Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 29-10-2018

(29-10-2018, 15:47)Użytkownik usunięty napisał(a):  Rozbrajają mnie natomiast wypowiedzi, że coś jest "rzekomo lepsze". Jak nie masz nic inteligentnego do powiedzenia, Mierzwiak, to się nie wypowiadaj. "Nie znam się, to się wypowiem"  Rolleyes
Nie znam się, a ty tak? Masz inne zdanie / wiedzę w kwestii jakości matryc w telewizorach Sony i Panasonica w porównaniu z LG? Nie? To po cholerę komentujesz moj post nie mając do powiedzenia kompletnie nic poza tym, jak by to określić, nawet nie atakiem ale pokazaniem mi języka? Nie wiem nawet kim jesteś więc żegnam, idź zanudzać innych swoją osobą.

Gdyby ktoś jeszcze miał problemy z czytaniem ze zrozumieniem: właśnie dlatego napisałem RZEKOMO, bo tak twierdzą ludzie na forach (poza tym tutaj istnieją też inne. SZOK!) i taki można wysnuć wniosek czytając je, z drugiej strony najwięcej ludzi kupuje właśnie OLEDy LG więc siłą rzeczy przypadków kiepskich matryc jest więcej.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - dakatri.drache - 29-10-2018

A ja się wypowiem, że wszystkie telewizory OLED to jest sprzęt high-endowy i w zwykłym codziennym użytkowaniu różnice w jakości obrazu są subtelne. Też przymierzam się do zakupu OLEDa w 65'' i bardziej patrzę na cenę w stosunku do funkcjonalności. Przewaliłem od groma tematów na temat tych tv i to właśnie zazwyczaj LG cieszyło się najlepszym uznaniem co do softa, aktualizacji, wsparcia producenta i chociażby niezawodnego pilota Big Grin W tym roku zaprezentowali też ciekawy bajer w postaci ThinQ (warto obczaić filmiki na youtubie). Moim skromnym zdaniem, nie ma co szukać mózgu w dupie w tej cenie. No i jeszcze wcześniej wspomniane wsparcie dla HDR10, Dolby Vision, HLG.
No ale będąc wideofilem i mając trochę więcej grosza to wiadomo, nie ma górnej granicy.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że pojawiła się informacja, że prawdopodobnie w drugiej połowie następnego roku LG ruszy z masową produkcją tv z matrycą 8K Big Grin Znowu będą nas przekonywać, że niby nie ma jeszcze kontentu 8k no ale oprócz tego te matryce będą miały przecież większy zakres kolorów, płynność itp itd, także technologii nigdy nie dogonimy Panowie Sad


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 30-10-2018

Wczoraj wieczorem u mojego ojca w końcu stanął długo wyczekiwany C8. Ciekawych czasów dożyłem, że obaj mamy referencyjne wyświetlacze w innej technologii - u mnie DX900, u niego oled - wcześniej tylko plazmy. Jak tylko zrobi kalibrację, do czego się przymierza, to planuję porwać tego oleda na kilka dni do siebie i zrobić bezpośrednie porównanie, o którym z całą pewnością napiszę tu kilka słów.
Z pierwszych rzeczy, które rzucają się w czy, to słabiej wyglądająca telewizja na oledzie - kompresja itp. wyłażą na LG strasznie, ale kalibracja pewnie trochę pomoże. Widać jednak wyraźnie lepszą ostrość obrazu ruchomego, to robi wrażenie, zwłaszcza w sporcie, jest wyraźnie lepiej. Tylko po 1,5 roku oglądania Panasonica HDR w oledzie jakoś nie wywołuje u mnie efektu WOW, przeleciałem na szybko kilka scen z wybranych filmów i tam gdzie u mnie np. słońce i rozbłyski są mega jasne, na oledzie wyglądają po prostu fajnie, ale to może być już kwestia przyzwyczajenia. I nadal będę się upierał, że największą różnicą pomiędzy tymi telewizorami wcale nie jest słynna oledowa czerń, tylko kąty widzenia...
A, no i szybkość działania menu LG jest rewelacyjna. Np. podczas zmiany wejścia HDMI, gdzie na jednym jest treść SDR, a na drugim HDR w Panasonicu trwa to ok. 3 sekundy, na LG dzieje się to błyskawicznie.
To tyle na szybko, więcej spostrzeżeń wkrótce.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 30-10-2018

Mnie LG przekonało wyświetlaniem obrazu w HDR, Dolby Vision, systemem operacyjnym (jak ktoś miał Androida, a teraz korzysta z WebOS, to wie, że przesiadł się z muła na rączego araba Big Grin ) DV jest dla mnie bardziej naturalnym obrazem, niż HDR. Wychodzi coraz więcej filmów nagranych w DV, więc zakup LG był przemyślany. No i na koniec- cena Smile Rozumiem, że inne firmy, to renoma, marka itd., ale one już raczej odcinają kupony od tego, co kiedyś oferowały. Owszem, "skalibrują" np. tryb "Kino" wg. swojej wizji ale to nie usprawiedliwia tak dużych różnic w cenach. I jeszcze jedno- można na nich odtwarzać obraz HLG z kamer, ale jak dla mnie, nie jest to jeszcze dopracowane i póki co, jest zbyt kosztowne. Obraz programów telewizyjnych jest kiepski w porównaniu płytami, ale to raczej wina nadawców czy kablówki, tv bym się nie czepiał Smile Mr.Hankey, ciekaw jestem Twoich wrażeń z oglądania filmów w trybie HDR i DV.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 31-10-2018

Najbardziej właśnie jestem ciekaw porównania HDR10 na DX900 kontra DV na LG. Tyle że na dziś nie mam odtwarzacza z DV ale nad tym też popracuje. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 31-10-2018

Więcej sensu miałoby zestawienie HDR10 na DX900 z DV na ZD9 Smile

Jakiego typu tone mapping jest na tym Panasonicu?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 31-10-2018

Być może zestawienie z ZD9 miałoby więcej sensu, ale nie mam takiej możliwości, C8 za to stoi i czeka.
Co do tone mappingu w Panasonicu, to nie mam bladego pojęcia. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 14-11-2018

Czy ma ktoś sposobność obejrzenia płytki UHD na telewizorze Full HD z funkcją Deep Color i sprawdzenie kolorków? Ciekaw jestem czy możliwe będzie wyświetlenie poszerzonej palety barw.

Zainteresował mnie pewien artykuł (fragment):

I suggest you set up your Blu-ray Player to output 4K/24fps with Deep Color on “Auto’. That will result in 10-bit or 12-bit color, 4:2:2 color subsampling and HDR. If you set it up to output 4K/60/4:4:4 you will be limited to 8-bit color because 4K/60/4:4:4/10-bit color requires a data rate in excess of 18Gbps.

https://www.cepro.com/article/hdr_deep_color_demos_uhd_blu_ray


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 14-11-2018

Deep color a szeroka paleta barw Rec.2020 to dwie różne rzeczy, a TV FullHD z funkcją Deep Color wciąż ma panel 8-bitowy tak jak TV bez tej funkcji. Wydaje mi się że jej włączenie nic nie daje w tym sensie, że nie zobaczysz tych dodatkowych kolorów.

Co dokładnie zainteresowało cię w zacytowanym fragmencie? To wynika ze specyfikacji HDMI 2.0, nic nowego.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 14-11-2018

Obecnie jestem w podròży i źle mi się pisze. Wieczorem lub jutro wyjaśnię dokładniej o co mi chodzi.