Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 13-12-2020

(13-12-2020, 22:38)Mr.Hankey napisał(a):  Sorry, ale musiałem. Smile
Ale co musiałeś? Zestawić moje dwie wypowiedzi które w żaden sposób się nie wykluczają? Jestem pod wrażeniem Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - pearlzfan - 13-12-2020

(13-12-2020, 19:40)Juby napisał(a):  Myślę, że ten wątek mniej więcej od początku października jest najzabawniejszym na całym forum...
Zapomniałeś jeszcze ująć frakcję bawiącą się w filmowe Digital Foundry analizującą pojedyncze screeny i wydającą werydykto-opinie "za dużo DNR/za mało PKP/gdzie teal?!/skopali to!/eh, anuluję zamówienie" Wink

Obejrzałem rozszerzone wersje i wszystko mi się bardzo podobało nie licząc zmian kolorystyki w kilku scenach, które przez to nie podeszły mi estetycznie. Zapewne kupię, jak trochę cena spadnie lub zaczekam na wydanie zapowiadane na połowę 2021.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mr.Hankey - 14-12-2020

(13-12-2020, 22:48)Mierzwiak napisał(a):  Ale co musiałeś? Zestawić moje dwie wypowiedzi które w żaden sposób się nie wykluczają? Jestem pod wrażeniem
Oczywiście ich kontekst też pewnie nie miał żadnego znaczenia, prawda? Zdaje się, że po obejrzeniu obrazków w necie lamentowałeś, że nic nie jest w stanie uratować tego wydania i ogólna drama i katastrofa, a okazuje się, że po obejrzeniu całości już tak źle nie jest i ten HDR, który przecież na Tobie nie robi już takiego wrażenia jednak zdziałał cuda.
Powiedzmy, że po prostu jak na kogoś, kto napisał tu chyba najwięcej postów na temat ogólnego sknocenia tego wydania, Twoja opinia po obejrzeniu filmów mocno mnie zaskoczyła. Jestem pod wrażeniem.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Juby - 14-12-2020

Cytat:Mimo, że w jakimś stopniu nawet podzielam Twoją ocenę ostatnich stron tego wątku, czy raczej dramy jaka tu zapanowała, to jednak mimo wszystko wolałbym ekscytować się premierą UHD niż katować się Władcą Pierścieni na DVD.

Odtwarzacza 4K jeszcze nie mam, ale nawet jak już będę miał wiem, że wydania 4K LOTR nie kupię. Na Blu wersje kinowe (a tylko takie oglądam) nie doczekały się remasterów, więc też nie widzę sensu robić upgrade. A że brat oddał mi swoje wydania DVD, to będę oglądał to, co mam.

Cytat:Poza tym, dla wielu osób to jest jedna z ulubionych filmowych serii, więc ekscytacja jest nawet w pewnym stopniu zrozumiała. Ty nie śledziłeś losów ostatnich remasterów Batmanów i nie zabierałeś głosu na ten temat? Nie chwalisz się też pewnie co i za ile kupiłeś...

Zajrzyj do wątków o Batmanach, czy Terminatorze i porównaj z tym, co działo się tutaj. Pomijając komentowanie screen-shotów, zmian i kolorystyki (które też bywały skopane, więc było co komentować), nie kojarzę takiego przeżywania i licytowania się w jakimkolwiek innym wątku na forum. Normalnie jakby Disney ogłosił, że wydadzą Star Wars IV-VI w remasterach z wersjami oryginalnymi (1977, 1980, 1983), Special Edition (1997) i nowymi do wyboru. Smile

A swoimi zakupami chwalę się u siebie. Wink


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 14-12-2020

Cytat: Na Blu wersje kinowe (a tylko takie oglądam)
Błądzisz. Tzn FOTR i TTT Ok, mozna krótsze obejrzeć, ale kinowy ROTK to kastrat, z którego wycięto rzeczy, których w żadnym wypadku nie powinny być wycięte (Saruman!).
Nigdy więcej nie obejrzę tej wersji. (i dokładnie ta sama sytuacja z BOTFA).

Cytat:nie doczekały się remasterów
TTT i ROTK ich chyba niespecjalnie potrzebują.
Cytat:Zajrzyj do wątków o Batmanach, czy Terminatorze i porównaj z tym, co działo się tutaj.
Widać więcej osób obchodzi LOTR niż Batmany czy Terminator Tongue


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 14-12-2020

Ja ogólnie jestem zadowolony, nie przeszkadzają mi te kontrowersyjne zmiany w tych scenach wspomnień czy wizji przyszłości, bardziej boli mnie zmiana kolorystyki, jak już pisał Mierzwiak, np. bitwa o Helmowy Jar miała wcześniej taki niebieski odcień, teraz te kolory są wyblakłe, jakby sprane.
Wersji kinowych nie oglądam już od kiedy wyszły na DVD wersje rozszerzone, bo po co? Podobnie z Hobbitem, chyba, że rzucę okiem jak leci w tv.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 14-12-2020

(14-12-2020, 02:07)Mr.Hankey napisał(a):  Oczywiście ich kontekst też pewnie nie miał żadnego znaczenia, prawda?
Oczywiście że miał, miło że o nim wspominasz!

Pierwsza wypowiedź była natury ogólnej i stanowiła mój komentarz do formatu jako takiego:
(03-12-2020, 15:50)Mierzwiak napisał(a):  Widziałem już na tyle dużo wydań UHD by nie jarać się HDR jakbym nigdy wcześniej tego nie widział. Na UHD sklada się wiele czynników, nie tylko HDR.
Pogrubionego fragmentu, zapewne zupełnie przypadkowo, już nie zacytowałeś, a jest on kluczowy, bo sens mojej wypowiedzi jest taki, że w obliczu potencjalnych problemów wydania, HDR nie musi stanowić dla mnie powodu który przeważy o zakupie. (Obliviona o którym wtedy wspomniałeś właśnie dlatego nie kupiłem na UHD, bo pogorszenie szczegółowości obrazu w stosunku do BD jest dla mnie istotniejsze niż to jak ten film wygląda w HDR) Nie napisałem też, że HDR nie robi już na mnie wrażenia (skąd taki wniosek?); spowszedniał mi na tyle (abstrahując od tego jak diametralnie różna potrafi być jego implementacja) że nie jaram się nim z automatu, co nie znaczy, że go nie doceniam. To było aż tak niezrozumiałe?

Cytat:Zdaje się, że po obejrzeniu obrazków w necie lamentowałeś, że nic nie jest w stanie uratować tego wydania
Źle Ci się zdaje, i teraz widzisz - przypieprzasz się do mnie próbując mi coś wytknąć, opierając się na czymś czego nie napisałem, ja tymczasem muszę tracić czas na prostowanie tego i tłumaczenie się (!) tylko dlatego, że obca osoba w sieci postanowiła pobawić się cytatami z moich wypowiedzi i przypisać mi wygodne dla swojej tezy słowa.

Cytat:okazuje się, że po obejrzeniu całości już tak źle nie jest i ten HDR, który przecież na Tobie nie robi już takiego wrażenia jednak zdziałał cuda
Manipulacji moimi wypowiedziami ciąg dalszy.

Nie wiem jakie to cuda rzekomo według mnie zdziałał we Władcy Pierścieni HDR, skoro moja decyzja po obejrzeniu całości brzmi "Zostaję przy rozszerzonych BD"?
Stwierdziłem że HDR nie jest dla mnie najważniejszy i po zapoznaniu się z remasterami okazało się, że w tym przypadku przedkładam filmowość obrazu i kolorystykę BD ponad HDR, który w istocie wypada tu bardzo fajnie, tak, bo taki zazwyczaj jest HDR. Nic z tego co napisałem nie stanowi podstawy do zarzucenia mi jakiejkolwiek niekonsekwencji.

Ten temat i wypowiedzi jakie się tu pojawiły (wywód Jubego to w ogóle wisienka na torcie) pokazał mi dobitnie że jest to kolejne toksyczne miejsce, z którego chyba najlepiej będzie się ewakuować.

Wypowiadasz się na temat konkretnego aspektu obrazu widocznego na screenach? Źle, bo nie widziałeś całości.
Obejrzałeś całość? Też źle, bo i tak znajdą się tacy, którzy znajdą coś o co muszą się do Ciebie przypieprzyć.
Poruszasz konkretne kwestie techniczne? Spotykasz się z drwinami (!) i pretensjami, że w ogóle masz czelność pisać o takich rzeczach, bo przecież skoro czyjeś zainteresowanie kupowaniem filmów kończy się na typie opakowania, to nie powinieneś zakłócać jego spokoju jakimś ziarnem i innymi pierdołami które są przecież takie nieistotne, grunt żeby steela przysłali bez wgnieceń, prawda? Undecided


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 14-12-2020

Cytat:Ten temat i wypowiedzi jakie się tu pojawiły (wywód Jubego to w ogóle wisienka na torcie) pokazał mi dobitnie że jest to kolejne toksyczne miejsce, z którego chyba najlepiej będzie się ewakuować.

Mierzwiak, ale nie histeryzuj Wink
Zawsze tak było, że większość się cieszy i uszami klaszcze na sam widok pudełka ze znaczkiem BD/4K UHD albo steelbooka, a faktyczna jakośc zawartości mało kogo obchodzi (póki nie jest rzeczywiście drastycznie zwalona - choć czasami nawet wtedy nie mają z tym problemu).


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - piti198 - 14-12-2020

Daj se na luz chłopie, nikt nie ma do Ciebie o nic pretensji. Pisz sobie o czym żywnie się podoba, tylko miej na względzie, że inni, mniej wiedzący w tematyce odnośnie jakości obrazu, mają inne priorytety co do nabywania wydań filmów, co powinieneś uszanować, a nie mieć do kogoś jakieś uwagi.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 14-12-2020

(14-12-2020, 12:16)piti198 napisał(a):  miej na względzie, że inni, mniej wiedzący w tematyce odnośnie jakości obrazu, mają inne priorytety co do nabywania wydań filmów, co powinieneś uszanować, a nie mieć do kogoś jakieś uwagi.
Tylko że póki co to właśnie osoby niezainteresowanie kwestiami technicznymi nie szanują tego że kogoś one obchodzą i wpadają tutaj wtrącić swoje trzy grosze, czyniąc jakieś dziwne, drwiące komentarze i mając pretensje, że w ogóle toczy się tu jakaś rozmowa, no bo jak to, dyskusja? Na forum!!!???

Teraz robisz to znowu; nie masz nic do powiedzenia, a jednak znowu czujesz potrzebę pozostawienia tu po sobie śladu, w dodatku kompletnie niezwiązanego z tematem i jeszcze masz czelność pisać coś o szacunku, chociaż wcześniej jedyne na co Cię było stać w kwestii rozmowy o jakości obrazu remasterów Władcy Pierścieni to napisanie, że się brandzlujemy.