Filmozercy.com | Forum
Mierzwiak's Kolekszyn - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mierzwiak's Kolekszyn (/watek-mierzwiak-s-kolekszyn)



RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 29-07-2021

(29-07-2021, 14:25)misfit napisał(a):  Z ciekawości - z jakiego sklepu sprowadzałeś Uncut Gems ?
Amazon.es

Na ewentualne UHD nie czekam, autor zdjęć Darius Khondji uważa że wersja HDR wygląda jak gówno więc szanuję jego zdanie Big Grin

Cytat:I jak tam, Gattaca się spodobała ? Smile
Gattaca zawsze mi się podobała i miło było do tego filmu wrócić (tym bardziej w takiej jakości) po chyba ponad 20 latach Smile

(29-07-2021, 14:32)fire_caves napisał(a):  A jaka jest Twoja opinia o Oblivion, jeśli chodzi o sam film? Widziałem najróżniejsze opinie, od sasa do lasa i nadal nie jestem przekonany czy dodawać go do swojej kolekcji.
Byłem w kinie, bardzo mi się podobało, nic się od tamtego czasu nie zmieniło.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - pred895 - 29-07-2021

Oblivion to przede wszystkim miód dla oczu i słuchu. Wizualia i soundtrack M83 to główne atuty tego filmu. Fabuła niestety już nie jest tak błyskotliwa jak technikalia, ale w ogólnym rozrachunku warto go mieć w kolekcji.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - engajner - 29-07-2021

Oblivion dobrze baa nawet bardzo dobrze wygląda, dźwiękowo też mega. Natomiast sam film w sobie jest moim zdaniem mocno przeciętny.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Gieferg - 29-07-2021

Cytat:ale w ogólnym rozrachunku warto go mieć w kolekcji.

Warto mieć w kolekcji każdy film, do którego ma się ochotę wracać Tongue

Cytat:A jaka jest Twoja opinia o Oblivion, jeśli chodzi o sam film?

Dla mnie wizualnie ładny ale wtórny, przewidywalny i wyprany z emocji przeciętniak jednorazowego użytku. (szczegóły pod linkiem). Nigdy nie miałem najmniejszej ochoty na powtórkę.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - pred895 - 29-07-2021

(29-07-2021, 21:55)Gieferg napisał(a):  Warto mieć w kolekcji każdy film, do którego ma się ochotę wracać Tongue

.

Do WW1984 musisz wracać chyba z zawiązanymi oczami Big Grin


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Gieferg - 29-07-2021

Do WW84 nie wiem czy wrócę, ale dostałem to do recenzji, a wziąłem bo córa jest fanką WW, więc powód do trzymania na półce jest, czego nie mógłbym powiedzieć o Oblivionie.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - djgromo - 30-07-2021

Co do Obliviona to mi również się bardzo podobał. Solidne Sci-Fi. Porównałbym do innego filmu, który lubię tylko nie chcę spoilować. Warto po seansie przejrzeć jeszcze dodatki specjalne, zwłaszcza w jaki sposób nakręcili sceny horyzontu za oknami. Osobiście ten film cenię wyżej od Edge of tomorrow.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - truvneeck - 30-07-2021

Zrobił się mikro-wątek nt. OblivionuWink Nie jest to może perła fabularna ale wszyscy się zgodzą, że wizualnie/konceptualnie to pierwsza klasa jeśli chodzi o sci-fi. Kosinski dba o ten aspekt jak mało który twórca, widać to w Tron Legacy i będzie to widać w Top Gun Maverick, nie wątpię. Chętnie wracam do jego filmów żeby napaść oczy Wink

Ale jeden minusik Mierzwiak za olanie pierwszego M:I. Ja wiem że pocieta i przekombinowana dwójka jest meh, ale jedynka trzyma się nadal bardzo mocno (jeden z moich ulubionych). Jak nie dla Pegga i Fergusson, to dla nawiązania relacji Ethan Hunt- Luther Stickell, warto dołożyć tą część przed trójeczkę Wink


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 30-07-2021

(30-07-2021, 07:42)truvneeck napisał(a):  Jak nie dla Pegga i Fergusson, to dla nawiązania relacji Ethan Hunt- Luther Stickell, warto dołożyć tą część przed trójeczkę Wink
Pegg i Fergusson byli już w pierwszym M:I? Smile


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - piti198 - 30-07-2021

Ja tam wolę MI:I, dwójka to była pomyłka, a następne filmy to już schemat bondowski.