Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - korben - 28-12-2022

Na ten dzień tylko Blu-Ray.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - GOLUMN - 28-12-2022

W takim razie jeżeli kabel hdmi,który posiadasz działa bez problemu to możesz spokojnie zostawić.
Jak kupisz sobie odtwarzacz 4k to polecam kabel hdmi z tej strony:
https://magiclink.pl/


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 28-12-2022

Metrowy kabel za 170 zł? Chyba sobie jaja robisz.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MasterThief - 03-01-2023

Wygląda na to, że w tym roku będziemy świadkami starcia WOLED i QD-OLED na szczytowe jasności w HDR. Seria LG OLED G3 (55 do 75") na skrawku ekranu ma oferować ponad 2000 nitów w HDR, podobnie jak Samsungowy QD-OLED (który pojawi się teraz w rozmiarze 77" również) Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 03-01-2023

Marketingowe brednie.

Jeśli będzie jakiś nowy OLEDowy rekord, to tylko w trybie Vivid.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 03-01-2023

Pogoń za nitami niespecjalnie mnie interesuje - i tak zyskałaby na tym garstka posiadanych przeze mnie filmów.
Bardziej interesuje mnie czy LG szykuje jakąś realną odpowiedź na kwantową kropkę poza wyższą jasnością. I czy w praktyce w QD-OLED faktycznie zostaną poprawione czernie przy świetle dziennym.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - sebas - 03-01-2023

(03-01-2023, 19:59)misfit napisał(a):  Pogoń za nitami niespecjalnie mnie interesuje - i tak zyskałaby na tym garstka posiadanych przeze mnie filmów.
Ale ludziki kupujący na podstawie danych katalogowych mogą się na to nabrać. Ileż to ludzi kupowało kiedyś aparaty cyfrowe patrząc jedynie na liczbę Mpx...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Fitzer - 03-01-2023

(03-01-2023, 19:59)misfit napisał(a):  Bardziej interesuje mnie czy LG szykuje jakąś realną odpowiedź na kwantową kropkę
A czy musi w ogóle? Wyprowadź mnie z błędu proszę, ale czy dla nas, osób oglądających treści UHD, celujących w standard kinowy, 100% pokrycie DCI-P3 nie jest w pełni wystarczające? Z tego co czytałem to właśnie ta przestrzeń barwowa jest standardem kinowym dla UHD, a nie Rec. 2020. Może czegoś nie rozumiem, ale żyłem w przeświadczeniu, że QD-OLEDY to jedynie chwyt marketingowy dla osób zainteresowanych cyferkami, a nie dla kinomanów oczekujących jak najlepszej zgodności ze standardami kinowymi.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Danus - 03-01-2023

Oczywiste jest to, ze ani LG ani Panasonic nie muszą odpowiadać na QDOledy zwlaszcza jesli te drugie podobno maja gorszą czerń. Niech rozwiajaja ekrany WOLED ktore bez tej calej kwantowej kropki i tak daja referencje w jakosci obrazu.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 04-01-2023

(03-01-2023, 21:09)Fitzer napisał(a):  A czy musi w ogóle? Wyprowadź mnie z błędu proszę, ale czy dla nas, osób oglądających treści UHD, celujących w standard kinowy, 100% pokrycie DCI-P3 nie jest w pełni wystarczające? Z tego co czytałem to właśnie ta przestrzeń barwowa jest standardem kinowym dla UHD, a nie Rec. 2020.

Nie mylisz się, aczkolwiek są filmy na UHD BD, które mają kolorki wykraczające poza gamut DCI-P3, np. La La Land. Póki co jednak jest ich garstka i gdyby w QD-OLED chodziło tylko o wyższe pokrycie palety Rec.2020 to zupełnie miałbym na to wywalone. Ale QD-OLED poza tym wprowadza kilka dość istotnych dla mnie usprawnień (ma też wady - patrz wcześniej wspomniane czernie przy świetle dziennym) względem WRGB OLED, o których możesz się dowiedzieć np. z poniższych filmików:








EDIT: I najnowszy filmik Vincenta, tym razem tegoroczny 77 calowy QD-OLED Samsunga:





Czy to oznacza, że teraz sobie wyrywam włosy z głowy, że nie poczekałem trochę dłużej z zakupem 77 LG C2? W żadnym razie... na jakość obrazu składa się wiele zmiennych, a nie tylko jasność czy rodzaj matrycy i Samsung dla mnie nie istnieje ze względu na ilość mniejszych lub większych niedoróbek i z powodu braku obsługi DV (tak, wiem - Gmeru i Maciek mówią, że na 1000 nitowym telewizorze nie ma to żadnego znaczenia - bzdura).
QD-OLEDa od Sony jednak na pewno bym rozważył jakby jeszcze poprawili te czernie, ale podejrzewam, że 77 cali od nich w sensownej dla mnie cenie będzie dostepny dopiero gdzieś za minimum dwa lata - nie chciało mi się tyle czekać Smile