Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 07-01-2022

No spotkałem się na forum fanedit.org i gdzieś tam jeszcze z narzekaniem, że ktoś tam nie może poprawnie wyświetlić 4:3 (wyświetla mu się rozciągnięte na pełny ekran) na nowym telewizorze i żadne ustawienia w TV mu nie pomagają.

Zaskoczył mnie też problem o którym mówił Juby, że nie może sobie powiększyć obrazu w ZSJL na swoim TV, bo mu zmiana formatu obrazu nie działa przy sygnale wejściowym z HDMI (the hell?)


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 08-01-2022

Nie wiem o jaki TV może chodzić, ale wydaje mi się mało prawdopodobne aby u Japończyków/Koreańczyków były takie jaja.

Co do drugiego zagadnienia to kwestia producenta... z poziomu TV i odtwarzacza mogę robić z obrazem do woli co chcę - ściskać, rozciągać, zoomować, itd. Również po HDMI.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 08-01-2022

No i oczekiwałbym tego, że to powinien być standard.
Spróbuję dopytać z jakim TV był ten cyrk z 4:3.

EDIT: no i gościu teraz twierdzi, że się pośpieszył, bo jednak działa <facepalm>


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Diocletian - 13-01-2022

Allegro w swoim sklepie żeni LG OLED 55 A1 po 3500 zł. Warto?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - fire_caves - 13-01-2022

(13-01-2022, 14:46)Diocletian napisał(a):  Allegro w swoim sklepie żeni LG OLED 55 A1 po 3500 zł. Warto?
W recenzjach chwalony, z tego co widzę, ale piszą też, że nie za jasny. No i tylko 60Hz chyba.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 13-01-2022

A1 jest za bardzo okrojony ze wszystkiego. B1 w tej cenie byłoby spoczko, lub C1 w okolicach 4 tysiaków Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Diocletian - 13-01-2022

TV nie dla mnie, dałem info dla czytających ten wątek.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mefisto - 13-01-2022

Jakby co mam na sprzedaż oleda 65 A1, choć oczywiście za nieco więcej gównozłotówek :>


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - JVC 4K - 13-01-2022

Matryca 50Hz 60Hz w modelu A1 czy dyskwalifikuje go do oglądania sportu i grania w gry bardzo szybkie i dynamiczne ruchy kamery, potrzebuję do biura OLED-a.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MiMiK - 13-01-2022

Możecie mnie potępić i bez urazy Juby (dotyczy Twojego wpisu odnośnie trylogii TDK na UHD), ale sugerowanie się recenzjami i ustawieniami hdtvpolska oraz rtings (bez profesjonalnej kalibracji) to jak wpakować się na minę zakupową najbardziej (rzekomo) polecanego/opłacalnego telewizora LCD Sony XH90. "Podobno" dobry, a przy 4k efekt rozczarowujący (mało stref wygaszania, agresywne wygaszanie, niska jasność przy HDR, a teraz doszły podobno problemy z płynnością obrazu poniżej 24fps itp). Jeśli jednak masz ten telewizor (seria XH lub XJ) to dla HDR10 oraz DV przekłamania w "kolorach" o których Ty piszesz a inni nie zauważają powoduje funkcja zaawansowane zwiększenie kontrastu (powinna być wyłączona inaczej zamiast żółtego robi się np pomarańczowy a zamiast szarego ktoś pisał że jest turkusowy/platynowy itp). Zrób profesjonalną kalibracje ale z tego co wiem to te serie potrafią niestety rozczarować przy filmach na płytach UHD (dupy nie urywają i już na pewno żadnego efektu WOW nie ma)