Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 07-05-2019

Wolf, to i tak jest wyjątkowo wyrozumiała kobieta. Od przeprowadzki w 2012 roku miałem jeśli dobrze liczę 6 telewizorów, OLED będzie siódmy. W dodatku DX900 miał być "na lata". Smile

Pablo, wersja oczywiście 65 cali, moim zdaniem to jest dzisiaj minimum, aby w pełni cieszyć się nowym formatem. Poza tym monitory mnie nie interesują... Smile
Filmy UHD oglądam namiętnie już od dwóch lat - DX900 nadaje się do tego prawie idealnie. Na półeczce stoi pewnie z setka tytułów, a niewiele mniej obejrzałem i puściłem w świat.

Swoja drogą, nie chce może któryś filmożerca topowego LCD za rozsądne pieniądze?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 07-06-2019

A co z modelem sony kdxf8577?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 07-06-2019

A co ma być?

Jeszcze jeden krawędziak z beznadziejnym kontrastem Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 04-07-2019

No to kupilem w koncu za 4500 lg b8 bo juz nie chcialo mi sie czekac. Jutro odbieram w sklepie. Jestem poki co przeszczesliwy i mam nadzieje ze obedzie sie bez niespodzianek. Jako laik techniczny i ktos kto irytuje sie czytaniem instrukcji (Żona za to uwielbia) mam pytanie o podstawowe ustawienia ktore trzeba zrobic w pierwszej kolejnosci?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 04-07-2019

Jak będziesz oglądał filmy 4K z płyt to włącz sobie "Ultra HDMI deep colour" czy jakoś tak dla złącza HDMI. Bez tego nie będzie obsługi HDR dla zewnętrznych źródeł. Jeśli pytasz o kalibrację to radzę poszukać sobie ustawień na stronce RTINGS:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8-oled/settings


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 04-07-2019

Tryb kino, wyłącz wszystkie ulepszacze obrazu poza opcją prawdziwe kino, dla DVD możesz też sprawdzić Redukcję szumów MPEG, upłynniacz wedle uznania, oświetlenie OLED polecam poniżej 40, ostrość maks na 10. W trybie HDR zostaw włączone dynamiczne mapowanie tonow, sprawdź też jak wygląda kwestia czerni. U mnie trzeba było zjechać z jasnością na 49, bo przy fabrycznym nastawieniu na 50, czerń miejscami lekko swieciła.
Ciekaw jestem Twoich wrażeń z treści UHD, masz jakieś filmy?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Kris - 05-07-2019

(04-07-2019, 20:58)Ethan napisał(a):  No to kupilem w koncu za 4500 lg b8 bo juz nie chcialo mi sie czekac. Jutro odbieram w sklepie. Jestem poki co przeszczesliwy i mam nadzieje ze obedzie sie bez niespodzianek. Jako laik techniczny i ktos kto irytuje sie czytaniem instrukcji (Żona za to uwielbia) mam pytanie o podstawowe ustawienia ktore trzeba zrobic w pierwszej kolejnosci?

Ciekawy jestem wrażeńSmile O ile jestem przekonany, że na 4K i bluray będzie super, to interesujące mogą być efekty oglądania dvd na tym telewizorze, bo chyba masz jeszcze ich pokaźną kolekcję?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 05-07-2019

(05-07-2019, 11:02)Kris napisał(a):  ... to interesujące mogą być efekty oglądania dvd na tym telewizorze, bo chyba masz jeszcze ich pokaźną kolekcję?

Jeśli się nie przeżegna, to może da znać. Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 12-07-2019

Ogólnie to różnica pomiędzy starym tv Panasonica, a LG jest ogromna. Piękno kolorów itd, ale jest jedno co mnie i Żonę denerwuje... Wszędobylskie uczucie "teatru telewizji". Najgorzej jest na ustawieniach żywy i standardowy. Tryb Kino oczywiście trochę poprawia ta nieskazitelność obrazu, dodając więcej brudu (przede wszystkim jest ciemniej) ale nadal jest dziwnie i teatralnie. Jakieś wskazówki?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 12-07-2019

TruMotion masz włączone...

Jest w opcjach obrazu w opcjach obrazu. (Nazewnictwo LG wymiata)

Najlepiej to wyłączyć, ewentualnie De-Judder na 0 i De-Blur na 10, chociaż osobiście nie widzę różnicy między takim ustawieniem a wyłączonym.

De-Judder poprawia płynność obrazu ustawienie na poziomie 2 lub 3 byłoby dla mnie optymalne ale już 1 powoduje paskudne artefakty.