rocznie ogrywam może z 10 gier teraz, a nie 20-30 jak to miało miejsce w poprzednich latach. Mniej gier rozpoczynam, ale za to więcej kończę i robię na 100%.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - piti198 - 12-10-2020

Nie wiem co Ty masz do Philipsa, jak w/g hdtvpolska ich oled jest najlepszym wyborem w tej kategorii na ten rok. I ma wsparcie dla Dolby Vision/HDR10+ podobnie jak np tv Panasonica.
Ja na swoim intensywnie katowanym oledzie LG nie widzę nic podejrzanego. I przez dłuższy czas nie zamierzam wymieniać na nic innego.
Co do tych bajerów, które wymagają hdmi 2.1 w nowych konsolach, to nie wiem czy jest taki sens kupować koniecznie taki tv, czy to się przyjmie i będzie dużo wykorzystywane przez twórców gier.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pearlzfan - 12-10-2020

(12-10-2020, 09:13)Inuki napisał(a):  Kuzyn dość dużo gra
Stary, zadaj sobie pytanie, czy grasz tak samo dużo co kuzyn? Bo jeśli nie - a z tego, co piszesz tak właśnie jest - to wypalenia ci nie groźne. Mam C9 65 od roku dokładnie, tv chodzi dziennie jakieś 5-8h z mixowanym użytkowaniem (gry, filmy, Youtube) i matryca jest idealna. Do tego, żeby zminimalizować ryzyko wypaleń masz jeszcze system kompensacji i wygaszacz, kiedy np na ekranie wyświetla się jeden nieruchomy obraz (stopklatka podczas oglądania filmu, Spotify, pauza w grze).

Ja bym się bardziej obawiał nierównomierności matrycy i jak w moim przypadku znowu nie mogę narzekać, tak mam kumpla, który we wrześniu kupił CX i po 14 dniach oddał do sklepu, bo nie dość, że miał 4 wypalone subpiksele to jeszcze ciemny pionowy pas po prawej stronie ekranu (bardzo widoczny podczas ujęć panoramicznych na jednolitym tle np. podczas meczu) i dziwną "kratkę" w jednym miejscu ekranu bardzo widoczną w jasnych fragmentach scen (np. latarka, słońce). Teraz kupił ponownie i też nie jest idealnie, bo matryca ma wyraźną ciemną plamę po lewej stronie ekranu, ale po 4h świecenia było widać znaczącą poprawę.

Także nie demonizowałbym OLEDów, "bo wypalenia", ale też z ostrożnością bym podchodził do zakupu i dokładnie bym się przyglądał ekranowi przez pierwsze 14 dni użytkowania Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Inuki - 12-10-2020

Dobra, zamówiłem Sony KD-55XH9096; zobaczymy jak będzie się sprawował i jak gabarytowo wyjdzie. Najwyżej oddam w ciągu 14 dni :-P


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Danus - 12-10-2020

Co do wypalen jak juz koledzy wspomnieli wyzej to jest problem tak bardzo marginalny, ze nie kupic OLEDa czyli technologi ktora w tych czasach to najlepsze co moze byc w dziedzinie telewizorow z tego powodu to totalna glupota. No chyba ze ciebie nie stac to wiadomo. Ale z tego co widze cena twojego Sonego to cena OLEDa od LG wiec Ciebie stac.
Ja mam swojego OLEDa od roku czasu. Telewizor jest katowany filmami, Youtubem, grami na konsoli i praktycznie po kilka godzin dziennie katowany kanalami informacyjnymi- zero wypalen. Wiec jak znow czytam tego typu opinnie to zastanawiam sie czy znow nie spotykam platnego trola Szajsunga. Z jednym takim bekowo tocze bitwe na fejsie hdtv polska.
Powtorze jeszcze raz, chcesz najlepszy mozliwy telewizor wyswietlajacy najlepszy mozliwy obraz? Kup OLEDa.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 12-10-2020

(12-10-2020, 09:28)pearlzfan napisał(a):  tak mam kumpla, który we wrześniu kupił CX i po 14 dniach oddał do sklepu, bo nie dość, że miał 4 wypalone subpiksele to jeszcze ciemny pionowy pas po prawej stronie ekranu (bardzo widoczny podczas ujęć panoramicznych na jednolitym tle np. podczas meczu) i dziwną "kratkę" w jednym miejscu ekranu bardzo widoczną w jasnych fragmentach scen (np. latarka, słońce). Teraz kupił ponownie i też nie jest idealnie

Ale go zmotywowałeś do kupna Big Grin już widzę jak leci po OLED'a hehe
Sorry ale to jest straszne!! każdy każdego zna któremu komuś czemuś coś się stało w oled Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 12-10-2020

Moja plazma Panasa zepsuła się po trzech tygodniach od zakupu, a na kolejnej sztuce po 4-5 latach wypalił się pasek z TVN24. Czy żałuję zakupu ? Nigdy.

Obecnie jest jeszcze prościej. Boisz się wypaleń to kupujesz OLEDa LG - proste. W tej cenie z LCD nic sensownego się nie kupi do oglądania filmów w UHD HDR - przez sam blooming bym szału dostał, tym bardziej, że wszystko oglądam z napisami.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pred895 - 12-10-2020

(12-10-2020, 11:12)Inuki napisał(a):  Dobra, zamówiłem Sony KD-55XH9096; zobaczymy jak będzie się sprawował


Kolejny który wszedł w wątek o TV w celu posłuchania rad innych, wysłuchał a i tak kupił to co chciał od samego początku ;]


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Qlas1990 - 13-10-2020

Nie wiem dlaczego ludzie kupują XH 9096. Model XF9005 z 2018 bije go pod każdym względem i 65 cali to koszt poniżej 5tys. XF HDR średnio 900 nitów kontrast 1:5700. XH9096 HDR 550 nitów kontrast 1:4700.Nie mówić o Xe9305 z 2017 roku. Ehh dokąd zmierzasz Sony...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 13-10-2020

No tak bo to parametry grają lub wyglądają ... wicej megapixeli wincej watów wicej kontrastu a teraz wincej nitów

Big Grin