Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 27-06-2021

Mój staruszek wypalił c8 po kalibracji (oświetlenie w okolicach 30, nie pamiętam już dokładnie) w nieco ponad 2 lata. Ale on wałkuje TVN bez opamiętania, pewnie po 4-5 godzin każdego dnia.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 27-06-2021

prodarek - Z linku wynika, że amoled to OLED tylko lepszy? A przecież Samsung szczyci się tym, że nie robi OLEDów - serwisant, który zabierał mi KS 7000 mówił, ze Samsung OLEDow nie robi, bo się wypalają Wink Big Grin

misfit - Mój pierwszy tv 4K z HDR to był Samsung KS 7000 - sam tv był jasny w normalnym użytkowaniu, czyli tv ( wtedy nie miałem jeszcze Netflixa, Amazona i Amazon Prime ) ale w grach z HDR z PS4 i w filmach na 4K UHDBD obraz był po prostu ciemniejszy i tyle. Dopiero po zakupie Sony XE93 zobaczyłem różnicę i nie wiem, czy to jest efekt działania HDR czy po prostu wysokiej jasności tv? Np. w filmie "Guardians of the Galaxy vol 2" mamy scenę, gdy Yondu wysadza swój statek wraz z załogą i ten wybuch widziany po raz pierwszy na tv Sony robił efekt wow! Światło, ogień, płonący las w "Gladiatorze" czy reflektory samochodów w "The Grand Tour" na Amazonie robią na Sony na prawdę duże wrażenie i to pomimo czerni nieporównywalnej z OLEDami, więc trochę się obawiam OLEDów ze względu na to, ze takiego efektu wow! już nie będzie. Ja właśnie oglądam prawie cały dzień programy informacyjne, więc tego wypalenia się trochę obawiam, bo ono może też wyniknąć z grania na PS5 czy XSX, jeśli dana gra ma jakiś stały interfejs. Co do jasności to ja jestem osobą słabowidzącą, na obecnym Sony mam jasność ustawioną na 40/100 i 3/100 to dla mnie stanowczo za ciemno Wink Ogólnie, mam cały czas rolety i lubię oglądać po ciemku, więc ta jasność nie musi być tak duża, jak w nasłonecznionych pomieszczeniach.
Sprawdzałem różne testy tv Samsunga, Sony i LG i w zwykłych LCD LED nie ma obecnie tv lepszego od mojego XE93 ( choć Samsung chwalił się, że jego QLEDy osiągają 1500 - 3000 nitów ) a z OLEDów polecane są droższe modele, czyli LG G1 i Sony A90J. Ten pierwszy to przynajmniej 8000 zł, więc ok. dwa tysiące więcej od C1 ale Sony to już koszt ponad 10 000 zł.Z LCD Sony dobry jest ZH8 ale to 8K i jest bardzo drogi.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 27-06-2021

(27-06-2021, 18:41)lis22 napisał(a):  A przecież Samsung szczyci się tym, że nie robi OLEDów - serwisant, który zabierał mi KS 7000 mówił, ze Samsung OLEDow nie robi, bo się wypalają Wink Big Grin
Samsung produkuje matryce AMOLED do telefonów i tabletów, nie telewizorów; do TV jedynym producentem matryc OLED jest LG.

Od tamtego czasu zmienili zdanie i podobno już w przyszłym roku mają wypuścić OLEDy wyposażone dodatkowo w Quantum Dot.

Cytat:Np. w filmie "Guardians of the Galaxy vol 2" mamy scenę, gdy Yondu wysadza swój statek wraz z załogą i ten wybuch widziany po raz pierwszy na tv Sony robił efekt wow! Światło, ogień, płonący las w "Gladiatorze" czy reflektory samochodów w "The Grand Tour" na Amazonie robią na Sony na prawdę duże wrażenie i to pomimo czerni nieporównywalnej z OLEDami, więc trochę się obawiam OLEDów ze względu na to, ze takiego efektu wow! już nie będzie.
Wiesz jakie wartości mają efekty o których piszesz? Ani Strażnicy Galaktyki ani Gladiator - jeśli mnie pamięć nie myli - nie mają jasności przekraczających 1000 nitów więc nie tylko OLED wyświetli je bez problemu, ale dzięki matrycy OLED dostaniesz idealny kontrast bez podświetlenia które w LCD wpływa na wszystko wokół źródeł światła i ten kontrast zwyczajnie psuje. Nie wiem jak masterowane jest The Grand Tour, ale znowu - OLED wygrywa kontrastem, a dzięki niemu coś co na OLEDzie w rzeczywistości jest ciemniejsze niż na LCD, na tym pierwszym będzie wyglądać lepiej.

No ale jeśli priorytetem jest dla Ciebie banan na twarzy gdy na ekranie są błyskotki to zastanowiłbym się jednak nad zostaniem przy tym LCD Sony Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 28-06-2021

(27-06-2021, 19:02)Mierzwiak napisał(a):  No ale jeśli priorytetem jest dla Ciebie banan na twarzy gdy na ekranie są błyskotki to zastanowiłbym się jednak nad zostaniem przy tym LCD Sony

Właśnie dlatego pytam się na forum, sam nie miałem do czynienia z OLEDem, tylko z LCD i chcę poznać wszystkie za i przeciw, żeby później nie żałować zakupu.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 28-06-2021

(27-06-2021, 18:41)lis22 napisał(a):  Ja właśnie oglądam prawie cały dzień programy informacyjne, więc tego wypalenia się trochę obawiam, bo ono może też wyniknąć z grania na PS5 czy XSX

No to powodzenia. Gdyby się nie wypalały dawali by gwarancję na wypalenie.
W sumie może na plus by ci wyszedł ten oled trochę byś mniej grał i tv oglądał, oczy by odpoczęły a ta ciemnica którą robisz też dla oczu jest zła.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 28-06-2021

Mi od grania na konsolach i oglądania filmów na płytach oled się nie wypalił, ale plazma już tak.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 28-06-2021

(28-06-2021, 08:35)prodarek napisał(a):  
(27-06-2021, 18:41)lis22 napisał(a):  Ja właśnie oglądam prawie cały dzień programy informacyjne, więc tego wypalenia się trochę obawiam, bo ono może też wyniknąć z grania na PS5 czy XSX

No to powodzenia. Gdyby się nie wypalały dawali by gwarancję na wypalenie.
W sumie może na plus by ci wyszedł ten oled trochę byś mniej grał i tv oglądał, oczy by odpoczęły a ta ciemnica którą robisz też dla oczu jest zła.

Konsole są pod tv, więc coś jest nie tak, jeśli od grania wypala się matryca tv ... Mało tego, KAŻDY kanał tv ma swoje logo, więc teoretycznie może się wypalić na każdym kanale, niekoniecznie na informacyjnym, który ma dodatkowo pasek na dole. Mój Note 8 pierwszy raz wypalił się już po miesiącu użytkowania! Potem wypalił się znowu ( podobnie jak Galaxy SIII i SVI ) ale teraz jest już po gwarancji i życzą sobie 900 zł za naprawę = wymianę baterii.

Pomimo tych wad, który model najbardziej polecacie?
Z tych tańszych; C1 lub A8 a z tych droższych - o ile gorszy jest A80J od A90J? Różnią się tylko tym, że ten drugi to panel Mini OLED? A jak się spisuje LG G1?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 28-06-2021

(28-06-2021, 13:33)lis22 napisał(a):  Mini OLED?
Nie istnieje coś takiego, mylisz OLEDy z LCD z podświetleniem Mini LED.

Jak się wypala telefon, do tego w miesiąc!? Chyba tylko mając jasność wyświetlacza zawsze na maks i, nie wiem, nie korzystając z wygaszacza ekranu? Mam już drugiego Samsunga z AMOLEDem i ani śladu powidoków.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 28-06-2021

Note 8 wypaliła gierka z takimi kulkami, nie pamiętam jak to się nazywa ale ta sama wypaliła mi SIII i sVI, teraz już nie gram na smartfonie Wink
Faktycznie, jasność mam na maxa, jestem osobą słabowidzącą ale skoro to tak szkodzi to na przyszłość będę wiedział Wink


Chodziło mi o OLED EVO, rzeczywiście, Mini to LED Wink

Jeżeli idzie o Sony to są cztery modele: A8, AG9, A80J i A90J. Różnica cenowa wśród tych trzech pierwszych to ok. 1 500 - 2 000 zł, dopiero A90J kosztuje ponad 10 tys.Jaka jest różnica w jakości wyświetlanego obrazu, poza czernią, która powinna być świetna na każdym z nich?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - harvester84 - 17-07-2021

Od półtora miesiąca jestem posiadaczem tv 4k SONY KD50X82J i ogólnie jestem zadowolony z jakości, zarówno filmy 4K, bluray, netflix, czy nawet mkv z usb jakościowo jestem zadowolny z obrazu, jasnoći czerni. Jednakże oglądając ostatnio Kruka na C+ oraz serial bastion z usb, zauwazyłem że na tcyh dwóch zlewa mi się czerń ze światlem lub tłem i obraz jest takby rozmazany i rozpikselowany, jakby nie był w stanie ogarnąć wyświetlania czerni. Może ktoś wie jak temu zaradzić. Wszystkie opcje typu motionflow, poprawa czerni kontrastu mam wyłączone. Dzięki.