Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Juby - 14-01-2022

Dzięki za wskazówki. Mam serię XF, a funkcję zaawansowanego zwiększenia kontrastu od początku mam wyłączoną.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - eldian - 04-04-2022

Pytanie powiązane z zakupem TV.
Po recenzjach i waszych pozytywnych opiniach zdecydowałem się na LG C1.
Zamówilem, dzisiaj dzwoni przemiła pani z Euro rtv agd z propozycją ubezpieczenia.
Czy ktoś ma doświadczenie, czy takie ubezpieczenie na 5 lat się jakkolwiek sprawdza/przydaje? Tzn. jest to realne zabezpieczenie czy użeranie się potem z hestią?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - fire_caves - 04-04-2022

(04-04-2022, 09:30)eldian napisał(a):  Tzn. jest to realne zabezpieczenie czy użeranie się potem z hestią?
Jak dla mnie opłacalność tego jest zależna od tego, jak bardzo narażony jest TV. Na przykład jak masz małe dzieci w domu, to pewnie można wziąć. W przeciwnym razie - weź słoik i wrzucaj co miesiąc kwotę, jaką Ci proponują za ubezpieczenie. Z kolei jeśli chodzi o likwidację szkód - to nie ma jest najgorzej. Wziąłem takie ubezpieczenia w Euro dosłownie 3 razy a skorzystałem dwukrotnie Smile
1. zchrzaniła mi się zmywarka - likwidacja szkody trwała długo, ale dlatego, że było to w okresie wielkanocy plus trzeba było ściągać część. Mniej więcej wyszło mi na zero.
2. nie wchodząc w szczegóły - zepsuł mi się aparat fotograficzny i po odpowiednim opisaniu szkody aparat trafił do serwisu. Niestety serwisu nie polecam, bo musiałem potem drugi raz odsyłać na tej samej gwarancji, ale w końcu został naprawiony.
Z samą Hestią żadnych problemów nie było w obydwu przypadkach.

Tak więc trzeba sobie rozważyć osobiście, biorąc pod uwagę swoje okoliczności. Ja właśnie też wziąłem C1 i nie brałem ubezpieczenia.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 09-04-2022

Z ciekawości, co forumowi eksperci mogą powiedzieć o o TCL 55C728 55 ?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 26-04-2022




Kolejny przykład dlaczego Samsung jest słabym wyborem dla osób dla których mają znaczenie takie rzeczy jak wizja twórców, standardy, itp.

Osobną sprawą jest celowe wprowadzanie w błąd, tak aby na planszach testowych używanych przez testerów/recenzentów wychodziło, że ten telewizor wiernie trzyma się standardów, podczas gdy w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. W moim słowniku to się zowie próba oszustwa.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 15-06-2022

Mam dylemat LG OLED B vs C (5499zł).....cena spadała prawie do poziomu modelu B(5399zł i soundbar za 1zł który jest wart ~700zł czyli tv można mieć w zasadzie za ~5000zł)ale wciąż nie pomaga mi to wybrać :/, w kilku miejsca pojawia się informacją że modele C są na start mocno rozjechane i wymagają kalibracja na cito natomiast B wyjęte z pudełka świecą całkiem spoko i nie trzeba się śpieszyć.

Kurczę szkoda że nie ma tej promocji za każde wydane 1000zł rabat 150zł również dla modelu B wtedy nie miał bym wątpliwości bo nie ukrywam chciał bym po prostu wydać jak najmniej.

[Obrazek: gbu6Ma6.png]


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 16-06-2022

Warto dopłacić do C1 (a przy stówce różnicy to nie ma się nad czym zastanawiać) choćby dla wyższej jasności w HDR, czy nowszego procka - nie wiem czy w praktyce on wnosi coś ciekawego względem niższych modeli, ale historycznie "wyższe" modele dostawały wsparcie przez dłuższy okres od LG.

(15-06-2022, 20:02)prodarek napisał(a):  w kilku miejsca pojawia się informacją że modele C są na start mocno rozjechane i wymagają kalibracja na cito natomiast B wyjęte z pudełka świecą całkiem spoko i nie trzeba się śpieszyć.

Z recenzji na rtings tak wynika, a np. na avforums C1 przed kalibracją wypada nieźle, zarówno pod względem kolorków jak i gammy.
Wniosek z tego taki jak zwykle - czyli sztuka sztuce nierówna i to jest w głównej mierze loteria co się dostanie. A żeby ocenić czy np. "B1" mają mniejsze odchyły w stosunku "C1" to należałoby wziąć na warsztat tak z co najmniej 10 sztuk i je przetestować (i niekoniecznie taki test np. modeli z USA musi mieć przełożenie na sytuację w UK czy Polsce). Przy jednej jednej sztuce nie da się dojść do jakichś sensownych wniosków w tym względzie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 16-06-2022

Ciekawe czy w rtings też mieli sztukę z matrycą EVO. U testera xkomu też https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-lg-oled65c1 wypada słabo.
Jeszcze nie podjąłem decyzji ale gdyby B był za ~ 4700zł to nie wahał bym się a tak chyba faktycznie wybiorę C.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 16-06-2022

Krzywa EOTF w DV to jakiś żart, ale nigdzie indziej czegoś takiego nie widzę, więc zakładam, że w procedurze testowej tego kolesia może tkwić problem.

Tak czy siak nastawiałbym się na kalibrację (od poważnych ludzi, a nie noname'ów), a jeśli w praniu okaże się, że jest pod tym względem dobrze i nie odczuwa się takiej potrzeby, to nic tylko się cieszyć.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Krzych2k - 16-06-2022

Moje pytanie dotyczy innej kwestii. Szukam TV dla Rodziców. Najlepiej 65-70 cali. W miarę tanio i dobrze, tak do 5k. Czy ktoś może coś polecić? Nie wymagam Bóg wie jakich kolorków, po prostu ma być solidnie i dobrze.