Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 26-07-2022

Jakoś nie wpadłem na taki pomysł Smile
Szukam plam? U tu się myślisz bo wiedziałem jakie są wady matryc i specjalnej nie robiłem żadnych testów i nie doszukiwałem się na siłę wad, ale to co pokazałem na powyższych zdjęciach w nocy jest dla mnie nieakceptowane i odbiera tylko przyjemność z oglądania. Zobaczymy z czasem jak się nie poprawi lg będzie wymieniać albo niech sobie ten tv zabierająSmile.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 26-07-2022

(26-07-2022, 21:19)lis22 napisał(a):  Taki Samsung 55QN91A ma ponoć aż 576 stref podświetlania

To fajnie, a OLED ma ponad 8 milionów stref... Wink

(26-07-2022, 21:19)lis22 napisał(a):  a QN91B ma HDR na poziomie 1 375 nitów

Świetnie ! Na ilu procentach filmów wykorzystasz tę jasność ?
Poza tym osobiśce mam w głębokim poważaniu czy odblaski słoneczne, lampy, itd. będą mi w niektórych filmach świeciły z jasnością 1500 nitów lub 800 nit. Są dużo istotniejsze rzeczy i nie bez powodu we wszelakich "poważnych" shootoutach OLEDy górują nad LEDowymi armatami świetlnymi jeśli chodzi o wyświetlacze z przeznaczeniem pod kino domowe.
Pomijam już to, że IMO Samsung co do zasady produkuje telewizory z przeznaczeniem dla Januszy, stąd nigdy nie brałem na poważnie zakupu wyświetlacza tej firmy i wątpię aby się to kiedyś zmieniło.

Ale niczego Tobie nie sugeruję jeśli chodzi o preferencje sprzętowe, bo pamiętam, że jesteś specyficznym osobnikiem Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 26-07-2022

Z tego co widzę, najciekawsze modele:

- SAMSUNG QE55QN91B - Mini Led

- SAMSUNG QE55S95B - QD-OLED

- LG OLED55G13LA - OLED

- Sony A90J - OLED

- Sony A95K - QD-OLED

Ewentualnie jakiś Direct LED.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - funditto - 27-07-2022

O co chodzi z tym, że Samsung robi telewizory pod Januszy ? Nadal mam LG 55B7V, ale po tych pięciu latach myślę powoli o zmianie i biorę pod uwagę wymianę pod koniec roku na Samsunga S95B, więc chętnie dowiem się na czym polega problem


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 27-07-2022

M.in. na tym polega problem z Samsungiem -> https://forum.filmozercy.com/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady?pid=90168#pid90168

Tak wiem, po filmiku Vincenta pojawiła się aktualizacja firmware, ale to nie jest pierwszy i na pewno nie ostatni przypadek gdy Samsung próbuje oszukiwać. Dla mnie to jest kompletnie niewiarygodny producent TV. Ogólnie można odnieść takie wrażenie, że nadrzędne znaczenie dla nich ma głos Kowalskiego, który chce jak największej jasności (i jak najmniej ziarna), nie bacząc na to czy odbywa się to poprzez przejaskrawienie obrazu. Z kolei dla osób, dla których mają znaczenie takie rzeczy jak wizja twórców, standardy, itp. Samsung z reguły ma niewiele do zaoferowania.

lis22 - Brak na powyższym zestawieniu jakiegokolwiek przedstawiciela Panasonica każe mi przypuszczać, że umknął ci mój post #1287 w tym temacie.

Pod rozwagę jeszcze taki filmik Vincenta odnośnie najwyższego modelu Panasonica na 2022 rok:




Z jego dostępnością w sklepach nie jest jednak zbyt różowo, ale zeszłoroczne JZ1000 i JZ2000 to wciąż kawał dobrego telewizora - ten drugi wygrał Vincentowy shootout w 2021 roku pod kątem "Best Home Cinema TV".





RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - GOLUMN - 27-07-2022

[/quote]
(26-07-2022, 23:48)lis22 napisał(a):  Z tego co widzę, najciekawsze modele:

- SAMSUNG QE55QN91B - Mini Led

-  SAMSUNG QE55S95B - QD-OLED

-  LG OLED55G13LA - OLED

- Sony A90J - OLED

- Sony A95K - QD-OLED

Ewentualnie jakiś Direct LED.

Zapomniałeś chyba o oledach Panasonica.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 27-07-2022

Nie miałem nigdy do czynienia z Panasonic, ani z nowszym Philipsem niż 1997 rok Wink

Co do Samsunga; trzy smartfony: Galaxy S3, S6 i Note 8 - wypalona matryca, w N8 z kilku różnych źródeł, teraz mam S21 i na razie jest ok.
TV Samsunga kupiony w marcu 2017 ( model z 2016 ), po pół roku, osiem tzw. wycieków z podświetlenia matrycy, Samsungowi nawet nie chciało się tego naprawiać, więc oddali mi kasę, dołożyłem i kupiłem Sony Wink
Chociaż mój pierwszy Samsung z grudnia 2013 1080p nadal działa u rodziców Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 27-07-2022

Korzystasz z wbudowanych apek w tv?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 27-07-2022

Masz Apple TV które chodzi jak marzenie, co Cię w ogóle obchodzą aplikacje na TV? Smile Ja u siebie je wręcz odinstalowałem.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 27-07-2022

Nie no, pytam jego bo jeśli korzysta to nawet niech o LG nie myśli... Smile.