Filmozercy.com | Forum
Problem z obrazem. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Problem z obrazem. (/watek-problem-z-obrazem)

Strony: 1 2 3 4


Problem z obrazem. - Czaja - 03-03-2015

Witam. Nie za bardzo wiem jak to napisać ale się postaram. Podczas oglądania filmów poprzez odtwarzacz Blu Ray na ekranie telewizora czasem obserwuje "rozmazanie obrazu". Jednak nie rozmywa się cały obraz, a tylko kontur wokół poruszającego się obiektu czy postaci. Czasem też zauważam jakby to nazwać : spadek fpsów, zwolnienia animacji. Kobieta wmawiała mi, że jestem przeczulony, a ostatecznie wczoraj podczas oglądania Bonda sama zauważyła problem. Panowie co to może być ? Napisze jeszcze, że mój zestaw to : Panas TX-47AS650E ,Panas bdt460 i obraz idzie jeszcze przez Onkyo 626. Pomyślałem, że może Ampli coś psuje i pościłem obraz bezpośrednio na TV, jednak bez zmian. Czy może to być kwestia ustawień TV ? Czy może coś jest uszkodzone ? Dzięki za podpowiedzi.


RE: Problem z obrazem. - SndL - 03-03-2015

Uperwnij sie,ze w ustawieniach obrazu masz wylaczone wszelkiego rodzaju podkrecenia obrazu typu Motion PLus , tryb ruchu LED itp..To jedyne co mi do glowy przychodzi, a co moze byc przyczyna.


RE: Problem z obrazem. - Gieferg - 03-03-2015

Jesli oglądasz z włączonym jakimś dziadostwem pokroju Motion Plus to się tak będzie działo i nic na to nie poradzisz (oczywiście to kwestia ustawień TV). Osobiście nie dopuszczam w ogóle możliwości żeby tego rodzaju ulepszenia włączać i oglądać w ten sposób jakikolwiek film, bo jeszcze sport czy programy przyrodnicze mogą być (z tym, że często defaultowo są włączone i trzeba je samemu wyłączyć).


RE: Problem z obrazem. - Mierzwiak - 03-03-2015

Spisz (lub po prostu zrób fotkę telefonem) kolejne pozycje ustawień obrazu oraz jakie mają wartości lub czy są włączone/wyłączone.


RE: Problem z obrazem. - pred895 - 04-03-2015

Na 100 % motion Plus Tongue Ja mam na najniższym ustawieniu "standardowym" i jest gitara Wink Rozmycia i tego typu babole pojawiały mi się na starszej Tosi kiedy Włączyłem ten tryb na Full Smile W obecnym TV tego nie ma , ale tak czy siak nie wyobrażam sobie oglądać tak filmów. Wszystkie ulepszacze DNR'y i tego typu ustrojstwa trzeba po prostu wyłączyć Tongue Bo to bajer tylko dla kanapowców , szwagrów , dziadków którzy nawet nie wiedzą co oglądają jak i kiedy Smile


RE: Problem z obrazem. - Czaja - 04-03-2015

Dzięki za podpowiedzi. Tak czułem, że to może być coś z ustawieniami. Bawiłem się tam już nimi ale nie mam bladego pojęcia co jest od czego ;] Wieczorem wyłączę wszystko i niech sie dzieje wola nieba ;]


RE: Problem z obrazem. - Czaja - 05-03-2015

No i stało się;] chyba zadziałało, ale nie wiem wyłączenie której opcji pomogło ;]

aktualnie wygląda to tak:

[Obrazek: 762930c810640bf8med.jpg]

i jeszcze jedna z opcji która tym razem włączyłem

[Obrazek: a0cacc76a9278874med.jpg]

Ktoś wie co ona tak na prawdę robi ? Czy kolejny zbędny bajer i to wyłączyć ?


RE: Problem z obrazem. - Gieferg - 05-03-2015

Intelligent Frame Creation wygląda podejrzanie.


RE: Problem z obrazem. - Mierzwiak - 05-03-2015

To dokładnie to.


RE: Problem z obrazem. - Sokal - 30-03-2015

Tyle odpowiedzi speców i jednak niektórzy błądzą. Za tego typu rzeczy nie są odpowiedzialne opcje zwiększające cyfrowo odświeżanie (różne nazewnictwo ale najczęściej ze słowem MOTION) tylko opcje zwiększające ilość klatek poprzez ich interpolowanie. W Sharpie jest to opcja TRYB FILMU. Na niskich ustawieniach (1 lub 2 w skali do 10) powinno być ok. Znaczy bez skaczacego obrazu (z powodu 24 hz) ale jednocześnie bez otoczki tych ruchomych elementów. Jak zwiększysz to obraz będzie jeszcze plynniejszy (efekt teatru/telenoweli) ale otoczka jak ją nazywasz będzie coraz częściej i coraz większą.

Wracajac jeszcze do opcji "motion" to powinna ona być zawsze ustawiona na takim poziomie gdzie jest maksymalne NATYWNE odświeżanie matrycy. Cyfrowe jej zwiększanie to porażka.