Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - cubex83 - 19-07-2018

(19-07-2018, 17:38)Mr.Hankey napisał(a):  Wszystko fajnie, tylko pokaż mi telewizor Samsunga, który jakością obrazu jest w stanie zagrozić topowym modelom od Sony czy Panasonica... Smile

musiał bym się bardziej zagłębić w temat i poszukać ale nie mam na to czasu - kupując swój TV trochę popytałem porównałem i jednak postawiłem na Samsunga (mała awaryjność a prawie w ogóle dobra cena obraz dla mnie wystarczający) natomiast Sony (nie wiem może tylko w USA) to dziadostwo i nigdy tego nie chce mieć u siebie - co z tego ze wypadają dobrze w testach jak psują się już nawet po 3 dniach użytkowania - nie ma konkretnego modelu wszystkie modele od dwóch lat do tyłu wymieniam prawie codziennie wiec ta marka jest już dla mnie przegrana i dla tych ludzi co im wymieniłem  Smile a teraz ty mi pokaż markę która bardziej się psuje niż Sony bo ja już wymieniłem ich ok 300 możę z 2 LG i jednego Samsunga (który miał pękniętą matrycę ale to w skutek transportu) Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 19-07-2018

(19-07-2018, 17:23)cubex83 napisał(a):  Panasonica to chyba nawet w USA nie widziałem.
Bo Panasonic nie sprzedaje swoich telewizorów w USA Smile

Zakryte loga i obudowy powinny być jak najbardziej, chociażby po to by uczciwie wybrać najlepszego z OLEDów, bo że LCD Samsunga z takimi a nie innymi kątami widzenia będzie od razu odróżnialny od reszty jest oczywiste.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 19-07-2018

Myślę, że odróżnisz go w mgnieniu oka, nawet nie zwracając uwagi na kąty.

(19-07-2018, 18:00)cubex83 napisał(a):  musiał bym się bardziej zagłębić w temat i poszukać ale nie mam na to czasu
To nie trać czasu na szukanie, bo i tak nie znajdziesz.

(19-07-2018, 18:00)cubex83 napisał(a):  a teraz ty mi pokaż markę która bardziej się psuje niż Sony
Niby po co miałbym to robić?
Mogę tylko napisać, że miałem 3 LCD od Sony i wszystkie sprawowały się idealnie, w sensie żaden z nich nie uległ żadnej awarii. Co do Samsunga, to akurat opinia na temat ich awaryjności na forach internetowych jest zupełnie odmienna od Twojej - a to odklejające się ramki, krzywa pozycja TV na prawidłowo złożonej stopie, problemy z matrycami itp. ale nie będę na ten temat polemizował, bo nie dysponuję żadnymi danymi, więc nie mam się do czego odnieść.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - cubex83 - 19-07-2018

(19-07-2018, 18:58)Mr.Hankey napisał(a):  Niby po co miałbym to robić?
Mogę tylko napisać, że miałem 3 LCD od Sony i wszystkie sprawowały się idealnie, w sensie żaden z nich nie uległ żadnej awarii. Co do Samsunga, to akurat opinia na temat ich awaryjności na forach internetowych jest zupełnie odmienna od Twojej - a to odklejające się ramki, krzywa pozycja TV na prawidłowo złożonej stopie, problemy z matrycami itp. ale nie będę na ten temat polemizował, bo nie dysponuję żadnymi danymi, więc nie mam się do czego odnieść.

no własnię LCD czyli starsze modele działały bardzo dobrze - co do samsunga to od 10 lat jadę na tej marce i nigdy nie miałem problemu z telewizorami tej firmy natomiast sony ma te problemy co ty wypisałeś o telewizorach firmy samsung. Ja dysponuje danymi wyjaśniłem ci to w poprzednim poście ale to może są tylko problemy sony w USA.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 19-07-2018

Dysponujesz danymi, wow, jak to ładnie brzmi. A wyliczyłeś jak wyglądają te twoje dane na tle liczby sprzedanych egzemplarzy? Smile

Mój Samsung KS7000 wylądował w serwisie, jeśli dobrze pamiętam, w pierwszym albo drugim tygodniu po zakupie, a wczoraj zauważylem ze znowu (znowu, bo po którejś aktualizacji juz tak mialem ale zniknęło) w lewym dolnym rogu mam masakryczny clouding. Mam tylko nadzieję że jeśli będę zmuszony oddać go do serwisu okaże się że matryce są niedostępne i skończy się na zwrocie gotówki i anulowaniu kredytu.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 19-07-2018

(19-07-2018, 19:17)cubex83 napisał(a):  no własnię LCD czyli starsze modele działały bardzo dobrze
A to nowe modele to już nie LCD?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - cubex83 - 20-07-2018

(19-07-2018, 19:27)Mierzwiak napisał(a):  Dysponujesz danymi, wow, jak to ładnie brzmi. A wyliczyłeś jak wyglądają te twoje dane na tle liczby sprzedanych egzemplarzy? Smile

No brzmi to rewelacyjnie - można powiedzieć ze dysponuje danymi lub dysponowałem, bo na każdy z wymienionych telewizorów dawałem klientowi do podpisania papier i na nim jest opisany problem wymiany TV (ale papier z problemem muszę oddać do mojego pracodawcy - mam parę fotek jakie to były problemy ale ci tego nie pokażę bo może się to rozpowszechnić a ja mogę stracić pracę) a co do sprzedanych egzemplarzy to napiszę ci tak ze codziennie dostarczam do klientów tv ok 8 sztuk dziennie - 5 to samsung, 2 LG i jeden Vizio - TLC lub Hisense plus TV Sony na wymianę ale tego nie liczę (ok 2-3 sztuki dziennie) a w czasie po black friday przez ok miesiąc jest to 20 sztuk dziennie (tylko samsung) . Z firmy codziennie wyjeżdza ok 40 lub więcej TV Samsunga a wraca z wymiany ok 15 Soniaków więc te moje dane wyglądają tak ze wygrywa Samsung. Poza tym głownie dostarczam z sieci sklepów C....O (bez reklamy) a oni nie sprzedają w ogóle telewizorów Sony - siec ta daje standardowo gwarancję na 2 lata + możliwość wykupienia gwarancji na kolejne 3 lub 5 lat (3 lata $99 a 5 nie pamiętam ale nie jest to jakaś większa kwota) więć mozesz mieć w sumie gwarancję na 7 lat i nawet jeżeli zepsuje ci się w 6-stym roku użytkowania bez problemu wymienią ci TV (niekoniecznie ten sam model bo już ich nie bedzie, ale zaoferują coś podobnego na pewno lepszego od tego zepsutego) Tak jak napisałem - Problem Tv Sony dotyczy w moim wypadku tylko USA , nie wiem jak to działa w Polsce i Europie.

(19-07-2018, 20:57)Mr.Hankey napisał(a):  
(19-07-2018, 19:17)cubex83 napisał(a):  no własnię LCD czyli starsze modele działały bardzo dobrze
A to nowe modele to już nie LCD?

chodziło mi o to ze starsze modele Sony działały bardzo dobrze a po za tym telewizory LED stanowią ulepszoną wersję standardowych wyświetlaczy LCD
bo teraz masz do wyboru takie parametry (tylko przykład)

4K Ultra HD TVs
Smart TVs
Curved TVs
LED TVs
OLED TVs
Outdoor TVs
TV/DVD Combos
3D TVs


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Glaeken - 04-08-2018

Czy do modelu telewizora LG OLED55B7V można dokupić inną (pasującą) podstawkę niż ta która jest w zestawie?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MasterThief - 07-08-2018

Ostatnio z ciekawości sprawdziłem sobie ceny LG OLED 55C8 i przyznam, że jestem w lekkim szoku - nowe modele bez problemu można już znaleźć za 6999 zł w porywach do 7500 złotych. Nie przypominam sobie, że ubiegłoroczne modele tak szybko taniały. LG B8 w rozmiarze 55 cali to się złapie już za nieco ponad 6 tysięcy. Cieszy mnie, że ceny tak spadły i technologia teraz dostępna dla znacznie szerszego grona ludzi Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 11-08-2018

Z ciekawości rzuciłem okiem na ceny tegorocznych QLEDów z pełnym podświetleniem i Samsung chyba nie ogarnia jak je wycenić, ceny w sieci Euro:

- 65" Q8DN, 40 stref - 12499 zł
- 65" Q9FN, 480 stref - 13499

Tylko 1000 zł różnicy? Chyba sobie jaja robią.

Dla porównania 65-calowy Sony XF90 mający 60 stref kosztuje 8599 zł.