Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - kulcikriu - 07-12-2020

(07-12-2020, 12:41)Mierzwiak napisał(a):  
(07-12-2020, 12:20)Remek napisał(a):  W Świecie Książki Władcy i Hobbita już brak a Empik podniósł cenę za Władcę 4K do ponad 600zł
Empik niczego nie podniósł, to sprzedaje DVDMax za pośrednictwem empiku, stąd taka cena. Szkoda że nie 1000 zł, ale dajmy im jeszcze kilka tygodni Wink
Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 07-12-2020

Tak swoją drogą, kiedy trylogia, a dokładnie "Drużyna Pierścienia" wychodziła na DVD w wersji kinowej i potem w wersji rozszerzonej, to wszyscy się cieszyli jak dzieci, a przecież to nawet nie był obraz HD i na kineskopowym tv trzeba było przyciemniać obraz, żeby nie było widać pixeli, a teraz jest Blu-Ray, 4K UHDBD, tv 2160p i 8K a ludzie narzekają, jakby to dalej było DVD Wink


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 07-12-2020

Skoro są powody do narzekania to dlaczego ktoś miałby nie narzekać? Smile

Nie rozumiem prezentowane przez wiele osób na forum.blu-ray.com podejścia pt. "STFU, wydali to się ciesz, poza tym film jest najważniejszy". Tak, jest najważniejszy, ale nikt nie kupuje UHD dla DNRu i obrazu gorszego - pomijając HDR i kolory - niż Blu-ray, tak? Może wróćmy do czasów VHS Smile

Poza tym nikt tego nie rozdaje za darmo. To produkt za który płacimy więc mamy prawo wymagać.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Juby - 07-12-2020

(07-12-2020, 14:42)lis22 napisał(a):  Tak swoją drogą, kiedy trylogia, a dokładnie "Drużyna Pierścienia" wychodziła na DVD w wersji kinowej i potem w wersji rozszerzonej, to wszyscy się cieszyli jak dzieci, a przecież to nawet nie był obraz HD i na kineskopowym tv trzeba było przyciemniać obraz, żeby nie było widać pixeli, a teraz jest Blu-Ray, 4K UHDBD, tv 2160p i 8K a ludzie narzekają, jakby to dalej było DVD Wink

Akurat telewizory kineskopowe wyświetlały obraz tak, że piksele były o wiele mniej widoczne, o ile w ogóle. Pierwsze słyszę o takich praktykach, jak przyciemnianie obrazu w tamtych czasach.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 07-12-2020

U mnie było widać kwadraciki na obrazie i tylko przyciemnienie obrazu niwelowało ten efekt - tv Philipsa 21 cali z 1997 roku i odtwarzacz DVD Philipsa z 2000 roku, modeli już nie pamiętam.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - sebas - 07-12-2020

(07-12-2020, 14:42)lis22 napisał(a):  wychodziła na DVD w wersji kinowej i potem w wersji rozszerzonej, to wszyscy się cieszyli jak dzieci, a przecież to nawet nie był obraz HD
Innej opcji nie było. Ten film nie był wydany na D-VHS, czy HiVision LD - jedynych ówcześnie formatach fizycznych mogących dać obraz HD (a konkretnie 1080i).

(07-12-2020, 14:42)lis22 napisał(a):  na kineskopowym tv trzeba było przyciemniać obraz, żeby nie było widać pixeli
Akurat wersje rozszerzone były podzielone na dwa dyski DVD9 więc obraz był przyzwoity. Kineskopy CRT w naturalny sposób wygładzały obraz więc z tymi widocznymi pikselami to bym nie przesadzał. CRT potrafiło w niektórych przypadkach zamaskować nawet niewielkie artefakty kompresji.

(07-12-2020, 15:19)lis22 napisał(a):  U mnie było widać kwadraciki na obrazie
No to raczej artefakty kompresji były... Pewnie wersja kinowa - jeden dysk DVD9 na cały film...


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Nie_zbieram_ale_lubie - 07-12-2020

(07-12-2020, 14:52)Mierzwiak napisał(a):  Skoro są powody do narzekania to dlaczego ktoś miałby nie narzekać? Smile

Nie rozumiem prezentowane przez wiele osób na forum.blu-ray.com podejścia pt. "STFU, wydali to się ciesz, poza tym film jest najważniejszy". Tak, jest najważniejszy, ale nikt nie kupuje UHD dla DNRu i obrazu gorszego - pomijając HDR i kolory - niż Blu-ray, tak? Może wróćmy do czasów VHS Smile

Poza tym nikt tego nie rozdaje za darmo. To produkt za który płacimy więc mamy prawo wymagać.


Jeżeli widzisz prawidłowo kolory, to nowe wydanie ma niezaprzeczalny atut nad starym.
Poza tym nikt nie przystawia Ci pistoletu do gowy, żebyś je kupił.
Natomiast narzekać sobie możesz do woli, za darmola, z tym, ze kiedy dotrzesz w życiu do takiego punktu, w którym docenisz, że szklanka jest w połowie pełna, a nie w połowie pusta, zrozumiesz jak marnowałeś swoja energię , na to bezsensowne biadolenie, zamiast cieszyć sie z tego co masz w zasięgu ręki. Nie ma w tym głebszej filozofii, bo od wielu lat każdy gołym okiem widzi, co się dzieje w przemyśle, zarówno w produkcji jak i dystrybucji. Obecna plandemia i kolejne jej wariancje, tylko przyspieszą ten proces.
Wasze komenatrze ( PJ FU, Seriously etc...) są tak samo ważkie, jak szczekanie kundelków na księżyc. Ani mi w głowie nikogo obrażać, ale nie mam pod ręką lepszej analogii.
Kto ma nowe wydanie niech sie cieszy, kto się nie cieszy, niech odda po choinkę temu, kto sie cieszył z niego będzie. A reszta sobie kupi na wyprzedaży i wywali te zielone badziewie przez okno albo odda za darmo.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 07-12-2020

Trochę nie rozumiem, po co zmienili kolorystykę w Hobbicie, który jest dosyć nowy i był kręcony cyfrowo i w 5K? Teraz wiele scen straciło na szczegółowości bo obraz jest znacznie ciemniejszy i ukrywa wiele detali, które były wcześniej widoczne.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - sebas - 07-12-2020

(07-12-2020, 15:38)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Wasze komenatrze ( PJ FU, Seriously etc...) są tak samo ważkie, jak szczekanie kundelków na księżyc. Ani mi w głowie nikogo obrażać, ale nie mam pod ręką lepszej analogii.
Jest dokładnie odwrotnie. To jest jedyny cel Twojego wpisu. Obrazić innych i się dowartościować. Gdybyś takiego celu nie miał, to zacytowana przez mnie linijka Twojej wypowiedzi po prostu by się nie pojawiła. A tak znowu aktywowałeś się na forum, spojrzałeś "z góry", z politowaniem na innych i napisałeś co "myślisz". Ty wiesz przecież najlepiej. No i oczywiście wstawka o "plandemii".
Ja, wyobraź sobie, jak za coś płacę, to chcę żeby to miało adekwatną do ceny jakość. Tobie, jak widać, wystarczy, że jest jakoś. W końcu tylko jednej literki zabrakło, więc nie jest aż tak źle, prawda?

(07-12-2020, 15:38)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Natomiast narzekać sobie możesz do woli, za darmola, z tym, ze kiedy dotrzesz w życiu do takiego punktu, w którym docenisz, że szklanka jest w połowie pełna, a nie w połowie pusta, zrozumiesz jak marnowałeś swoja energię , na to bezsensowne biadolenie,
Czyli jak w skeczu "Z tyłu sklepu" z kabaretu na festiwalu Opole '80.
"Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło. Trzy koła są dobre!"
Gratuluję życiowej filozofii.

(07-12-2020, 15:38)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Nie ma w tym głebszej filozofii, bo od wielu lat każdy gołym okiem widzi, co się dzieje w przemyśle, zarówno w produkcji jak i dystrybucji.
Jeżeli działają tu ludzie o zaprezentowanym przez Ciebie podejściu do jakości, to się nie dziwię. Czeka nas jeszcze większa fala "bylejakości"... Zamiast mieć zrobione coś po prostu dobrze, będziemy mieli słynne "Będzie Pan zadowolony."


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 07-12-2020

Nie_zbieram_ale_trolluję rides again Big Grin

Cytat: i na kineskopowym tv trzeba było przyciemniać obraz, żeby nie było widać pixeli

No akurat na kineskopowym telewizorze to DVD wyglądały bardzo dobrze i nic nie trzeba było przyciemniać Tongue Tam nawet nedzne wydania wyglądały przyzwoicie, a chyba jedyne jakie pamiętam, że mnie straszyło pikselozą nawet na 21' CRT było Rambo III od Vision w wersji skompresowanej do DVD-5. A LOTR Extended to i na 32 calowym LCD też jeszcze wyglądał przyzwoicie.

Lis22 napisał(a):U mnie było widać kwadraciki na obrazie i

Oglądasz filmy z pół metra i czego byś nie kupił zawsze ci coś widać na obrazie, ale obawiam się, że te twoje problemy to, cóż, wyłącznie twoje problemy.