Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Verrax - 17-09-2017

No tak. Po prostu w edycję 3D wpakowane jest więcej płyt, więc box trochę się rozrasta po bokach względem 2D odpowiednika. Zresztą masz tutaj filmik na YT który pokazuje oba wydania (LOTR i 3D Hobbit), popatrz sobie od 2:41





EDIT: W sumie to sobie poprzeglądałem trochę fotek, i chyba w zależności od kraju wygląda to inaczej. Big Grin O ile w USA wydanie 3D Hobbita EE faktycznie wymiarami jest identyczne do LOTRa, to już niektóre europejskie wydania (w tym Polskie) mają do środka wrzucone jumbo amaraye z pojedynczych wydań 3D - wtedy to wydanie jest jeszcze grubsze, i tym samym inne wymiarami od LOTRa:

[Obrazek: 4TfP13Bm.jpg] [Obrazek: RyxMffIm.jpg]


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wolfman - 20-02-2018

Pozbyłem się jumbo - steelbook Hobbit i kupiłem te dwa normalne wg oznakowań są z Uk, ale nie mogę takie samego znaleźć do kompletu z Bitwą pięciu armii. Jest co prawda podobny do tych i u nas, ale ze zwykłą wersją.

[Obrazek: Hd5yVYV.jpg]


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Verrax - 20-02-2018

Te pokazane na twoich zdjęciach 3D wersje rozszerzonych Hobbitów to przecież też jumbo steelbooki - taki sam jest jak najbardziej dostępny również i do trzeciej części.

[Obrazek: Bma1rpam.jpg] [Obrazek: UJ8kbHhm.jpg] [Obrazek: oJbDtjEm.png]

Można go kupić między innymi:

-> u kolegów Czechów z FilmAreny (jest tam z polską wersję językową): Link #1

-> na brytyjskim Amazonie: Link #2

Był jeszcze swojego czasu na HMV.co.uk po jakieś 10 funciaków, ale zdążył się już wyprzedać.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wolfman - 20-02-2018

Panie kolego, te ze zdjęcia są w mojej kolekcji i są to normalne odchudzone steele. Spasione jumbo sprzedałem jak napisałem i nie chcę ich więcej widzieć.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Verrax - 20-02-2018

A czy przypadkiem twoje "odchudzone" steele z kolekcji nie są wersjami trzy (1x BD z filmem, 2x BD z dodatkami) lub cztero-płytowymi (2x BD 3D z filmem, 2x BD z dodatkami - takie wyszły chyba tylko w USA jako best buy exclusive)? Bo istnienia pięciopłytowych (3x BD, 2x BD 3D) chudzielców nie można potwierdzić w żadnym miejscu na internecie (chyba żem ślepy, albo są czymś niezwykle rzadkim i nieudokumentowanym). Tongue

No i jeśli chodzi o wydania trzy/cztero płytowe, to faktycznie z trzecią częścią jest lekki problem - wychodzi na to że na ten moment taki steelbook dostępny jest chyba tylko i wyłącznie w Niemczech. Dostępny do kupienia w tamtejszym Saturnie, MediaMarkcie oraz na Amazonie (Link), ale z tego co widzę to znajdujący się na steelbooku tytuł jest niestety przetłumaczony na ich język. :/

[Obrazek: unbenannt1-png.211013] [Obrazek: unbenannt3-png.211015] [Obrazek: unbenannt4-png.211016] [Obrazek: unbenannt8-png.211020] [Obrazek: unbenannt7-png.211019]

Wygląda na to że roszerzona trzecia część Hobbita jest po prostu przypadkiem niekonsekwencji wydawcy w temacie wydań specjalnych (z której to najwyraźniej wyłamał się tylko niemiecki dystrybutor). Nie pierwsza taka sytuacja na steelbookowym rynku i pewnie nie ostatnia.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 20-02-2018

Wygląda na to, Wolfman, że wpadłeś na minę z tymi steelbookami. Nie trzeba było sie zorientować w temacie PRZED zakupem?


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wolfman - 20-02-2018

Tak, to są te płyty. Kupiłem to w Usa za bezcen, pozbyłem się jumbo , bo i tak ich nie chcę. Niemiecki odpada, bo go widziałem i nie pasuje mi niemiecki tytuł. Kupie w takim układzie zwykły co i w Polsce jest i podmienię płytkę z rozszerzonej. Wersja 3D też mi jest zbędna w wypadku tego filmu, bo nic ciekawego nie oferuje.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Kris - 02-04-2019

Sorry, że odkopuję stary temat. Czy są jakieś inne, europejskie wydania LOTR extended na BD z polskim językiem - oprócz tego co wyczytałem, że w Czechach i Rumunii?


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - GOLUMN - 05-04-2019

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie czy Władca Pierścieni i Hobbit będą w wersjach rozszerzonych w 4K?
To byłoby piękne,zbiorcze wydanie.
Może macie jakieś plotki?


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 05-04-2019

Jakby było coś wiadomo, to raczej ktoś by tu już o tym napisał.

Cytat:Sorry, że odkopuję stary temat.
Sorry, ale po co to sorry? Temat (ten czy każdy inny) jest od tego, żeby go odkopywać gdy zajdzie potrzeby, a nie zakładać kolejny o tym samym.