Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Nie_zbieram_ale_lubie - 14-12-2020

(14-12-2020, 17:34)Gieferg napisał(a):  
Cytat:przy każdej możliwej okazji, ponieważ nosi uraz z innego forum,
O ile nie jesteś Und3rem z KMF (tym, co to się spuszczał nad 2GB ripami oglądanymi na 100 calach i magicznym odtwarzaczu), to nie mam pojęcia kim jesteś (a nawet jak nim jesteś, to kompletnie o tym nie pamiętałem, póki nie wyskoczyłeś z powyższym tekstem - choć faktycznie auto-fellatio w dokładnie tym samym stylu), ale na takie a nie inne traktowanie zapracowujesz sobie na bieżąco każdym postem tutaj, a nie czymś tam, kiedyś tam, gdzieś tam.

Nie wiem, kto sie nad Toba spuszczal i jaka krzywdę Ci zrobili w przeszłości.
Faktem natromiast jest, iż pomimo skrzętnego wymazania wszelkich śladów, razem ze swoim kolegą Mateuszem, traktowaliście mnie otwarcie agresywnie. od pierwszych moich postow, kompletnie bez powodu i uzasadnienia.
Ja nie szukam sobie wrogów i nie rozpamiętuję cudzych błedów, bo sam nie jestem ideałem, ale wyjątkowo niegodnego zachowania, nie zapominam. Jemu już dawno powiedziałem, że nie mamy ze sobą o czym rozmawiać. Tobie zaś całkiem niedawno, aż dziw, że zapomniałeś. Szukaj więc emocji gdzie indziej. To zresztą apel do wszystkich, którym wydaje się, że mogą poprzeć jakąś swoja rację, przez osobisty atak, zamiast rzeczowej argumentacji.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 14-12-2020

Niby taki bystrzak, a dalej nie ogarnia. Uzasadnienie w twoim przypadku jest zawsze jedno i to samo. Wyleciałeś z hukiem z KMFu i tu tez byś dawno wyleciał, jakby Mateusz nie był taki litościwy. Umów się z terapeutą jak musisz gdzieś powylewać żale. Tutaj nie miejsce na to.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Nie_zbieram_ale_lubie - 14-12-2020

(14-12-2020, 20:31)Gieferg napisał(a):  Niby taki bystrzak, a dalej nie ogarnia. Uzasadnienie w twoim przypadku jest zawsze jedno i to samo. Wyleciałeś z hukiem z KMFu i tu tez byś dawno wyleciał, jakby Mateusz nie był taki litościwy. Umów się z terapeutą jak musisz gdzieś powylewać żale. Tutaj nie miejsce na to.

Nie mam żalu. Jakbym się miał użalać nad każdym skurwysyństwem tego świata, to pewnie bym dawno temu osiwiał.
NIGDY nie uczestniczyłem w KMF-ie, ani też żadnym innym polskim forum internetowym, o tematyce filmowej.
Najwyraźniej zafiksowałeś na tym od pierwszej chwili i dalej żyjesz urojeniami , myląc mnie z kimś innym.
A teraz szybciutko zrób sobie zdjęcie, albo zanotuj, bo jak tylko usuniesz swój blamaż, przesuwając to do smietnika, to znowu jutro zapomnisz.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 14-12-2020

Cytat: bo jak tylko usuniesz swój blamaż, przesuwając to do smietnika
Znowu coś ci się pomyliło.

Cytat:NIGDY nie uczestniczyłem w KMF-ie, ani też żadnym innym polskim forum internetowym, o tematyce filmowej.
Więc skoro to nie ty, to nie mam pojęcia co rozumiesz przez z dupy wyjęty "uraz z innego forum". Sam podsuwasz takie pomysły, których nikt tu sam z siebie nie wysuwał, a potem rżniesz głupa. Jesteś traktowany dokładnie tak, jak na to zasługujesz. Tu i teraz. Malutki, zasraniutki typek, leczący swoje kompleksy w necie i porównujący innych do psów.

Juby napisał(a):Ale chyba wersja UHD Drużyny akurat ma o wiele mniej problemów od kolejnych części, więc w tym wypadku warto zrobić upgrade do 4K (o ile ktoś ma sprzęt żeby to odtwarzać).

Nawet po ewentualnym przejściu na 4K (wymiana TV pewnie w przyszłym roku, może przy okazji odtwarzacz) nie zrobię upgrade'u, bo rażą mnie zmiany kolorystyczne we flashbackach, które są obecne także w FOTR - choćby flashback Elronda z Isildurem został wyprany z kolorów (było porównanie na Blu-ray.com ale temat ma chyba z 500 stron i nie chce mi się tego teraz szukać (może Mierzwiak się wypowie odnośnie tej sceny), a tam były akurat istotne bo świetnie robiły klimat gorącego wnętrza wulkanu i jest to jedna ze scen, które mocno wryły mi się w pamięć, więc zmian nie zniosę. Przypomnę, że nawet Star Warsy oglądam tylko w wersji "unaltered", a to nawet nie jest dla mnie jakiś szczególnie ważny film, podczas gdy LOTR jest jednym z kilku najwazniejszych.

Zieleń w extended FOTR na Blu jest do wyregulowania ustawieniami TV (do poziomu w którym mi nie przeszkadza) albo sobie sam zrobię korekcję barwną jak mi się zachce. Na płytkach 4K niczego nie poprawię, więc gdybym miał kupować to tylko i wyłącznie takie, w których absolutnie nic mi nie przeszkadza. Nie zamierzam nigdy więcej robić jakiejś masowej wymiany kolekcji na nowy nośnik, nie wiem nawet czy będzie mi się chciało inwestować w jakiś wypasiony TV z super HDR-em, bo mam obecnie inne priorytety.

Za to, jak już wspomniałem - zamówiłem ostatnio za grosze wersję kinową FOTR na DVD Fullscreen/open matte, żeby porównać kadrowanie, więc może obejrzę wersję kinową po raz pierwszy od 16 lat Smile

EDIT:

Znalazłem to porównanie (nie ta sama klatka, chodzi tylko o kolory):
Cytat:4K UHD

https://postimg.cc/gXy4HLTt

EE Blu-ray

https://postimg.cc/GHfPYjph



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Danus - 16-12-2020

Obejrzalem wreszcie w calosci Druzyne Pierscienia.
Na szczescie potwierdzilo sie to o czym juz wspominalem. Jestem wiecej niz zadowolony z jakosci obrazu. HDR robi w tym filmie znakomita robote i bez obejrzenia tego na porzadnym sprzecie w HDR nikt nie ma prawa oceniac wydania jako gowno bo tylko sie osmiesza(tak Gieferg do ciebie mowie). W dodatku wiekszosc scen znakomicie wyglada w rodzielczosci 4k. Oczywiscie jak pisalem i wielu tutaj ten remaster posiada mankamenty ale jest ich tak malo, ze nie rzutuja na calosc. Calosciowo to bardzo dobry remaster, ktory dodatkowo znakomicie jest podbijany przez HDR. Sceny w Morii, walka z Balrogiem czy finalowe walki z Orkami naprawdę gdzieniegdzie mozna zbierac szczene z podlogi. Na szczegolna uwage zasluguja sceny krajobrazow, znakomicie to wyglada.
Jutro zabieram sie za Dwie Wieze.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 16-12-2020

Nie od dzisiaj wiadomo, że DNR to dla ciebie nie jest problem. Podejście do T2 (gdzie jest do dostania wersja świetnie wyglądająca, ale ty wolisz oglądać WaxFest) wskazywało jasno, że tu też będziesz zadowolony.

Cytat:i bez obejrzenia tego na porzadnym sprzecie w HDR nikt nie ma prawa oceniac wydania jako gowno bo tylko sie osmiesza(tak Gieferg do ciebie mowie).

Gdzie "oceniam wydanie jako gówno" ? Cytaty.
Oceniałem wyłącznie screenshoty i ich zawartość - a te pokazują rzeczy dla mnie nieakceptowalne (które w wydaniu są obecne co potwierdzają ci, którzy widzieli), więc wydania nie kupię i nie obejrzę w HDR, bo wolę wydać kasę, na wydania, które takich problemów nie mają. DNR i drastyczne zmiany kolorystyczne to niestety fakty.
Pomijając jakość, DNR itd. - Samo to, co zrobili z flashbackami dla mnie dyskwalifikuje to wydanie, podobnie jak skreślone są wydania OT Star Wars z przeróbkami Lucasa, których na BD/4K UHD nigdy nie obejrzę (na chwilę obecną tylko DeSpecialized i inne fanowskie restoracje oryginalnych wersji wchodzą w grę). I tam też nie będę sprawdzał, żeby się przekonać. Zmienili pewne rzeczy? Zmienili - dziękuję, do widzenia.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Danus - 16-12-2020

DNR taki jak w T2 czy Predator UHE jest bardzo malutko. Dlatego pisalem o twoim ignoranctwie.
Wielokrotnie pisales tez, ze dla ciebie ten remaster wyglada jak Predator UHE czyli jak gowno co sam wielokrotnie pisales o Predatorze.
Nie sprawdzaj, nie kupuj, nie musisz, ale nie wypowiadaj sie na ten temat tonem wyroczni. Bo sie po prostu mylisz.
Zreszta juz same flashbacki Elronda wygladaja inaczej w ruchu na zywo niz na screenie ktory zapodales. Wiec gowno mozna z nich wnioskowac.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 16-12-2020

Cytat:Wielokrotnie pisales tez, ze dla ciebie ten remaster wyglada jak Predator UHE czyli jak gowno
Ale to były komentarze do konkretnych screenshotów, które tak wyglądały Rolleyes

Oglądałem ich dużo i spora część tak źle nie wygląda, ale nawet ona pod względem szczegółowości obrazu i tak nie prezentuje skoku jakościowego względem BD. Poza tym prócz DNRowych straszydeł "UHE-style" jest też sporo przykładów lekkiego DNRu, co dla mnie jest niestety również nieakceptowalne. Z kolei Hobbit jest praktycznie na wszystkich screenshotach obrzydliwie wyostrzony.

Więc może HDR w jakimś stopniu ratuje to wydanie, ale mi to już w tej chwili wisi i powiewa.

Zetknąłem się z sugestiami jakoby miał wyjśc nowy Blu-ray na bazie tego, co jest teraz na 4K UHD (a taki Blu-ray będzie już zdecydowanie gorszy od obecnego i HDR mu z oczywistych względów nie pomoże), a pewnie z czasem ta wersja będzie wypierać dotychczasową - to jest rewizjonizm Lucas-style, w dodatku idący w kierunku, który mi kompletnie nie odpowiada i już choćby z tego powodu nie mogę tego wspierać moimi pieniędzmi Tongue


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Kirek - 26-12-2020

Na stronie dostępna analiza obrazu i dźwięku „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” przygotowana przez misfita.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - GOLUMN - 26-12-2020

Jeszcze taka recenzja:
https://film.dziennik.pl/recenzje/artykuly/8052788,wladca-pierscieni-4k-remaster-samsung-sony.html.amp