Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 13-04-2022

O wszystkim była mowa w tym wątku. Remaster na Blu-ray ma te same zmiany co wersja 4K UHD - Pozmieniali kolory, powygładzali obraz i pozmieniali retrospekcje w LOTR tak, żeby wyglądały jak w Hobbicie (bez normalnych kolorów i z rozmytymi bokami ekranu) Przykład: CLICK. Jak dla mnie zmiany na gorsze.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - DrChenio - 15-04-2022

Siema kupiłem tą wersje co niby ją w 2017 wznowili i pudełka są niebieskie płyty są , nie wszytkie dodatki są pl. Nic więcej prócz tego nie ma.Żadnych broszurek nie ma i nie ma takie otwierania jak ta stara na zdjęciach bo nie posiada tej mapy na okładce wewnętrznej .


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 16-04-2022

Cytat:nie wszytkie dodatki są pl.

Zawsze tak było. W Powrocie Króla chyba wszystkie są PL.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Kirek - 16-04-2022

DrChenio możesz sprawdzić jaki masz rok podany z tyłu opakowania na dole, w tekście na prawo od znaczków Warner Bros i Galapagos? W internecie znalazłem tylko 2020 i takie wydanie wprowadziłem do filmoskopu.
[Obrazek: thumb-300x300-31634-front.jpg]
[klik w okładkę = filmoskop]

Zastanawiam się czy rzeczywiście wcześniej też już występowały te wznowienia czy to dopiero przy okazji wypuszczenia wydań 4K postanowili je wypuścić.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - DrChenio - 16-04-2022

pisze 2020 Warner Bros itd. o to chodziło. Masz może zdjęcia tych bookletów, do tej drugiej wcześniejszej wydanej wersji edycji rozszerzonej, co zdjęcie daleś wyżej?

Jeśli nie chodziło by mi o dodatki bo teraz je mam to jakie inne wydanie Lotra wcodzi w grę, zastanawiam czynie kupić może komuś w przyszłości na prezent starej wersji swojego wydania z dodatkami lub innej.

Ogolnie z dodatków jestem zadowolony choc wszytkich nie obejrzałem.

czy moggę jakoś wam zdjęcia podesłać?


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 16-04-2022

Cytat:Jeśli nie chodziło by mi o dodatki bo teraz je mam to jakie inne wydanie Lotra wcodzi w grę

Masz najlepsze pod względem zawartości płyt.
Chyba, ze chcesz jeszcze w 4K.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Kirek - 19-04-2022

Co do bookletów to nie jest to coś wyjątkowego. Ładnie wyglądają ale ich zawartość to:
- krótka informacja o edycji rozszerzonej
- krótka informacja o dodatkach specjalnych
- wykaz scen
- mapy w postaci grafu drzewiastego dla dodatków specjalnych (przykładowy, poniżej)

[Obrazek: thumb-e-1057-1650348248-booklet.jpg]

[Obrazek: thumb-e-1057-1650358543-booklet1.jpg]
Większy format znajdziesz w galerii wydania w filmoskopie (klik w powyższe zdjęcie).

(16-04-2022, 10:45)DrChenio napisał(a):  czy moggę jakoś wam zdjęcia podesłać?
Jeżeli chcesz zaprezentować zdjęcia swojego wydania to proponuję wstaw je do galerii wydania w filmoskopie (link w moim poście z okładką Twojego wydania), a później jak chcesz możesz wstawić linki do nich w swoim poście tak jak ja to zrobiłem w tym.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - DrChenio - 19-04-2022

ogólnie jestem z tej wersji bardzo zadowolony , nie wszytko jest w PL ale to wiedziałem , tutaj też pisano o tym. Ogólnie chce kupic jeszcze Hobbita w edycji rozszerzonej (też jest tak bogato wydany z dodatkami wesja rozszerzona oczywiście) co polecacie. W 4k też sobie kupie ale muszę odtwarzacz kupic blu rey Smile
BArdzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 23-07-2022

Kurczę, nie wiem, czy zawsze tak było ale pooglądałem sobie wczoraj trochę "Pustkowie Smauga" na 4K UHDBD i mam wrażenie, że ten film ma jednak dziwny obraz ... Tzn. jest on tak jakby rozświetlony, troszeczkę rozmyty i ma jakby trochę sprane kolory - może to kwestia tego, że te filmy były kręcone w 5K i przede wszystkim w 3D? Hobbita jeszcze nie sprawdzałem od zakupu w grudniu 2020 roku ( a przynajmniej nie tę część ) i jestem trochę rozczarowany jakością obrazu, poza HDR, wydaje mi się, że nie jest dużo lepsza od wersji BD ale muszę sobie je porównać. Dobra, jeśli idzie o kolorystykę i ogólne wrażenie, wersja BD wygląda właściwie tak samo, chociaż jest takie ujęcie Mrocznej Puszczy, które w wersji BD ma ładniejszą kolorystykę albo mi się tak wydaje, jedno z drzew jest bardziej zielone, czego nie widać w wersji 4K. Sprawdziłem jeszcze raz i na tych samych ustawieniach tv, obraz z wersji BD jest jaśniejszy i jakby bogatszy w szczegóły, głównie w kolory, czy to kwestia HDR, który przyciemnia obraz w wersji 4K? Ogólnie, wersja BD jest jaśniejsza i ma bogatszą kolorystykę,mimo to wydaje mi się, że ogólne wrażenie to już pewnie taka specyfika obrazu w tym filmie.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 23-07-2022

Cytat: jedno z drzew jest bardziej zielone

Leżę Big Grin