Filmozercy.com | Forum
Mierzwiak's Kolekszyn - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mierzwiak's Kolekszyn (/watek-mierzwiak-s-kolekszyn)



RE: Mierzwiak's Kolekszyn - truvneeck - 30-07-2021

(30-07-2021, 10:04)Mierzwiak napisał(a):  Pegg i Fergusson byli już w pierwszym M:I?

W sensie ciągłości wątków, począwszy od 3 części, bo podejrzewam, że dlatego nie całość, tylko od 3 do 6 na Twojej półce. Jedynka też ma co nieco do zaoferowania w tym względzie Smile


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 30-07-2021

Nie, nie chodzi o ciagłość, po prostu od trójki ta seria podoba mi się najbardziej. Ostatnim razem gdy powtarzałem całość nawet dwójkę oglądało mi się przyjemnie. (A może to tylko zasługa 4K DV? Smile )


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - truvneeck - 30-07-2021

(30-07-2021, 10:56)Mierzwiak napisał(a):  po prostu od trójki ta seria podoba mi się najbardziej

Szanuję. Bardziej nowoczesne kino akcji bardziej przystoi serii, niż slo-mo a'la John Woo. No i tak, to pewnie była zasługa 4k i DV Wink ale jedyneczka na zawsze w serduszku (UHD zresztą też robi tu robotę) Smile


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 20-08-2021

Już po złożeniu zamówienia na amazonie UK (promka 2 za £28 do której dołożyłem preorder na Skazanych na Shawshank) zdałem sobie sprawę, że nie tylko kupiłem dwa filmy o tej samej tematyce, ale o bliźniaczo podobnych okładkach Smile

[Obrazek: hXh0OKa.jpg]


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 15-09-2021

- Jennifer's Body, Ghost Story i Wild Things z dvdmax; przesyłka zniszczona przez Inpost (w ramach odszkodowania zwrócą mi połowę kosztów zamówienia), płyty ocalały więc wystarczyło wymienić pudełka, choć okładki w kilku miejscach podarte a tekturka Jennifer's Body z jednej strony pognieciona,
- Bodyguard z amazonu PL,
- Dune oczywiście z zavvi, w końcu doszła, jutro piszę do nich o zwrot VATu,
- The Shawshank Redemption amazon UK, kupiony razem z filmami z poprzedniego postu dla rozbicia kosztów przesyłki.

[Obrazek: 9uU7c6z.jpg]


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - misfit - 15-09-2021

Szybko Shawshank Ci przyszło - mi dopiero dzisiaj wysłali z Amazona UK. Potwierdzasz, że BD to też nowy transfer ?

Z dvdmax też nie mam szczęścia - dwa "promocyjne" steele, oba poobijane i tutaj mam podejrzenie, że takie wyszły ze sklepu, bo zabezpieczone były w miarę ok.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 15-09-2021

Tak, Shawshank BD to remaster.


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Mierzwiak - 24-09-2021

Nadrabiania zaległości ciąg dalszy.

[Obrazek: PXVmqUO.jpg]

- Arrietty, Howl's Moving Castle, Jupiter Ascending i Sherlock Holmes z amazonu UK.
Standardowo animacje Ghibli chodzą po około £15 więc jak tylko zobaczyłem na liście życzeń że ich cena spadła do odpowiednio £7,81 i £11,2 (dodatkowe 3% VAT to już pikuś) trudno było nie skorzystać z okazji.
- Cloud Atlas, Fargo, Strange Days, Slumdog Millionaire z koszmarną okładką i Sunshine z amazonu PL.
Strange Days wydanie niemieckie z dwustronną okladką więc kategoria wiekowa już nie straszy; z porównania screenów wychodzi na to, że to najlepsze pod względem kompresji i ziarna wydanie.
Prawdziwym kuriozum jest to, że w Polsce ten film ukazał się ostatnio na... VHS. To tak przy okazji tematu wspierania polskiej dystrybucji Smile


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Danus - 24-09-2021

Skad Sunshine?

Edit. Ok nie bylo pytania. Smile


RE: Mierzwiak's Kolekszyn - Bender - 24-09-2021

No co jak co, ale Ghibli to zawsze day one niezaleznie od ceny Wink