Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mateusz - 05-09-2017

XE 9005 jest na pewno lepszym wyborem od tych dwóch poprzednich, które wrzucałeś, ale nadal słabszym od KS9500. Jak upierasz się na 65 cali i prosty ekran, to w przyszłym roku cena Soniaka powinna już trochę spaść, bo ponad 8k bym za niego nie dał.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 05-09-2017

Ten tegoroczny Sony ma 20 niezależnych stref wygaszania, ubiegłoroczny - chwalony w recenzjach - XD93 ma ich 32.

To już lepiej byłoby dorwać właśnie tamten model https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xd9305.bhtml no ale pewnie w większości będzie z ekspozycji.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pred895 - 05-09-2017

Jak uda mi się na dniach sprzedać stary TV to biorę tego Soniacza. Myślę, że spełni wszystkie moje oczekiwania i będę z niego bardzo zadowolony.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pred895 - 08-09-2017

(05-09-2017, 16:28)Mateusz napisał(a):  przyszłym roku cena Soniaka powinna już trochę spaść, bo ponad 8k bym za niego nie dał.

Obecnie w Media Markt jest promocja na ten telewizor >> 8200 zł kusi Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - ifeelveryblah - 08-09-2017

Za żadnego LCD nie warto tyle dać. Za OLEDa to już co innego, inna bajka.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 12-09-2017

Nie dałbyś tyle za takiego DX900 czy ZD9? No to gratuluję rozeznania...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - ifeelveryblah - 12-09-2017

Jeżeli mógłbym tę padlinę od razu sprzedać z dużym zyskiem to tak. Tak marnych telewizorów na pewno nie kupiłbym dla siebie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 12-09-2017

(12-09-2017, 12:53)Mr.Hankey napisał(a):  Nie dałbyś tyle za takiego DX900 czy ZD9? No to gratuluję rozeznania...
Jeśli mógłbym za 8 tys. mieć któryś z tych modeli... to wciąż wolałbym dołożyć i mieć lepszego OLEDa Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 13-09-2017

(12-09-2017, 15:55)ifeelveryblah napisał(a):  Jeżeli mógłbym tę padlinę od razu sprzedać z dużym zyskiem to tak. Tak marnych telewizorów na pewno nie kupiłbym dla siebie.

Sorry, ale skoro takie wyświetlacze nazywasz padliną czy marnym telewizorem, to nawet nie chce mi się podejmować z Tobą jakiejkolwiek dyskusji. Całe szczęście, jak to mówią, każdy swój rozum ma.

(12-09-2017, 15:59)Mierzwiak napisał(a):  Jeśli mógłbym za 8 tys. mieć któryś z tych modeli... to wciąż wolałbym dołożyć i mieć lepszego OLEDa

Lepszy OLED? To jest pojęcie bardzo względne, w jednym elemencie lepszy jest OLED, w innym DX900/ZD9 i zależy to głównie od indywidualnych preferencji. Wskazanie jednoznacznego zwycięzcy w tej konfrontacji jest w zasadzie niemożliwe. No chyba, że mówimy tylko o filmach Blu-ray, wtedy wiadomo, OLED jest niedościgniony, ale oba FALD-y w wielu scenach robią dokładnie takie same wyniki jak OLED - urządzenia pomiarowe nie wykrawają absolutnie żadnej emisji światła, więc nie jest też tak, że w tej kategorii jest nokaut. Jest jeszcze tryb 3D, który w Oledzie jest absolutnie bezkonkurencyjny, połączenie technologii pasywnej z matrycą 4K, to jest najlepsza rzecz, jaka mogła przydarzyć się tej technologii.
Jednak już w filmach UHD OLED ma zdecydowanie niższą średnią jasność i HDR jest nieporównywalnie mniej spektakularny, przy sporcie też lepsze algorytmy ruchu mają ZD9/DX900, które zapewniają lepszą ostrość obrazu ruchomego, no i należy też pamiętać o wyjątkowej wręcz wrażliwości OLED'a na słabszą jakość sygnału, jaką mamy z satelity czy portali typu Netflix... Jedyne, co tak naprawdę eliminuje LCD, to kąty widzenia. To są telewizory, które nadają się do oglądania w zasadzie jedynie na wprost i to jest tak naprawdę największa różnica między tymi telewizorami.
FALD to jest zupełnie inny świat niż klasyczne LCD i w moim odczuciu należy taki TV postawić sobie w domu i przekonać się o jego możliwościach naocznie. Wiele osób skreśla te telewizory w myśl zasady "LCD nie może być dobre" a w tym wypadku jest to szalenie niesprawiedliwe i krzywdzące, bo jest to zupełnie inna bajka niż standardowe, krawędziowe LCD.
Sam kilka miesięcy temu, przed zakupem nowego telewizora miałem w domu DX900 i LG E6 i ostatecznie postawiłem na Panasonica, co wydawało mi się mało prawdopodobne, głównie ze względu na jego uniwersalność. Ale o tym już nie bardzo chce mi się pisać, bo to byłaby masa tekstu, jeśli chcesz podyskutować, to zapraszam na HDTVPolska, tam napisałem dziesiątki postów i szczegółowo opisałem swoje wrażenia.
Jednak pisanie, że OLED jest lepszy nie jest do końca prawdą, no chyba, że tak jak pisałem TV ma służyć tylko do oglądania filmów Blu-ray, wtedy żaden LCD nie zagwarantuje takiej jakości. Ale do codziennego użytku, jako telewizor służący do codziennej telewizji, gier itp. wybór wcale nie jest jednoznaczny.
Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych zakupów.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 13-09-2017

Cytat:. Ale do codziennego użytku, jako telewizor służący do codziennej telewizji, gier itp.

Ja tam nie znam takiego "codziennego użytku".