Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 30-11-2017

@Mierzwiak

Dla trybu SDR telewizor mam skalibrowany na 120 kandeli, czyli tak, jak być powinno do nocnych seansów, co w przypadku DX900 oznacza podświetlenie ustawione na poziomie 12 na 100Smile Fabryczny tryb THX Cienma jest ustawiony na 15, więc podobnie jak Ty, preferuję oglądanie z minimalnym podświetleniem. I zaufaj mi, że na takich ustawieniach ten telewizor bardzo łatwo pomylić z oledem (w trybie HDR, z racji automatycznego ustawienia podświetlenia na maksymalną wartość różnica jest już zdecydowanie bardziej widoczna, ale nadal nie przytłaczająca), halo jest w zasadzie niezauważalne. Oczywiście tylko kiedy usiądziesz na wprost, bo wystarczy, że zejdziesz z osi ekranu i czar pryska...
Z ciekawości coś się tak uparł na ten ZD9? Przecież z Panasonikiem to są w zasadzie bliźniaki. Chodzi o DV?
A co będzie za dwa lata? Obstawiam, że wtedy nie będzie już żadnego sensu pakować się w LCD, bo LG dopracuje Oleda do perfekcji. Chociaż maksymalna jasność względem LCD może okazać się problemem nie do przeskoczenia, ale jak osiągną te 1000 nitów, to przy perfekcyjnej czerni już naprawdę więcej do szczęścia nie potrzeba.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 30-11-2017

(30-11-2017, 19:19)Mr.Hankey napisał(a):  Z ciekawości coś się tak uparł na ten ZD9? Przecież z Panasonikiem to są w zasadzie bliźniaki. Chodzi o DV?
Chyba o moją słabość do wzornictwa Sony Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 30-11-2017

Z takim argumentem ciężko polemizowaćSmile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 01-12-2017

Mierzwiak napisał:
Wyobraź sobie że masz scenę przedstawiającą czarny kosmos i niedaleką, bardzo jasną gwiazdę na środku kadru. Wiesz jak to będzie wyglądać na LCD a jak na OLEDzie? Mało tego, na OLEDzie dzięki prawdziwej czerni i w SDR to będzie wyglądać lepiej niż na LCD w HDR.

Drobna dygresja. Przykład podany powyżej jest jak najbardziej trafiony. Jakiś czas temu napisałem, że projektory DLP (także OLEDy TV) w pewnym sensie przypominają telewizory plazmowe. Z tego powodu ongiś świadomie wybierałem takie, a nie inne rzutniki. Inną sprawą jest fakt, iż technologia poszła zauważalnie do przodu i obecne „diaskopy” LCD (dość poprawnie) radzą sobie z problemem czerni.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 01-12-2017

@Mierzwiak takie pytanie przypomniałbyś ile wywaliłeś na obecny tv i ile na poprzedni i jaki to był model?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 01-12-2017

5 tys. za poprzedni - 42" plazma Panasonic G30E.
Niecałe 7,5 tys. (w tym 5-letnie ubezpieczenie sprzętu) za 55" KS7000.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Blackwood07 - 01-12-2017

(01-12-2017, 18:04)Mierzwiak napisał(a):  5 tys. na oprzedni - 42" plazma Panasonic G30E.
Niecałe 7,5 tys. (w tym 5-letnie ubezpieczenie sprzętu) za 55" KS7000.

Kiedy kupowałeś KS? Początek zeszłego roku czy później?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 01-12-2017

Też wziąłem 5 letnie ubezpieczenie do mojego szajsunga. Masz mocną przesiadkę z poprzedniego. Ja takiej dużej nie doświadczyłem i chyba dlatego , aż tak bardzo różnicy nie czuję. Spytałem, bo zauważyłem, że podkręciłeś się formatem 4k. Chyba jest tak jak napisał kolega powyżej, że tylko polizałem 4k


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 01-12-2017

(01-12-2017, 19:14)Blackwood07 napisał(a):  Kiedy kupowałeś KS? Początek zeszłego roku czy później?
Listopad 2016.

(01-12-2017, 19:16)wolfman napisał(a):  Chyba jest tak jak napisał kolega powyżej, że tylko polizałem 4k
Ja też, przy czym nie jaram się tym ślepo i bezkrytycznie, bo mam pełną świadomość słabych stron tego telewizora i wiem, że to może a nawet powino wyglądać lepiej, ale skoro teraz wielokrotnie jestem zachwycony tym co widzę, to co będzie jak kupię OLEDa? Smile

Swoją drogą polecam, jeśli ktoś ma możliwość, przełączać się między SDR a HDR. Na PS4 puszczam zwykłą płytkę Blu, a na UHD 4K i zmieniając źródło oceniam różnicę, a ta potrafi zwalić z nóg.

Jeden z najbrzyszych filmów ostatnich lat, The Amazing Spider-Man, na UHD wygląda tak bardzo inaczej i przede wszystkim lepiej, że nie mogłem wyjść z podziwu.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 01-12-2017

(01-12-2017, 19:31)Mierzwiak napisał(a):  Ja też, przy czym nie jaram się tym ślepo i bezkrytycznie, bo mam pełną świadomość słabych stron tego telewizora i wiem, że to może a nawet powino wyglądać lepiej, ale skoro teraz wielokrotnie jestem zachwycony tym co widzę, to co będzie jak kupię OLEDa
Po co masz kupować? Masz gwarancję na 5 lat utrzymującą ten poziom cenowy. Do 5 lat wiele może się zdarzyć Smile

(01-12-2017, 19:31)Mierzwiak napisał(a):  Jeden z najbrzyszych filmów ostatnich lat, The Amazing Spider-Man, na UHD wygląda tak bardzo inaczej i przede wszystkim lepiej, że nie mogłem wyjść z podziwu.
Piszesz o jedynce? Ja swoje uhd dostanę po zjeździe na długi urlop gdzie w końcu pobawię się wszystkim. Najpaskudniejsze blu jakie ostatnio oglądałem to Szybcy i martwi. Ktoś chyba z vhs zgrał to na blu ray