Filmozercy.com | Forum
Mierzwiak's Kolekszyn - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mierzwiak's Kolekszyn (/watek-mierzwiak-s-kolekszyn)



RE: Mierzwiak - Gieferg - 31-03-2018

Walka w lesie w ROTF pozostaje dla mnie najlepszą sceną akcji w tej serii. Sceny akcji w trójce koncentrują się nie na tym co trzeba Tongue


RE: Mierzwiak - Mefisto - 31-03-2018

Nie rozumiem w czym problem - wszystkie Transy są chujowe Big Grin


RE: Mierzwiak - Juby - 31-03-2018

(31-03-2018, 20:07)Gieferg napisał(a):  Juby:

Jak dla mnie sensowne rozwiązania to:
- zostawić tylko jedynkę
- zostawić trylogię
- zostawić wszystko

Mierzwiak co prawda wydziwia (tylko 1 i 3*), ale i Ty wydziwiasz (tylko 1 i 2), więc w czym problem? Tongue

Z czym widziwiam? Mam jedynkę i jej bezpośrednią kontynuację. Pierwsze trzy części są tylko umowną trylogią, tak naprawdę nie mają jakiegoś głównego wątku i zakończenie dwójki (gdyby nie odniosła sukcesu i nie powstałyby kolejne części) dobrze zamyka serię. Tymczasem, zostawianie sobie jedynki i trójki jest... No sorry Mierzw, ale nie ogarniam.

Zgadzam się z trzema sensownymi rozwiązaniami Gieferga, choć mam czwarte-swoje, ale ja oba filmy dostałem w prezencie.

PS: Trójka to najgorsza część z beznadziejnymi scenami akcji, które usypiają. Tongue


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 31-03-2018

Nie ogarniasz że można mieć tylko 1 i 3 część serii ale chwilę wcześniej sam wyjaśniasz że Pierwsze trzy części są tylko umowną trylogią, tak naprawdę nie mają jakiegoś głównego wątku. Dafuq? Nie rozumiem w czym problem, o ile wiem każdy kupuje to co CHCE MIEĆ, a nie to co ktoś w internecie uważa że mieć powinien.

No ale ty wszędzie doszukujesz się problemów, nawet w tym ile kto miesięcznie na filmy wydaje Smile


RE: Mierzwiak - Gieferg - 01-04-2018

Cytat:Z czym widziwiam? Mam jedynkę i jej bezpośrednią kontynuację.

Która nie ma zamkniętego zakończenia. Ma je część trzecia.


RE: Mierzwiak - Juby - 02-04-2018

Dla mnie ma wystarczająco zamknięte zakończenie. Tongue

(31-03-2018, 23:57)Mierzwiak napisał(a):  Nie ogarniasz że można mieć tylko 1 i 3 część serii ale chwilę wcześniej sam wyjaśniasz że Pierwsze trzy części są tylko umowną trylogią, tak naprawdę nie mają jakiegoś głównego wątku. Dafuq? Nie rozumiem w czym problem, o ile wiem każdy kupuje to co CHCE MIEĆ, a nie to co ktoś w internecie uważa że mieć powinien.

No okej, jeśli nie przeszkadza ci, że w trójce występują postacie z dwójki i mówi się o tym, że Sam uratował świat już "dwukrotnie", to spoko.

(31-03-2018, 23:57)Mierzwiak napisał(a):  No ale ty wszędzie doszukujesz się problemów, nawet w tym ile kto miesięcznie na filmy wydaje Smile

#ŚwiątecznaDepresja #Zazdro #KażdyCzasamiSięCzepia Wink


RE: Mierzwiak - Gieferg - 02-04-2018

Cytat:No okej, jeśli nie przeszkadza ci, że w trójce występują postacie z dwójki i mówi się o tym, że Sam uratował świat już "dwukrotnie", to spoko.

A w czym ma mu to przeszkadzać? Przecież widział dwójkę, to że jej nie chce ponownie oglądać nie znaczy, że musi udawać, że nie istnieje i zatykać uszy przy każdym dialogu przypominającym o wydarzeniach z niej.


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 21-04-2018

Taka sytuacja:

[Obrazek: l03mnhd.jpg]

Tym samym kończę z kupowaniem filmów na płytach. No, nie do końca, ale:

1) jeśli iTunes oferuje 4K Dolby Vision a na płytach UHD tylko HDR10 - wymieniam na wersję cyfrową

2) jeśli iTunes oferuje wersję 4K PL a na płytach UHD nie wydano po polsku - wymieniam

3) jeśli mam tylko BD a iTunes oferuje 4K - wymieniam

Sensu wymiany Blu-ray na iTunes 1080p nie widzę, więc dopóki kolejne filmy nie będą uaktualniane do wersji 4K większość mojej kolekcji zostaje na półce.

Prawie wszystkie filmy UHD które kupiłem wystawiłem na allegro, część już się sprzedała. Na ten moment moja kolekcja cyfrowa, wszystko w 4K, wygląda tak:

[Obrazek: galuDpZ.jpg]

Za 6 filmów Nolana w 4K Dolby Vision zapłaciłem zatrważające 149 zł Smile Dla jednych wadą, dla innych zaletą jest to, że TDK, TDKR i Interstellar mają stały format obrazu.


RE: Mierzwiak - Gieferg - 21-04-2018

R.I.P. Mierzwiak's collection.

Jak tam Jurassic Park?


Mierzwiak - Nie_zbieram_ale_lubie - 21-04-2018

Mierzwiak.
A nie widzisz czasem pulsowania luminancji?