Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 03-10-2018

Skoro tak, mówisz, to pewnie tak jest. Wkurza mnie ten fakt, że tv mają takie gówniane ustawienia i mówimy tu o tv za 8000 koła, co już małą kwotą nie jest, a wyregulowane to one być powinny. Niestety przeliczyłem sobie i ten w Polsce mnie wyniesie prawie tyle samo co za granicą. Różnica niecałych 100 zł, a wozić nie muszę tv. Kiedyś ktoś tu pisał o tym ,że wydał ponad 500 zł i to by była atrakcyjna oferta. Ten tv zamierzam sobie zostawić na trochę dłużej więc zainwestuję w kalibrację. Może będzie tak, że odczuję jakbym oglądał niektóre filmy na nowo


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 03-10-2018

Gwarantuję Ci, że wszystkie filmy odkryjesz na nawo. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 03-10-2018

@wolfman

Wymieniłem tryby które sam będę w przyszłości kalibrowac a które uważam za absolutne minimum, jak chcesz więcej to... jest tam informacja o rabacie w przypadku więcej niż dwóch trybów.

Już ci to pisałem ale widzę że idziesz w zaparte - poczytaj sobie recenzje to zobaczysz jak dobre ustawienia fabryczne potrafi mieć tryb Film np. w OLEDach LG, nazywania ich gównianymi szkoda komentować, podobnie jak wymagania od producenta by każdy TV był perfekcyjnie skalibrowany. (to nie trwa 5 minut)

Kalibrowałem swoją poprzednią plazmę, KS7000 też chciałem ale w końcu tak odwlekałem, że teraz gdy bliżej mi niż dalej do OLEDa zwyczajnie szkoda mi gotówki.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 03-10-2018

Do tej pory miałem do czynienia z zaledwie jednym egzemplarzem B8 i tam tryb kino, czyli jedyny słuszny pozostawiał sporo do życzenia - był zdecydowanie za żółty, w zasadzie nie można było mówić o bieli w TV. Dlatego nie przesadzałbym z tym pisaniem, że fabryczny tryb jest taki dobry, ale wiadomo - sztuka sztuce nie równa.

@ Mierzwiak
Nie miałeś problemu, by po skalibrowanej plazmie przesiąść się na nieskalibrowany KS7000?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 03-10-2018

Między nimi był jeszcze Samsung H6400 Smile Nie miałem problemu ale tęskniłem, choć ta plazma (Panaś G30E) wcale nie powalała jeśli chodzi o kontrast.

Może słowo "dobry" nie jest adekwatny, ale patrząc na odchyłki źle też nie jest, tak czy inaczej wniosek i tak jest jeden - kalibrować warto a nawet powinno się Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Użytkownik usunięty - 04-10-2018

Czy jest jakaś wartościowa alternatywa dla tego Macieja Kopera? Bo o ile kupując telewizor za 8000+ wydanie 700-800 zł na kalibrację nie wydaje się wielkim wydatkiem, ale w przypadku telewizora za 4000-5000 to już 20% ceny. A może dla takich telewizorów da się znaleźć parametry w necie?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 04-10-2018

700 zeta za kalibrację? Musiałoby mnie zdrowo pogiąć.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Użytkownik usunięty - 04-10-2018

To ile płacisz za kalibrację i gdzie? Bo na skalibrujtv.pl taki właśnie jest cennik.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 04-10-2018

Kto powiedział, że w ogóle płacę? Tongue
Nikt poza mną nie będzie grzebał przy moim telewizorze, ani mówił mi jak ma być ustawiony.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Użytkownik usunięty - 04-10-2018

No to nie trolluj.