Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wolfman - 10-01-2020

(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Ciekawe dlaczego jest taka moda na vintage w audio ?
Bo to zupełnie inna półka sprzętu i służąca do czego innego. Większość serwisantów powie, że np stare amplitunery są bdb pod względem wytrzymałości i robione je tak, by pracowały przez lata oferując dobrą jakość audio. W końcu to audio i ma służyć głównie do muzyki. W nowych wystarczy, że padnie jeden główny układ i cały nadaje się do wymiany, a pada regularnie po określonym czasie gwarancyjnym. Nawet można poczytać, że u wuja helmuta, w okresie ich świetnośc np lata 90i gdy mieli naprawdę dobrze, to robiono pod ich rynek naprawdę drogi i dobrze wykonany sprzęt. Poszukiwany przez różnych fanów do dziś.
Sam miałem do niedawna 30 letni tv Sony, aż go oddałem za darmo. Nie padł, nie był serwisowany nigdy. Przegrał wiele godzin. Ale jak go porównałem z pierwszym modelem lcd to w życiu bym nie wrócił i oglądał na nim cokolwiek. Przepaść pomiędzy 10 letnim tv, a nowym 4k uhd jest miażdżąca.

(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Uuu widzę że pełna "kultura"
Przywykniesz, lub nie. Możliwe, że kolega oglądał coś dla dużych chłopców i tak mu się pomyślało.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - djgromo - 10-01-2020

(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Wątpię żeby oled za 4-5 tys był lepszy od tego pionka

Obecnie większość Oledów ma matryce od jednego producenta więc w większości TV z danego rocznika spotkasz te same lub zbliżone modele paneli. Obecnie TV różnią się głównie menu (systemem operacyjnym), jakością kalibracji po wyjęciu z pudełka i jakością upłynniacza. Co poniektórzy producenci mogą zyskać dodatkowe punkty za jakości szczegółów w okolicy czerni. Co do Oleda od panasa to ogólnie fajny model, ale nie miażdży on pozostałych Oledów na rynku.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 10-01-2020

(10-01-2020, 01:15)Mr.Hankey napisał(a):  KURO było genialne, ale ponad dekadę temu, dziś na nikim obeznanym w wyświetlaczach ten obraz raczej nie zrobiłby już większego wrażenia. Zwłaszcza, że te dzisiejsze egzemplarze świeca już zdecydowanie słabiej niż w początkowych latach. Wiem to, bo jeden egzemplarz wisi jeszcze u moich dziadków i po tej genialnej czerni pozostało już tylko wspomnienie.

Podobnie było z moją plazmą Panasa - z Kuro co prawda przegrywała jeśli chodzi o poziom czerni, ale i tak było super jak na tamte czasy, szczególnie na tle LCD konkurencji. Po kilku latach użytkowania jednak wyraźnie czerń straciła na jakości, a pod koniec jej żywota to już były spore szarości...

(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Wątpię żeby oled za 4-5 tys był lepszy od tego pionka

Radzę się nie zakładać Smile
LG OLED jest pod każdym względem lepszy, no może poza tym, że nie jest tak łaskawy dla źródeł kiepskiej jakości.
Za kilka miechów 65" od LG powinien być w okolicy 6 tysiaków czy nawet poniżej. Serio radzę się nad nim zastanowić, jeśli nie teraz to w dalszej przyszłości - nie do pobicia stosunek ceny do jakości. Chyba, że ktoś nie może przeżyć bez upłynniaczy, wtedy faktycznie może mieć problem Wink Ale i tak pod tym względem jest lepiej niż w Kuro.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mr.Hankey - 10-01-2020

(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Wątpię żeby oled za 4-5 tys był lepszy od tego pionka
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz...
Udowodniłeś za to, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Jest tutaj na szczęście kilka osób z odpowiednią wiedzą i cierpliwością znacznie większą od mojej, więc może co nieco Ci wyjaśnią. Ale ważne, że jesteś zadowolony z zakupu, w końcu o to głównie tu chodzi. Tylko błagam, nie pisz, że Kuro to idealny telewizor pod kino domowe w 2020 roku, bo skazujesz się na śmieszność...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 10-01-2020

(10-01-2020, 19:32)misfit napisał(a):  
(10-01-2020, 01:15)Mr.Hankey napisał(a):  KURO było genialne, ale ponad dekadę temu, dziś na nikim obeznanym w wyświetlaczach ten obraz raczej nie zrobiłby już większego wrażenia. Zwłaszcza, że te dzisiejsze egzemplarze świeca już zdecydowanie słabiej niż w początkowych latach. Wiem to, bo jeden egzemplarz wisi jeszcze u moich dziadków i po tej genialnej czerni pozostało już tylko wspomnienie.

Podobnie było z moją plazmą Panasa - z Kuro co prawda przegrywała jeśli chodzi o poziom czerni, ale i tak było super jak na tamte czasy, szczególnie na tle LCD konkurencji. Po kilku latach użytkowania jednak wyraźnie czerń straciła na jakości, a pod koniec jej żywota to już były spore szarości...


(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Wątpię żeby oled za 4-5 tys był lepszy od tego pionka

Radzę się nie zakładać Smile
LG OLED jest pod każdym względem lepszy, no może poza tym, że nie jest tak łaskawy dla źródeł kiepskiej jakości.
Za kilka miechów 65" od LG powinien być w okolicy 6 tysiaków czy nawet poniżej. Serio radzę się nad nim zastanowić, jeśli nie teraz to w dalszej przyszłości - nie do pobicia stosunek ceny do jakości. Chyba, że ktoś nie może przeżyć bez upłynniaczy, wtedy faktycznie może mieć problem Wink Ale i tak pod tym względem jest lepiej niż w Kuro.

Przypomnij proszę jakiego miałeś Panasa? Bo muszę przyznać, że pamiętam jak odpaliłem w domu VT60, to kilkuletnie już wtedy KURO u staruszka nie miało startu...

65" OLED za 6 tysięcy? Nie sądzę, a już na pewno nie w tym roku. Ale i tak bardziej by mnie cieszyło 77" w okolicy dychy, ale to chyba jeszcze mniej realne. Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - MrEcuador - 10-01-2020

Nigdzie nie napisałem że Kuro to idealny TV po kino w 2020 roku to raz
Może się nie znam ale to nie zmienia faktu że to był kiedyś referencyjny TV - przez wiele lat niedościgniony - jak dla mnie nadal świetny
Nie rozumiem czemu tak mnie wyśmiałeś i w sumie nie chce tego rozumieć

Skończmy ten temat bo to wątek o filmach Tolkiena Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 10-01-2020

(10-01-2020, 16:44)MrEcuador napisał(a):  Ten sam film widziałem w Euro Rtv na jakimś drogim oledzie Sony.. po powrocie do domu wrzuciłem płytkę odpaliłem odcinek dżungle i nie widziałem 10 krotnej różnicy
Raczysz żartować. Porównywać to możesz coś na dwóch stojących obok siebie telewizorach albo przełączając się między źródłami na TV (np porównując BD z UHD), a nie z pamięci po powrocie do domu ze sklepu.

Co do OLEDa w Euro Rtv, jak wiadomo wystawione tam telewizory mają prawidłowo skonfigurowany obraz i można je obejrzec w ciemnym pomieszczeniu, prawda? Smile

No ale przynajmniej masz Kuro, są ludzie którzy wykłócają się że ich krawędziowy LCD jest równie dobry co OLED Tongue


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 10-01-2020

(10-01-2020, 19:54)Mr.Hankey napisał(a):  Przypomnij proszę jakiego miałeś Panasa? Bo muszę przyznać, że pamiętam jak odpaliłem w domu VT60, to kilkuletnie już wtedy KURO u staruszka nie miało startu...

PV70 kupowana jakoś tak w okolicy 2007r. Z tego co pamiętam to był jeden z pierwszych modeli, który potrafił przyjąć sygnał 1080p24.
Rok później zmieniłem mieszkanie i odległość od wyświetlacza zmieniła się na 3-4m więc jak na tamten czas podjąłem jak dla mnie właściwą decyzję i wszedłem w projektor, a plazma głównie służyła do oglądania telewizji.

(10-01-2020, 19:54)Mr.Hankey napisał(a):  65" OLED za 6 tysięcy? Nie sądzę, a już na pewno nie w tym roku.

Czemu nie ? 65B8 już nie raz bywał w okolicach ~6500 zł czy nawet kilka stówek niżej.
Zgodnie z tradycją oczekuję, że B9 i C9 zejdą jeszcze niżej gdy zaczną wchodzić tegoroczne modele i będzie czyszczenie magazynów.

(10-01-2020, 19:54)Mr.Hankey napisał(a):  Ale i tak bardziej by mnie cieszyło 77" w okolicy dychy, ale to chyba jeszcze mniej realne.

Mam taki plan aby pomęczyć się z moim 65C7 tak do 2022r. 88 cali na pewno wciąż będzie w sferze marzeń do tego czasu, ale ostatecznie liczę, że 77" przygarnę. Byleby faktycznie do tego czasu osiągnął dużo lepszy stosunek wielkości do ceny...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 10-01-2020

(10-01-2020, 20:18)MrEcuador napisał(a):  Nigdzie nie napisałem że Kuro to idealny TV po kino w 2020 roku

(09-01-2020, 20:07)MrEcuador napisał(a):  Piszę to nie żeby się chwalić ale jak ktoś lubi kino w domu to taka plazma jest idealna

Hmmm...

(10-01-2020, 21:14)misfit napisał(a):  Mam taki plan aby pomęczyć się z moim 65C7 tak do 2022r.
Mam podobnie, chociaż przesiadki na OLED w zeszłym roku też nie planowałem i coś mi się wydaje, że jakbym jutro zobaczył 77" za ok. 12 tysięcy to pewnie jechałbym do sklepu. Pytanie tylko, czy moje małżeństwo przetrwałoby tę próbę. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 10-01-2020

(10-01-2020, 21:48)Mr.Hankey napisał(a):  Pytanie tylko, czy moje małżeństwo przetrwałoby tę próbę.
Raz się żyje, nowy tv w salonie i nowa żona, albo dwie