Filmozercy.com | Forum
Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+---- Dział: Reżyserzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-rezyserzy)
+---- Wątek: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie (/watek-stanley-kubrick-dziela-wszystkie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - mk1976 - 15-02-2015

Do najwiekszych zdecydowanie tak (sam go bardzo lubie), dyskutowalbym jednak czy jest tym najwiekszym jak napisal Mefisto. Dlamnie np lepszy jest Kurosawa, komus innemu bardziej bedzie sie podobal np Kieslowski. Kwestia gustu, nic wiecej.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - kryst007 - 15-02-2015

Akurat spodziewałem się Kubricka jako następnego Smile Jak widzę nasz rynek dvd z jego dziełami jest trochę blady w porównaniu za granicą, gdyż tamci to mają akurat wiele takich edycji z albumami, fotosami itd. Akurat Galapagos planuje wydanie jednego z takich BOX-ów, tyle że premiera jest ciągle przesuwana. Pamiętam, że to cacko miało się pojawić na polskich pułkach jeszcze w tym miesiącu, później zmieniono datę na 13.03, zaś teraz jest już 27.03. Inne co mnie irytuje, to fakt że w tej kolekcji nie znajduje się "Dr. Strangelove", który w Amerykańskim wydaniu jest na spokojnie obecny. I tak ostatnio trochę straciłem szacunek do Galapagos, gdy dali ciała nie wydając długo oczekiwanej przeze mnie "Kobiety i mężczyzny", choć premiera miała być 06.02 i nawet teraz nie mają ochoty tego zapowiadać, podczas gdy innych (i to bardzo kiepskich) tytułów z tej edycji nie odwołali w premierach.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - matwiko - 15-02-2015

Akurat Kubrick jest nieźle reprezentowany u na na dvd. Na BD juz kiepsko bo tylko 3 tytuły.

Ten Stanley Kubrick: Kolekcja arcydzieł z albumem co ma go teraz wydać galapagos jest faktycznie wzorowany na zachodnim The Masterpiece Collection. Tylko tamten box to BD a my dostaniemy DVD, to jakaś kpina. To samo pudełko i album a w środku dvd sprzed 14 lat. Gdyby to było wydanie z BD tych filmów z polskim tłumaczeniem to byłoby wydarzenie! a tak dla samego albumu nawet nie ma co dawać 110zł. No chyba że ktoś jeszcze nie ma nic w kolekcji więc to może być dobra opcja.

Kobieta i mężczyzna jest łatwo dostępne w starym wydaniu i w snaperze i w kolekcji 30 filmów wszechczasów


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Cisek - 15-02-2015

Jedynym usprawiedliwieniem jest cena tego wydania w Polsce. Pakiet DVD za 100zł ktoś kupi, kolekcji Kubricka na Blu, która kosztuje 100 funtów, czyli u nas pewnie z 600-700zł nie dotknąłby nikt.

Dobro klienta to jedno, ale na końcu cyferki w Excelu muszą się zgadzać.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - kryst007 - 15-02-2015

(15-02-2015, 13:41)matwiko napisał(a):  Akurat Kubrick jest nieźle reprezentowany u na na dvd. Na BD juz kiepsko bo tylko 3 tytuły.

Ja miałem na myśli to, że u nas się nie wydaje takich wypasionych BOX-ów z filmami Stanley'a jak np. w USA. Co do samego kupna to jeszcze nie wiem czy się załapię, gdyż akurat mam już na DVD pięć filmów znajdujących się w kolekcji z albumem: "2001", "Lśnienie" oraz "Mechaniczną pomarańczę" z serii o czarnych okładkach oraz "Barry'ego Lyndona" i "Lolitę" pozostałe z białej serii. Akurat za bardzo to nie chcę rezygnować z tych wielu wspaniałych dodatków z dwupłytowych edycji, choć z drugiej strony kusi mnie to, że będą stare wydania bez przyciętego obrazu jak w przypadku "Lśnienia".

----------------------------------------------------------------------------------------------

Do tego wszystkiego mógłbym dodać też limitowaną edycję "Spartakusa" z UK, której jestem szczęśliwym posiadaczem Smile

http://www.amazon.co.uk/Spartacus-Original-Poster-Kirk-Douglas/dp/B00E1ECP7W/ref=sr_1_sc_4?s=dvd&ie=UTF8&qid=1424100819&sr=1-4-spell&keywords=spartakus+1960

Zwykłe pudełko dvd mieszczące się kartonowym pudełku wraz z dwoma tekturkami, na których są z obu stron oryginalne plakaty filmowe. I w dodatku film ma polskie napisy!!! Z tej samej edycji mam też "American graffiti" - akurat nie Kubricka, lecz młodego Georga Lucasa, które też jest akurat z polskim tłumaczeniem.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - Mefisto - 15-02-2015

(15-02-2015, 11:11)Nakf napisał(a):  Tego typu wydania zbiorcze można policzyć na palcach jednej ręki, i zazwyczaj dotyczą filmowców, którzy nakręcili góra 9-10 filmów.

Kubrick ma ich 13, także nie jest to jakaś wielka różnica - w dodatku te najważniejsze kończą się na 11 pozycjach, więc to kwestia dorzucenia do takich boxów jednej-dwóch płyt.

Inna sprawa, że to prawda - mam box Mela Brooksa i tam też są braki. Spielberga dopiero co wydali w jakiejś śmiesznej, szczątkowej formie, podobnie jak kiedyś Scorsese na dvd, a o takim Cameronie możemy chyba zapomnieć - przynajmniej do czasu, gdy nie wyleci z Pandory. Moje serce łka.

Cytat:Fani Kubricka i tak mają szczęście, bo wszystkie jego filmy już ukazały się na BD, w większości w dobrych lub bardzo dobrych wydaniach.

To prawda, choć trzeba się nagimnastykować, żeby taki zbiór miał ręce i nogi. Wciąż jednak liczę, że taka pełniejsza edycja w końcu wyjdzie. 20 rocznica śmierci coraz bliżej, więc może wtedy, w 4K? Wink
No i zapomniałeś dodać, że tylko fani Kubricka, którzy mają wyjebane na polską wersję mają szczęście Wink

Cytat:co do wydania całej filmografii:

Więc skoro wyszło na dvd, to czemu nie można tego powtórzyć w lepszej jakości? Nie ogarniam.

Cytat:dyskutowalbym jednak czy jest tym najwiekszym jak napisal Mefisto

Tu nie ma z czym dyskutować, bo ta opinia jest POWSZECHNA, więc jeśli wg Ciebie nie jest (wg mnie też nie), to nie zmienia to jego ogólnej pozycji na kartach historii i w oczach społeczeństwa Smile


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - matwiko - 15-02-2015

Co do przycięć AR.
Barry Lyndon akurat dużo nie stracił bo oryginalnie ma proporcje 1.66. Na zagranicznych BD ma już 16x9 czyli 1,78
http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=4318&disc2=4319&cap1=40170&cap2=40181&art=full&image=0&hd_multiID=1771&action=1&lossless=#vergleich

Odyseja była i jest szerokoekranowa 2.20:1

Gorzej z Oczy szeroko zamknięte i Full metal Jacket. Oba oryginalnie są 4x3 a we wznowieniach już 16x9
Porównania tego pierwszego ostatnio wrzucał kryst007
[Obrazek: b26d4720_vbattach236932.jpeg]

przygotowałem porównanie Full metal jacket

[attachment=259]

Co do porównań dodatków Odysei 2dvd i BD to wszystkie dodatki z dwupłytówki znalazły się na BD. Doddatki mają napisy. Do tego doszedł jeszcze krótki wywiad z Kubrickiem. Jakby ktoś się zastanawiał nad kupnem Odysei to wydanie na BD jest najbardziej pełne i nic mu nie brakuje

Dodatki do Full metal Jacket to jeden półgodzinny dokument który jest zarówno w czarnym wydaniu dvd jak i na BD

Co do wydania Dr. Stranglove to na BD mamy dodatki ale nie mogę znaleźć szczegółów. Na dvd wybór jest większy bo istnieje jeszcze wspomniane zachodnie wydanie 2dvd oraz Collector's Edition z kilkoma dokumentami:
http://www.dvdcompare.net/comparisons/film.php?fid=712#6
no i opisane wcześniej polskie wydanie z notkami zwiastunem plakatami i fotosami.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - adi90a - 15-02-2015

Dzięki za przedstawienie sytuacji. Kubrick od dawna leży w moich planach zakupowych jako jeden z najlepszych reżyserów. Wydaje mi się, że każdy kto zna kilka nazwisk ponad Tarantino i Nolan słyszał o Kubricku (i Kurosawie Wink). Ten zapowiadany box od Galapagos jest w niezłej cenie ale kupowanie tych filmów na DVD jakoś mija się dla mnie z celem. Choć preferowałbym wersję nieprzycięte... Może więc dopytam, te porównania AR dotyczą starych (snappery) i nowych (dwupłytowych) wydań DVD (a pewnie i blu-ray)? Bo jeśli ten planowany box zawierałby filmy nieprzycięte z nowym transferem to byłby całkiem atrakcyjny. Na blu-ray wyszło u nas na tyle niewiele, że mógłbym tą część zdublować (w zasadzie tylko Odyseje i Full metal jacket) o ile kiedyś zejdą z ceny.


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - matwiko - 16-02-2015

Tak stare snappery i ich wznowienie z białymi okładkami nie sa przycięte. Choć z drugiej strony możnaby to podciągnąć pod obraz nienaamorficzny bo taki Barry Lyndon jest 1,66:1 w 4x3 więc ma lekkie pasy na górze i na dole.
Edycje z czarnymi okładkami są w 16x9 (poza odyseją)


RE: Stanley Kubrick - dzieła wszystkie - kryst007 - 16-02-2015

Napisałem dzisiaj do Galapagos e-maila w sprawie formatu obrazu Lśnienia, Oczu szeroko zamkniętych oraz Full Metal Jacket w tej kolekcji z albumem i mi odpisano coś takiego:

Witam,

Przesyłam specyfikację:

LOLITA

czas trwania: 147 minut

format obrazu: 4x3 1.66:1

polska wersja: napisy



BARRY LYNDON

czas trwania: 178 minut

format obrazu: 4x3 1.66:1

polska wersja: napisy



FULL METAL JACKET

czas trwania: 112 minut

format obrazu: 16:9 1:78:1

polskie napisy



A CLOCKWORK ORANGE

czas trwania: 131 minut

format obrazu: 16x9 1.66:1

polskie napisy



EYES WIDE SHUT

czas trwania: 152 minut

format obrazu: 16x9 1.78:1

polskie napisy



2001: A SPACE ODYSSEY

czas trwania: 143 minut

format obrazu: 16x9 2.35:1

polskie napisy



THE SHINING

czas trwania: 115 minut

format obrazu: 16x9 1.78:1

polskie napisy

A więc to oznacza, że te trzy filmy niestety nadal zostaną wydane z obrazem przyciętym. No to chyba jednak się nie załapię na kupno Sad