Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 24-08-2021

Po 48" przyszła kolej na 42-calowe OLEDy:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1629703129


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - fire_caves - 24-08-2021

(24-08-2021, 11:30)Mierzwiak napisał(a):  przyszła kolej na 42-calowe OLEDy
O, czyli jest dla mnie nadzieja Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MoviePsycho - 19-09-2021

Witam
Potrzebuję porady odnośnie wyboru TV. Spodobał mi się model LG OLED 65GX3 (ten, który wygląda jak obraz na ścianie). Design jest jak dla mnie idealny, 2 cm grubości i wieszak zupełnie nie widoczny chowa się w środku. Czy ktoś ma ten telewizor i może coś o nim powiedzieć. Moje pytanie dotyczy głównie tego czy można wyłączyć wszystkie ulepszacze płynności obrazu, które powodują, że obraz wygląda sztucznie jak w teatrze telewizji. W sklepie powiedziano mi, że nowe modele w tej technologii mają odświeżanie obrazu 120 hz i nie da się ustawić niższej, ale sprzedawca powiedział, że być może można wyłączyć te ulepszacze. Podobno klienci są zadowoleni z tego efektu i producenci telewizorów wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów. Jeśli rzeczywiście nie da się tego wyłączyć to dla mnie dyskwalifikuje to zakup, bo nie jestem zdzierżyć tego efektów w filmach, psuje mi to odbiór. Druga sprawa czy warto wydać na ten telewizor 8 tys. zł (nie licząc ubezpieczenia za 1700zł na 5 lat, niestety mam pecha i wolę się zabezpieczyć, w razie jakbym przywalił głową w matrycę podczas gry na konsoli. Z góry dziękuję za informację.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 19-09-2021

Generalnie zawsze da się takiego rzeczy wyłączyć.

Czytaj od #Odwzorowanie ruchu – przełom w OLED

https://hdtvpolska.com/lg-oled-cx-test-przelom-w-telewizorach-oled-zwiazany-z-odwzorowaniem-ruchu-prawie-jak-realne-200hz/?showfull=1


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - KaMario - 19-09-2021

System poprawy płynności ruchu w telewizorach LG OLED czyli TruMotion można wyłączyć całkowicie - jest taka opcja w ustawieniach. Posiadam co prawda LG OLED serii BX, ale to ta sama linia rocznikowa co GX, więc system operacyjny i menu telewizora jest praktycznie takie samo.
Ja oglądam na opcji Cinema Clear - jest delikatna i nie powoduje teatralnej płynności ruchu. Oczywiście jest o wiele więcej ustawień predefiniowanych przez producenta oraz jedno Użytkownika, gdzie mamy 2 suwaki De-Judder i De-Blur.
Osobiście wg moich preferencji, pomimo zastosowanej matrycy 120 Hz, nie da się oglądać bez włączonego TruMotion choćby na minimum w najdelikatniejszej opcji. Dla mnie szarpanie obrazu w ruchu jest niedopuszczalne i męczy wzrok.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 19-09-2021

(19-09-2021, 21:25)MoviePsycho napisał(a):  czy warto wydać na ten telewizor 8 tys. zł
Zdecydowanie warto, będziesz miał w domu referencje obrazu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Upłynniacz obrazu naturalnie możesz wyłączyć i będzie upragnione przez Ciebie szarpanie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MoviePsycho - 20-09-2021

Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie. Czy ten model w pełni wykorzystuje HDR (Dolby Vision / HDR 10+), bo jeszcze nie miałem okazji doświadczyć tej technologii?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 20-09-2021

HDR10+ nie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Qlas1990 - 20-09-2021

Ja zgłosiłem mojego 65C9 na gwarancję, chcieli mi wcisnąć CX, ale ze względu na to, że model ten nie obsługiwał dźwięku DTS (w 2020 skończyła się chyba licencja dla LG) poprosiłem o 65 GX, lub zwrot gotówki. O dziwo stałem się jego szczęśliwym posiadaczem. Ogólnie gość z HDTV Polska, który kalibrował model kolegi mówił nam, ze w tych modelach są najlepsze wyniki po kalibracji, jasność w HDR wyszła 680 nitów więc nie jest źle. W kinowych warunkach ładnie świeci. Model obsługuje Dolby Vision, ale nie ma HDR10+. Ogólnie sam tv na ścianie prezentuje się fantastycznie i jakość wykonania przewyższa niższe modele. Obsługuje z dysków remuxy MKV w HDR, ale bez Atmosa. Największy plik 120 Gb LOTR łyknął bez zająknięcia. Można ustawiać wielkość, pozycje i opóźnienie napisów. No i najważniejsze chyba - brak powidoków w szarych planszach i pożółkłej bieli. Wydaje mi się, że panele Oled są selekcjonowane pod względem jakości i te najlepsze trafiają do najdroższych modeli. Ogólnie polecam. 8 koła za ten tv to dobra cena.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MoviePsycho - 20-09-2021

Dzięki za odpowiedź. Czy brak obsługi HDR10+ to duża strata? Czy jasność tego TV da efekt WOW?