Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - misfit - 09-12-2020

Nie ma to większego znaczenia. Np. Szeregowiec Ryan ma tylko jedną płytę UHD, nawet bez dołączonego BD, a jego cena nigdy nie spadła poniżej ~130 zł.

Poza tym co w sytuacji gdy ktoś taki jak ja chce mieć i wersje kinowe i rozszerzone ? Gdyby było tak jak na DVD i BD i tym razem taki ktoś musiałby się wykosztować na dwa osobne wydania.


Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Glaeken - 09-12-2020

Boom! Szkoda ze fake... chyba[Obrazek: 15289c25ab8e13257775bb98a850dba8.jpg]

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - misfit - 09-12-2020

Zdjęcie krąży po sieci gdzieś tak od początku roku i to jest prawdopodobnie fake.


Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Glaeken - 09-12-2020

Nom. Ktos sie napracowal. W sumie ładne... wywalic chesta, durne repliki a zostawic artbooka i jest gitara Smile

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 09-12-2020

(09-12-2020, 19:53)lis22 napisał(a):  Nie wiem, czy prawidłowo ale przeliczam to na ilość płyt - zamiast 9 byłoby sześć, może wpłynęłoby to na niższą cenę?
Hobbit ma 6 płyt i kosztuje tyle samo co LOTR który ma 9. Błędny trop Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 09-12-2020

Zamówiłem LOTRa.

A konkretnie Fellowship of The Ring, Fullscreen DVD za niecałego funciaka + wysyłka

Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 09-12-2020

DVD to ja mam, kinowe i rozszerzone ( ktoś mi tylko zapierdzielił koncert Howarda Skore'a z "Powrotu Króla" ), na BD mam już tylko rozszerzone. Hobbity mam dwa razy na BD + wszystkie albumy jakie wyszły ( część zza granicy, bo Amber się rozmyślił w trakcie wydawania polskich wersji Wink ) brakuje mi artbooków z trylogii ale są one dosyć drogie na Amazonie, w zależności od stanu używki, rodzaju okładki, itp.

Kurka, nadal nie wiem, czy to nie są pieniądze wyrzucone w błoto ... Zarówno Władca jak i Hobbit na BD upscalowane do 2160p wyglądają nadal dobrze. Co prawda, Hobbit ( puściłem sobie początek bitwy z "Bitwy Pięciu Armii" ) jest trochę rozmyty, nieostry i jakby przejaskrawiony ale myślę, że to jest specyfika kręcenia cyfrowo, użytych filtrów i technologii 3D,być może, obraz z UHDBD jest bardziej naturalny i ostrzejszy ale musiałbym zobaczyć faktyczne porównanie kadr w kadr.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 09-12-2020

Specyfika Hobbitów jest taka, że Jackson (do spółki z autorem zdjęć śp. Andrew Lesniem) stwierdził że filmy wyglądają na zbyt ostre, dlatego pododawał te wszystkie filtry i nieco zmiększył obraz. Ale to było wtedy, teraz widać uważał inaczej.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 09-12-2020

Te filtry zawsze mnie irytowały w Bitwie Pięciu Armii, w szczególności w scenach jak ocaleni mieszkańcy Esgaroth są na brzegu jeziora.
Za to w pierwszej części raczej nie narzekałem.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - HAL 9000 - 10-12-2020

(09-12-2020, 14:01)vandel napisał(a):  Do mnie dotarł pakiet z uk w 3 dni., zapakowany fatalnie. Cudem jest w dobrym stanie

U mnie podobnie, brytyjski Amazon nabrał złych nawyków od Zavvi i wysłał Pocztą Polską, dwa boxy w kartonie 34x44 bez żadnego wypełnienia, gdzie sobie swobodnie latały, bo zmieściłoby się tam i 5 wydań.
Szacun dla PP , że tego nie rozpierdzieliła, skończyło się na malutkim punktowym wgnieceniu z tyłu "Władcy pierścieni".

Geoff D zainspirował mnie
https://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=18399451&postcount=9154
i wygrzebałem stare wersje DVD ( przy okazji znalazłem też Matrixa) Big Grin

Ciekawią mnie zmiany kolorystyczne np. gdy Matrix przestał być "zielony" na UHD, to specjalnie nabyłem też wersję BD.
Takie hobby Smile