Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 28-12-2017

Czyli z odległości ponad dwóch metrów na 55 calowym telewizorze i z tak poważnymi problemami ze wzrokiem drażnią cię mankamenty obrazu których z tego co piszesz nie masz prawa widzieć?

[Obrazek: giphy.gif]


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 28-12-2017

Drażnią, ponieważ jestem, niestety, perfekcjonistą i jak mówiłem, dobrze widzę z bliska Wink
Ale, Macie racje, na stop klatce się filmów nie ogląda, więc tylko tak zapytałem, czy to ziarno to normalka.
Bardziej mnie wkurzało ruchome ziarno podczas seansu, np. "Braveheart" na Blu-Ray ale na tv FHD i z PlayStation 3, więc teraz powinno być lepiej - mam nadzieje Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 28-12-2017

Daras - biorąc pod uwagę Twoje stanowisko co do skalowania, itp. jesteś jedną z ostatnich osób, które bym posądził o zabawy z konwersją 8-bitowego źródła do 10/12-bit Smile
Ale testuj... na niektórych wyświetlaczach może to przynieść pewne korzyści.

(28-12-2017, 12:26)Mierzwiak napisał(a):  A co z BD od Sony z opcją xvYCC? Moja ś.p. plazma nawet wyświetlała mi komunikat że oglądam taki materiał.

To można przyrównać do WCG na UHD, chociaż te filmy BD od Sony z serii Mastered in 4K oczywiście wciąż są kodowane w 8-bitowej głębi koloru.
Niestety nigdy na oczy nie widziałem co te xvYCC faktycznie daje z tych płyt bo nie mam z tym kompatybilnego sprzęcicha.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 28-12-2017

(28-12-2017, 14:06)lis22 napisał(a):  Bardziej mnie wkurzało ruchome ziarno podczas seansu, np. "Braveheart"
A jakie miałoby być, nieruchome?! Dlaczego za każdym razem mam wrażenie że nie masz pojęcia o czym piszesz?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 28-12-2017

(28-12-2017, 14:13)Mierzwiak napisał(a):  A jakie miałoby być, nieruchome?! Dlaczego za każdym razem mam wrażenie że nie masz pojęcia o czym piszesz?

Chodzi o to, że w przypadku tego konkretnego filmu, na jasnym tle, np. niebo w scenie batalistycznej, cały obraz się "rusza" - czarne, malutkie kropki, które migają i ruszają się podczas normalnego seansu, nie na stop klatce. Takie coś widziałem tylko na tym filmie, ale nie sprawdzałem jeszcze na nowym ty i na odtwarzaczu UHDBD, a PS 3 mógł mieć inne kodeki, scalery, itp.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 28-12-2017

Sorry, ale ja wysiadam. Czytać się tego nie da Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 28-12-2017

Ruchome ziarno!
Serio, powinieneś oglądać na tablecie i nie zawracać sobie głowy czymś takim jak UHD bo w twoim przypadku to nie ma żadnego sensu.

Cytat:Chciałem się tylko dowiedzieć, czy to normalne i nie bawię się w osobiste wycieczki, jak Gieferg.
Powtarzanie tego co sam twierdzisz (choć potem okazuje się, że to jednak bzdury, które w dodatku powtarzałeś latami, a sam nie wiesz z jakiej odległości oglądasz i faktycznie jest 5x większa niż podajesz) to "wycieczki osobiste"? Aha ok.

PS. Nie widzisz napisów, ale ziarno już tak? WTF, man?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 28-12-2017

Gdyby permanentnie drażniły mnie mankamenty obrazu (lub cokolwiek w nim) to rozważyłbym szybkie zutylizowanie danego odbiornika...

https://www.youtube.com/watch?v=j8UxiJ8Znp0


(28-12-2017, 12:17)Daras napisał(a):  Jeśli ktoś nie posiada odbiornika UHD (tak jak ja) może poprosić o stosowną prezentację sprzedawcę w sklepie.

Dlaczego lepiej skorzystać z pomocy sprzedawcy?

https://www.youtube.com/watch?v=_mf3OjEH6CQ


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 28-12-2017

(28-12-2017, 14:35)lis22 napisał(a):  Sorry, ale ja wysiadam. Czytać się tego nie da Smile

Specjalnie sprawdziłem film na obecnym tv i na odtwarzaczu UHD i to ziarno nadal jest 9białe kropki, nie czarne0 ale już się tak nie rusza, jak na PS3 i tv FHD, więc da się żyć Wink
Przytaczam ten konkretny film, ponieważ swego czasu był on uznawany za jedną z najlepszych konwersji na Blu-Ray, a ja bym jednak polemizował Wink

Sorry, ale ja na prawdę nie lubię takich mankamentów a są osoby, które mają w drugą stronę i nie lubią filmów wyczyszczonych z ziarna. Stare filmy są kręcone na taśmie filmowej, więc to ziarno trzeba przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, byleby tylko nie było zbyt inwazyjne. Słyszałem, że np. w "300" ziarno dodano celowo w postprodukcji, pomimo tego, że film był kręcony cyfrowo ale tak chciał Snyder.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 29-12-2017

Mam jeszcze pytanko odnośnie gammy.
Podobno tego ustawienia nie wolno ruszać i powinno być na wartości 0 - w necie, w poradnikach kalibracji, itp. czytam, że wartość gamma powinna być na 2.2 ale ja mam tylko:

- minimalna
- -2
- -1
- 0
- 1
- 2
- maksymalna

Ustawienia tv:

Płyta UHDBD
tryb obrazu - kino pro
jasność - maksymalna
kontrast - 90
automatyczne lokalne przyciemnienie - duże
X-tended Dynamic Rage - duże
nasycenie - 56
odcień - 0
temperatura barw - ekspert 1

Przy czym i tak jest dla mnie trochę za ciemno i najlepiej widzę na wartościach powyżej zera, mogę więc podnieść gammę na 1 lub 2, czy jest to raczej niepolecane?