Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

(24-08-2019, 14:34)MarianPaz napisał(a):  Wątpię by Twój projektor w raczej z tego co pamiętam słabo przystosowanym pomieszczeniu dawał dobry jakosciowo obraz. Jakiejś wielkiej różnicy między kinem bym się nie spodziewał. Smile
(...)
Co do odtwarzacza, to miałem na myśli Twój projektor. Mój był prawie 2 razy droższy niż Oppo i to po uzyskaniu sporego rabatu.

Że co??? Znowu chrzanisz, Paz. Upał? Gdzie i kiedy choć raz upubliczniłem konkretną nazwę modelu swojego projektora oraz jego cenę? Wyciąganie wniosków z czapy (czy melonika) nie ma sensu. Jest idiotyczne, przy okazji niegrzeczne. Po prostu. Zatem przestań pieprzyć trzy po trzy, Paz.

Co do zasady nie „chwalę” się cenami nabytków. Może raz to zrobiłem w przypadku kupna BD od Japończyków. Żałuję. Krążek z wysyłką kosztował bodajże 250 zeta (?). Ktoś natychmiast zapytał (bodajże za czasów forum Kino Polska) czy nie szkoda mi kasy. Odpowiem ponownie: nie, nie szkoda. Moja forsa i robię z nią co chcę.

To tak krótko gwoli wyjaśnienia powodów, dla których nie zamieszczam tu choćby fotek z osobistej kolekcji BD. Mamy na forum gros „cenzorów” komentujących co warto,  a czego nie warto kupować. Natomiast moje zdanie jest takie: niech każdy ogląda filmy na sprzęcie będącym w zasięgu jego portfela.

Na tym kończę OT. Licytacja w stylu - mój projektor wyceniono Oppo x 2 jest żenująca.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MarianPaz - 24-08-2019

Napisałeś że masz Optomę 1080p więc nie specjalnie musisz podawać model i cenę bo i tak się domyślam. Zresztą pisałeś też, że masz też zapasowy więc raczej nie jest to drogi sprzęt. Dlatego napisałem, że Oppo byłoby droższe niż projektor. Wątpię bym napisał nieprawdę i tu wcale nie chodzi się o licytowanie kto ma jaki sprzęt. Znam osoby które mają projektory w cenie mojego całego kina domowego, a i to też nie jest sprzęt z najwyższej pólki. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

(24-08-2019, 15:48)MarianPaz napisał(a):  Napisałeś że masz Optomę 1080p...
To akurat prawda, z której nic nie wynika.

(24-08-2019, 15:48)MarianPaz napisał(a):  ... więc nie specjalnie musisz podawać model i cenę bo i tak się domyślam.

Czyli jednak upał. Confused
Czy prześledziłeś ceny wszystkich modeli Optomy 1080p z ostatnich 10 lat? Nawet nie wiem czy takie dane dostępne są jeszcze w necie, choć w papierowych magazynach „Projektory i ekrany” owszem. Jest potrzeba abym rzeczone tabele przepisywał? To naprawdę nie ma sensu. Zrozum, ceny moich projektorów nie ustalisz z czapy. Nie posiadasz żadnych ku temu informacji. Powtórzę - żadnych (poza wzmianką o 1080p)! Koniec, kropka.
W kino domowe bawię się dłużej niż 10 lat. Najpierw miałem rzutnik SD, który kosztował jakieś dwa koła (dla ilustracji postanowiłem złamać regułę i podać cenę). To był wówczas naprawdę tani model 720p. Krótko potem kupiłem projektor 1080p.

Twój problem polega na czym innym. Posiadasz „drogi” sprzęt, a oglądasz na nim rekonstrukcje Vod twierdząc przy tym, że obraz wygląda OK. Koszmar. Przypadłość dotyczy oczu, nie kasy jaką wydałeś na rzutnik. Z tego powodu Marianowe „recenzje” związane z jakością obrazu mam za nic. Sorry. Aby zakończyć w końcu OT proponuję przejście do innego wątku. Podaj w nim referencyjne tytuły z Vod, a ja wypunktuję ich wady. Rzuciłem na ekran prawie wszystko. W większości przypadków wolę porządnie wydane DVD. Nie żartuję.

W przeciągu kliku dni rzadko będę gościem we własnym domu. Zatem zajrzę na forum za jakiś czas.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MarianPaz - 24-08-2019

Już napisałem wcześniej, że tych filmów nie ma na Blu-ray więc albo oglądasz je tam gdzie są albo wcale. Czy ktoś pisał gdziekolwiek o jakiejś referencji? Pewnie tą referencje masz na DVD, ale mniejsza z tym. Mam wrażenie że upał nie służy Tobie a nie mnie. Zresztą szkoda czasu na taką dyskusję.

Nigdy nie napisałeś co masz, ani nie pokazałeś ani jednej fotki, więc dla mnie równie dobrze możesz mieć i słonia. Tongue


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 24-08-2019

@misfit
A oppo jak sobie radzi z konwersją hdr to sdr?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

OK, słówko referencyjne miałem ująć w cudzysłów. Zapomniałem. Mój błąd.

O TVP Vod oraz wybranych serialach / filmach DVD jak najbardziej możemy podyskutować w innym wątku. Nie ma problemu. Cool

(24-08-2019, 17:15)MarianPaz napisał(a):  Nigdy nie napisałeś co masz, ani nie pokazałeś ani jednej fotki, więc dla mnie równie dobrze możesz mieć i słonia. Tongue

No, w końcu dotarło. I tak trzymaj, Marian. Smile

P.S.
Coś tam wygrzebałem, ale na więcej szkoda czasu. Zerknij.
https://pclab.pl/news36439.html

Link podałem w celu ukazania dawnych cen Optomy 1080p, a nie jako pretekst do dyskusji o parametrach technicznych.
Tymczasem proponuję pax.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 24-08-2019

(24-08-2019, 13:23)Daras napisał(a):  Co do Oppo - sorry, ale nie. Gabarytowo odtwarzacz przypomina mi magnetowid z lat 80 – tych. Gdzie to trzymać?

Jak to gdzie, przecież na miejsce odtwarzacza vhs, którego dotychczas używałeś. Emerytura bliska Daras, aż się prosi , by zrobić sobie prezencik


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

(24-08-2019, 17:43)Wolfman napisał(a):  Jak to gdzie, przecież na miejsce odtwarzacza vhs, którego dotychczas używałeś.

Ha, używałem i używam. Kiedyś napisałem, że posiadam kilka oryginalnych kaset VHS z materiałami, które nie wyszły nigdy na innych nośnikach. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MarianPaz - 24-08-2019

Optoma HD82 - fiu fiu. Panie on ma 10 lat.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 24-08-2019

(24-08-2019, 17:49)Daras napisał(a):  Kiedyś napisałem, że posiadam kilka oryginalnych kaset VHS z materiałami, które nie wyszły nigdy na innych nośnikach
Wiem Daras. Ty w porównaniu do pewnego osobnika tutaj Wink jesteś reformowalny. Nie zachwycasz się kolorami z palety karty graficznej vga, Zrobimy z Ciebie człowieka, będziesz z nami kolekcjonował Spidermany i Batmany w 4k.
Jak nie planujesz oglądania na kompie, bo zatrzymałeś na systemie operacyjnym Atari xl i C64 to naprawdę polecam ten odtwarzacz, nawet używkę. Tv 4k jak najbardziej, nawet dorbą 55, nie wymaga budżetu, a jakość obrazu w domu jest niesamowita. Oglądałem filmy na projektorze u dalekiego kuzyna, ale bez dobrego sprzętu za wartość średniej klasy dobrego samochodu, to nie chcę w to wchodzić. Jakość obrazu na tych przeciętnych projektorach nie oddaje mi jakości detali na oledzie Smile