Filmozercy.com | Forum
Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+---- Dział: Reżyserzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-rezyserzy)
+---- Wątek: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie (/watek-stanley-kubrick-dziela-wszystkie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - misfit - 18-05-2020

U Niemców i w USA pojawił się pre-order na wydanie UHD Full Metal Jacket. W tym pierwszym podają datę premiery 25 czerwca, czyli blisko trzy miechy wcześniej. Zobaczymy czy nie będzie jakiejś obsuwy.

EDIT: Kubricka na UHD ciąg dalszy. Tył okładki wydania skandynawskiego zdradza nam, że można w nim liczyć na pl wersję w postaci lektora i napisów.
Przy okazji wygląda na to, że będzie Dolby Vision i HDR10+.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - prodarek - 24-05-2020

Hmm pomóżcie bo trochę zgłupiałem ostatnio czytałem artykuł 
https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-92-oczy-szeroko-zamkniete

I wnioskuję z niego że wersja 4:3 jedno płytowa jest ocenzurowana? natomiast tak nie jest zgadza się?


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Gieferg - 24-05-2020

Tak nie jest i ciekaw jestem jak można z tego artykułu wywnioskować coś przeciwnego - tzn serio jestem ciekaw, bo może trzeba coś przeredagować.

Ocenzurowane jest wydanie 4:3 z USA. To z polskimi napisami jest ok.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - prodarek - 24-05-2020

Już mówię dlaczego tak to interpretuję pierwsza sprawa nigdzie nie padło stwierdzenie że wersja DVD powyżej jest bez cenzury natomiast zdanie
"Wydana jakiś czas później edycja Blu-ray zawiera nieocenzurowaną wersję z kadrowaniem odpowiadającym wydaniu 2DVD. Niestety zabrakło edycji polskojęzycznej."
W moim odczuciu stwierdza to że wydanie na blu-ray jest jakoby wyjątkowe bo jest nieocenzurowane no i stąd moje odczucia.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Gieferg - 24-05-2020

No ok, można tak pomyśleć.

"Wyjątkowe" jest ocenzurowane wydanie DVD z USA. Miałem o tym wspomnieć i gdzieś mi to umknęło, więc można było sobie darować to "nieocenzurowane" przy wydaniu Blu-ray.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - prodarek - 24-05-2020

Napaliłem się na tą wersję jak nie powiem co..
Tylko chciał bym wydanie snapper jeszcze nie widziałem nigdy tego typu opakowania i chętnie skompletował bym całą kolekcję. To jest okładka papierowa sztywna nałożona na pudełko plastikowe?


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Kirek - 19-06-2020

Pełny opis polskich wydań DVD "Zabójstwo" i "Ścieżki chwały" dostępny w filmoskopie (klik w okładkę)

[Obrazek: thumb-300x300-65425-zab_front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-80973-tpg_frontslip.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-85406-tpg_front.jpg]
"Ścieżki chwały" posiadam wprawdzie tylko wznowienie wydane w serii "Legendy Hollywood" ale od poprzedniego wydania różni się tylko dodaniem slipcover z innym nr EAN.

Oba filmy na DVD zostały wydane z AR 1.33:1 i jest to 'Open matte' w stosunku do zagranicznych wydań na BD gdzie jest 1.66:1. W "Zabójstwie" nie zwróciłem na to specjalnie uwagi ale w "Ścieżkach chwały" jest sporo kadrów gdzie te dodatkowe obszary na górze i dole wydają się trochę nadmiarowe.
Porównanie kadrów można obejrzeć na:
"Zabójstwo": dvdbeaver i caps-o-holic
"Ścieżki chwały": dvdbeaver i caps-o-holic




Poniżej zebrane informacje o AR w 'białych' wydaniach. A następnie kilka słów o innych tytułach z tej serii wydań. Główny problem pogrubiłem w 1 cytacie matwiko.

(16-02-2015, 17:58)matwiko napisał(a):  snappery i ich wznowienie z białymi okładkami nie sa przycięte. Choć z drugiej strony możnaby to podciągnąć pod obraz nienaamorficzny bo taki Barry Lyndon jest 1,66:1 w 4x3 więc ma lekkie pasy na górze i na dole.
(15-02-2015, 22:28)matwiko napisał(a):  Co do przycięć AR.
Oczy szeroko zamknięte i Full metal Jacket. Oba oryginalnie są 4x3 a we wznowieniach już 16x9
Porównania tego pierwszego ostatnio wrzucał kryst007
[Obrazek: b26d4720_vbattach236932.jpeg]

przygotowałem porównanie Full metal jacket

[Obrazek: attachment.php?aid=259]
(17-02-2015, 20:13)matwiko napisał(a):  I na koniec porównanie Lśnienia, ostatniego z tak przyciętych
[Obrazek: attachment.php?aid=260]

Wspomniany wcześniej problem z "białymi" wydaniami występuje dla tytułów:
[Obrazek: thumb-lg-84879-lolita.JPG] [Obrazek: thumb-lg-84878-barry-lyndon.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-21806-mechaniczna_front.jpg]
Każdy z tych tytułów to niestety obraz nieanamorficzny czyli w proporcje 4:3 został wciśnięty obraz z proporcjami (AR na podstawie wskazań madVR)
1. Lolita 1.67:1 (porównanie na dvdbeaver)
2. Mechaniczna pomarańcza 1.69:1 (porównanie na dvdbeaver)
3. Barry Lyndon 1.60:1 (porównanie poniżej na podstawie zdjęć z dvdbeaver (BD WB i Critterion) oraz własnego z DVD.
[Obrazek: attachment.php?aid=1226]
Jak widać w porównaniach dla wszystkich trzech tytułów praktycznie jest to to samo kadrowanie a zmuszeni jesteśmy oglądać film w czarnej ramce.
Niestety 'Lolita' i 'Barry Lyndon' nie doczekały się innych wydań z PL natomiast w przypadku "Mechanicznej pomarańczy" można zaopatrzyć się w jedno z wydań dwupłytowych, gdzie powinien być już obraz anamorficzny.
[Obrazek: thumb-lg-47171-mechaniczna-pomarancza.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-89615-front.jpg]


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - paniron - 22-07-2020

Na podstawie steelbooka, mogę potwierdzić polską wersję językową dla płyty 4K z filmem Spartacus z UK. Lektor (beznadziejny) + napisy. Płyta blu-ray bez PL. Polskie napisy również w dodatkach na płycie 4K.
Ustawiłem PL w filmoskopie zarówno dla steelbooka, jak i wydania w plastiku.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Kirek - 30-07-2020

Czeskie wydanie "Spartakus" na UHD jest już w sprzedaży. Według okładki PL dostępne na obu płytach (klik w fotkę=wydanie w filmoskopie).
Na stronach Filmostrady cisza.

[Obrazek: orig-e-10172180-1596102257-back2.jpg]




Galapagos zapowiedział na 22 września wydanie Ultra HD "Full Metal Jacket" (klik w okładkę=filmoskop)

[Obrazek: thumb-lg-10195453-pelny-magazynek.jpg]




Pojawiły się zapowiedzi trzech wydań angielskich Ultra HD "Full Metal Jacket" (klik w zdjęcie=filmoskop). Premiera 21 września.
Na okładkach wymienione polskie napisy na płycie UHD

[Obrazek: thumb-e-10403177-1597242933-all.jpg]   [Obrazek: thumb-e-10403178-1597244219-front.jpg]   [Obrazek: thumb-e-10403179-1597243885-all.jpg]   [Obrazek: thumb-e-10407502-1597263081-front.jpg]

Polskie sklepy i Galapagos podaje polską ścieżkę dźwiękową ale tutaj byłbym ostrożny, wydania BD posiadały tylko napisy, angielskie okładki również podają tylko napisy (choć oczywiście mogą być nie kompletne).


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - misfit - 14-08-2020

Zwiastun Full Metal Jacket - można się mniej więcej zorientować jakie będą kolorki.





Cytat:The 4K remastering was done using a new 4K scan of the original 35mm camera negative at Warner Bros. Motion Picture Imaging. Stanley Kubrick’s former personal assistant Leon Vitali worked closely with the team at Warner Bros. during the mastering process.

Ultra HD Blu-ray Languages: English, Latin Spanish, Parisian French, German,

Ultra HD Blu-ray Subtitles: English SDH, Latin Spanish, Parisian French, Arabic, Complex Chinese, Castilian Spanish, Czech, Danish, Dutch, Finnish, German SDH, Italian SDH, Italian Forced, Japanese, Japanese, Forced, Korean, Norwegian, Polish, Romanian, Swedish, Thai

Blu-ray Languages: English 5.1 DTS-HDMA, English 1.0, Français 5.1, Español 5.1

Blu-ray Subtitles: English, Français, & Español