Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 09-07-2022

A możesz zrobić zdjęcie przykładowego kadru z jakiegoś filmu żeby - w miarę możliwości - widać było na czym polega ta ciemnica w DV na Max czy D+?

A szybkość OS telewizora to chwilami dramat i u mnie jest nie inaczej.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 09-07-2022

Raz chciałem wrzucić ale na zdjęciu wychodzi że obraz jest jaśniejszy niż w rzeczywistości.

Robiłem zdjęcie z daleka bo inaczej telefon rozjaśnia
Mniej więcej tak to wygląda.:
https://imgur.com/a/nhEcrlg

I tak jak wspominałem wcześniej na płytach nie ma tak dużego skoku


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - fire_caves - 09-07-2022

(09-07-2022, 12:28)prodarek napisał(a):  podczas korzystania z wbudowanych apek menu ustawień tak potrafi przymulić...
No.to chyba tutaj widoczna jest różnica w procku. U mnie na C1 nie zauważyłem jeszcze żadnych zwiech.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 10-07-2022

@fire_caves
Nom podobno tak jest tak przynajmniej mówią w testach, mimo że tak bardzo narzekam jestem dość zadowolony i cieszę że się że dałem za ten tv 4800zł(65 cali) bo czym drożej bym za niego zapłacił bym bardziej byłbym nie zadowolony Tongue

@misfit
Ogólnie te ustawienia vincenta a rtings są dość rozbieżne np, dla SDR.

@rtings
Peak Brightness to 'High'.
We set the Gamma to 2.2, as that is our target gamma.

gdzie @vincent
Peak Brightness na wyłącz, Gamma na 1886.

Co do "ruchu" jestem zadowolony nie dostrzegam w zasadzie żadnych problemów po przejściu z plazmy.
Podoba mi się możliwość podłączenia bezprzewodowych słuchawek, w końcu mogę oglądać filmy z płytek na nich.
Jestem bardzo zadowolony z kolorów, ok tryby filmowe są wszystkie oblane moczem ale można to łatwo naprawić. Dlatego póki co nie widzę konieczności kalibracji ale kusi..

Ps
Dzisiaj za dnia testowałem "HDR Tone Mapping" i moim zdaniem robi to zajebistą robotę.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 10-07-2022

(10-07-2022, 20:26)prodarek napisał(a):  @rtings
Peak Brightness to 'High'.
We set the Gamma to 2.2, as that is our target gamma.

gdzie @vincent
Peak Brightness na wyłącz, Gamma na 1886.

To ja ich obu pogodzę - gamma 2.2 w trakcie oglądania przy świetle dziennym, gamma BT.1886/2.4 w warunkach kinowych (czyt. przy pełnym zaciemnieniu).

Peak brightness - nie mam takiej opcji u siebie więc się nie wypowiem, ale tak teoretyzując to nie bardzo widzę sens jej zastosowania w SDR.

(10-07-2022, 20:26)prodarek napisał(a):  Dzisiaj za dnia testowałem "HDR Tone Mapping" i moim zdaniem robi to zajebistą robotę.

Też tak myślałem na początku. A później zmieniłem zdanie o 180 stopni.

(10-07-2022, 20:26)prodarek napisał(a):  tryby filmowe są wszystkie oblane moczem ale można to łatwo naprawić.

Z całą pewnością tryby filmowe są bliższe wzorcowemu obrazowi od pozostałych, więc kalibracja obrazu nie jest dla ciebie Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 10-07-2022

W domu mam i1Display Pro, monitor również mam kalibrowany, poprzednią plazmę też miałem także coś tam o poprawnych kolorach wiem Smile

(10-07-2022, 21:01)misfit napisał(a):  Też tak myślałem na początku. A później zmieniłem zdanie o 180 stopni.
Za to panasonicowy hdr optimalizer nie działa, nic w zasadzie nie poprawia ani nie pogarsza.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 11-07-2022

Jak masz w nim ustawiony wyświetlacz na 1000 czy 500 nitów i testujesz na filmach masterowanych w 1000 nitach to nie dziwota - przy tym scenariuszu niewiele jest do "poprawiania". Ale fakt faktem, że ideałem byłoby gdyby można było w Panasie sobie wklepać dokładną jasność szczytową wyświetlacza.
Spróbuj na tych tytułach masterowanych w 4000 nit (o 10k nie wspominając), to one stanowią największe wyzwanie dla algorytmu mapowania tonów wyświetlacza.

I na koniec porównaj sobie działanie hdr optimizera vs DMT od LG z obok sobie stojącym monitorem studyjnym za kilkadziesiąt tysi zielonych - wtedy od razu ci wyjdzie, że DMT w LG zazwyczaj więcej psuje niż poprawia.

(10-07-2022, 21:04)prodarek napisał(a):  W domu mam i1Display Pro

Przebijam - i1Display Pro + spektrometr i1Pro2, co w dużym stopniu wpływa na dokładność pomiaru barw wyświetlacza.
I podtrzymuję zdanie z poprzedniego posta - jak widzę gdy ktoś pisze, że wszystkie tryby filmowe są zdecydowanie za ciepłe, sikowate, itd. to od razu zakładam, że taki ktoś nie ma za wiele pojęcia jak wygląda wzorcowy obraz w D65.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 11-07-2022

(10-07-2022, 20:26)prodarek napisał(a):  Dzisiaj za dnia testowałem "HDR Tone Mapping" i moim zdaniem robi to zajebistą robotę.
Co jest w nim takiego zajebistego? To, że przez jakieś 80% czasu sztucznie podnosi jasność obrazka? A tam gdzie trzeba wydobyć szczegóły np. z bieli po chamsku przygasza całość, zamiast zrobić to punktowo tak jak Panas?

(10-07-2022, 21:04)prodarek napisał(a):  Za to panasonicowy hdr optimalizer nie działa, nic w zasadzie nie poprawia ani nie pogarsza.
Tu poleciałeś już po całości. Trudno się w ogóle do tego odnieść w jakikolwiek sposób, bo jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Sprawdź w zasadzie dowolny film od Sony i rozpocznij testy jeszcze raz.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - kulcikriu - 14-07-2022

Zwracam się z prośbą, może ktoś doradziSmile - brat przymierza się do kupna tv, chce wydać tak do 2500, 2600 top. Ogląda głownie sport, dzieci bajki plus vod streamingowe. Coś sensownego 4k da się znaleźć? Brat celuje w 65 cali.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - marciniozo - 14-07-2022

Coś sensownego 65 cali to raczej ciężko będzie. W tej cenie oczywiście.