Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pearlzfan - 26-04-2020

(26-04-2020, 18:04)Jedi-Matser napisał(a):  Chciałem coś do filmów 4K z HDR/HDR10+ i Dolby Vision, by było widać, że to HDR wydać mogę max 6000zł.

Jeśli często oglądasz w zaciemnionym pomieszczeniu, to bierz LG C9. 55 cali obecnie to wydatek pomiędzy 5400-5800 (wg ceneo). Średnia jasność HDR  - 775 nitów wg HDTV Polska. Posiadam 65 cali i przy zaciemnionym pokoju efekt robi wrażenie. W dzień mniej, ale nadal czuć zdecydowaną różnicę pomiędzy treścią SDR a HDR.

Jeśli częściej oglądasz w dzień / nie zaciemnionym, to ja bym proponował Sony XF9005 (ponad 1000 nitów wg pomiarów HDTV Polska) - 55 cali od ok 3400 zł  /  65 od 4950zł.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 26-04-2020

(26-04-2020, 18:28)pearlzfan napisał(a):  Posiadam 65 cali i przy zaciemnionym pokoju efekt robi wrażenie. W dzień mniej, ale nadal czuć zdecydowaną różnicę pomiędzy treścią SDR a HDR.
A czy w LG nie ma opcji wykrywania natężenia światła w pomieszczeniu i zwiększenia kontrastu tak aby widoczność była dobra? ja taką funkcję mam w starej plazmie Panasonic pytam z ciekawości bo sam kiedyś będę raczej celować w oleda.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 26-04-2020

W Sony obsługa DV pozostawia sporo do życzenia więc jeśli Jedi-Matser narzeka na ciemny obraz w swoim dotychczasowym TV, to na Sony w DV będzie podobnie, a może nawet gorzej pod tym względem.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Danus - 26-04-2020

Jesli masz budzet do 6000 kola to bierz Panasonica GZ950. Nic lepszego w tych pieniadzach nie kupisz.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 26-04-2020

(26-04-2020, 19:22)prodarek napisał(a):  A czy w LG nie ma opcji wykrywania natężenia światła w pomieszczeniu i zwiększenia kontrastu tak aby widoczność była dobra?
Jasności jeśli już.

Nie wiem, to są tak samo syfne opcje jak te wszystkie odszumiania i dynamiczne kontrasty, jedyne do czego się nadają to żeby je wyłączyć.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 26-04-2020

W tegorocznych modelach OLED LG i Panasa pojawia się siakieś Dolby Vision IQ, które jest dedykowane dla osób oglądających w jasnych pomieszczeniach, ale nie spodziewałbym się cudów...
Zdecydowanie lepiej zainwestować w rolety Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 26-04-2020

Wszystkie te cuda w stylu czujnika otoczenia najlepiej od razu wyłączyć, bo tylko psują obraz i z tym Dolby Vision IQ cudów nie będzie.
Jedi-Master, jeśli masz 6 tysięcy i celujesz w 55 cali, to lepszej opcji niż OLED do treści UHD nie ma. A czy to będzie LG czy Panasonic, to już nie ma większego znaczenia, bo telewizory są do siebie bardzo podobne i generalnie wybór sprowadza się moim zdaniem do kwestii - minimalnie lepszy obraz kontra święty spokój jeśli chodzi o serwis.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pearlzfan - 26-04-2020

(26-04-2020, 19:22)prodarek napisał(a):  A czy w LG nie ma opcji wykrywania natężenia światła w pomieszczeniu
Jest, LG nazwało to AI Brightness.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 26-04-2020

(26-04-2020, 20:05)Mierzwiak napisał(a):  
(26-04-2020, 19:22)prodarek napisał(a):  A czy w LG nie ma opcji wykrywania natężenia światła w pomieszczeniu i zwiększenia kontrastu tak aby widoczność była dobra?
Jasności jeśli już.

Nie wiem, to są tak samo syfne opcje jak te wszystkie odszumiania i dynamiczne kontrasty, jedyne do czego się nadają to żeby je wyłączyć.
Gdyby to było jasność to wszystko było by blade a tak jest zachowana kolorystyka i bardzo dobra widoczność w słońcu.
No widzisz dla Ciebie do wyłączenie a w moim przypadku słonecznego salonu za dnia praktycznie must have działa to świetnie.
Dlatego za dnia używam automatycznego dostosowania a w nocy stałego profilu i tak należy robić(posiadać dwa profile jeden na dzień drugi na noc) wszędzie czy to do pracy przy monitorze lub też właśnie oglądania TV inaczej męczymy oczy.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 27-04-2020

Tylko że z góry zakładasz, że - w trybie SDR - ktoś ma bardzo wysoką wartość podświetlenia i tak samo ogląda w nocy. Ja mam wartość dostosowaną wyłącznie do oglądania w nocy i nie tylko nie męczę oczu, ale i matrycy Smile