Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Kris - 17-04-2019

Ethan, opisz koniecznie wrażenia, też jestem ciekaw „efektu dvd” na ekranie oled oraz 4k, napisz tez na jakich filmach testowałeś....


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Nfsfan83 - 17-04-2019

Podpinam się Smile zrób fotki w sklepie z materiału DVD


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 17-04-2019

Czy ktoś z Was ma TX-65FZ950E? Jeśli tak, to w jakim trybie oglądacie filmy BD UHD? Czy jest sens kalibracji?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 17-04-2019

Co prawda nie mam tego TV, ale obecnie też mam Panasonica, wcześniej zresztą też miałem TV tej marki i mogę tylko napisać, że tryb THX Cinema, jest bardzo dobry, nie da się mieć lepszego efektu jeśli chodzi o tryby fabryczne. Z testów FZ950 jasno wynika, że Panasonic poszedł jeszcze o krok dalej i ten tryb jest jeszcze lepszy niż w latach ubiegłych. Nie należy spodziewać się szoku po kalibracji, maks kilka procent różnicy w obrazie. Oczywiście na każdym egzemplarzu może być inaczej, ale nie spotkałem się jeszcze z opinią, aby THX Cinema był wyraźnie skopany w nowych Panasach.
Mimo wszystko, ja bym i tak skalibrował. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 17-04-2019

Czytałem o tym Smile Z kalibracją poczekam,może miesiąc lub dwa. Na HDTV M.Koper też pisał właśnie o tym, że w zasadzie różnice nie są duże po kalibracji. Bardziej chyba chodzi o świadomość, że tv został skalibrowany Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 17-04-2019

Jak już się kupuje TV za taką kasę, to jak dla mnie można odżałować kilka stówek na kalibrację żeby mieć wszystko pod linijkę. W moim DX900 różnica przed i po kalibracji w SDR była znikoma, w zasadzie do wychwycenia głównie w ciemnych scenach, gdzie tryb fabryczny zjadał jednak nieco detali, ale już w HDR różnica była wyraźna...
No i gratuluję świetnego TV. Też mnie kusi oled ostatnio, zwłaszcza jak patrzę na ceny C8, ale powiedziałem sobie, że czekam na atrakcyjną cenę 77 cali, tylko że na to się niestety nie zanosi. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 28-04-2019

He he he Big Grin  77"...też mi się marzył, ale trza mierzyć siły na zamiary Wink Telewizji praktycznie w ogóle nie oglądam, raczej same filmy z płyt. Dzięki za odp Wink

Stanęło jednak na LG E8 Smile Za jego kupnem przeważyły 2 rzeczy:
1. Miałem przed nim B7 i byłem bardzo zadowolony.
2. Serwis LG,który (jeśli chodzi o OLED) jest bezkonkurencyjny.
Odżałuję te kilka stówek na kalibrację i w stosunku do Panasonica nie będzie żadnego odchylenia Wink

[Obrazek: 20190427-145144-HDR.jpg]


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 07-05-2019

Był Panasonic DX900 (chociaż w sumie jeszcze nadal jest i na razie nie bardzo wiem co z nim zrobić...):
[attachment=986]

Jest LGC8:
[attachment=987]

Wiem, wiem, niedawno pisałem, że oled zawita do mnie dopiero gdy 77 calowe egzemplarze osiągną rozsądny pułap cenowy, ale że na to się w najbliższym czasie nie zanosi, to wyszło jak wyszło. W Media Markt była taka cena na ten TV, że po prostu wiedziałem, że jak nie wezmę, to będę później pluł sobie w brodę. Wsiadłem więc w samochód z nastawieniem, że jak będą to biorę, jak nie to trudno.
Mina małżonki, kiedy poprosiłem żeby pomogła mi przytaszczyć niespodziankę z auta - bezcenna. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 07-05-2019

Hehehe Big Grin No i gitarka Smile To 65"? Miałem dylemat czy kupić E8 czy właśnie C8. Na rzecz E8 przemówił jeszcze wygląd. To teraz chyba będziesz uzupełniać kolekcję filmami UHD? Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 07-05-2019

(07-05-2019, 13:45)Mr.Hankey napisał(a):  Mina małżonki, kiedy poprosiłem żeby pomogła mi przytaszczyć niespodziankę z auta - bezcenna
Sugerowała rozwód w najbliższym czasie?