Filmozercy.com | Forum
DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd (/watek-dvd-blu-ray-unikaty-rzadkosci-itd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - matwiko - 14-03-2015

Wątek może być ciekawy choć Lukob ma trochę racje że sens jest nieczytelny. Poza tym że ktoś sie podjara że ma rzadkie wydanie to wiele nie wniesie (sam się zdziwiłem ostatnio że szczęki 2DVD to trudno dostępne wydanie). Ale fajnie po prostu podyskutować o ciekawych słynnych czy kultowych już wydaniach.

Z drugiej strony to czy coś jest cenne jest kwestią dyskusyjną i zmienną. Coś co zawsze wydawało się trudno dostępne nagle okazuje się łatwe do zdobycia na allegro albo zostaje wznowiony nakład i już jest powszechne. Albo coś co jest wysoko wyceniane na allegro tak naprawdę nie jest tyle warte bo to kiepskie wydanie i to że chwilowo nie ma konkurencji winduje cenę i śmie się nazywać unikatem (cos jak Ślicznotka z Memphis)

Na pewno pakiety reżyserskie są takimi unikalnymi kąskami. Box Jodorowskiego pojawia się bardzo rzadko, ostatnio na allegro poszedł za ponad 200zł. Pudełko na buty Bergmana cz czarny Kurosawa ze wstążeczką to jeszcze rzadsze pakiety.

Z pojedynczych filmów dodam Królewnę śnieżkę z dubbingiem z 1937r. Swego czasu kupiłem za dyszkę z wypożyczalni i opchnąłem za około stówkę. Obeznie chyba jest tylko aukcja po 400zł

Filmy vision z serii Legendy kina i część Qdvd. Gwiezdne wojny dwupłytówki, Wiedźmin.


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - czarodziejmarx - 14-03-2015

Ja dodam od siebie na Blu-rayu "Prawo zemsty" (Law Abiding Citizen) z Butlerem z 2009. Wydanie od Vision. Ni widu, ni słychu.


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - meaner - 14-03-2015

RESIDENT EVIL 2 Apokalipsa na Blu - obecnie tylko 1 sztuka leży na allegro.

Podobna sytuacja jest RESIDENT EVIL. Już go nigdzie nie można dostać. Więc pewnie ceny na allegro zaraz zaczną rosnąć.


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - matwiko - 15-03-2015

Prawo zemsty, Resident Evil... Proszę was... to ze wyczerpał się nakład, nie tworzy z niego unikatu. Film taki musi mieć jeszcze jakieś wartości merytoryczne


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - Fryta - 15-03-2015

(14-03-2015, 16:26)Lukob napisał(a):  Czemu ma służyć ten wątek, bo nie rozumiem. Jak chcę kupić jakiś film na DVD/blu-ray to sprawdzam przede wszystkim czy go wydano. Dalej, jakie wydania wyszły i w zależności od tego czy jest dostępny czy nie  - kupuję bądź czekam na okazję na allegro, olx, ebay itp. Co niby ma wynikać z tego, że ktoś ci poda listę niedostępnych tytułów. Będzie ci je łatwiej kupić?

Może mi na przykład pomóc w zakupie i późniejszej odsprzedaży.
Płyt DVD już na półkę nie kupuję.

Zakupiłem ostatnio na bazarze kilka filmów a zostało tam jeszcze z 3000, więc następnym razem chciałbym być lepiej przygotowanym.

Taka lista, myśle może się przydać.

Lista zakupionych: Antychryst, Idioci, Królestwo niebieskie DC 2DVD, Skazani na Shawshank, Jiro śni o sushi, Oldboya, Wyjście przez sklep z pamiątkami i parę innych.


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - Gieferg - 15-03-2015

Tzn mamy ci tu podpowiadać co powinieneś skupować, żeby potem się dobrze sprzedało? Dobrze wiedzieć.

Cytat:Lukob ma trochę racje że sens jest nieczytelny.

Teraz już jest Tongue

matwiko napisał(a):Prawo zemsty, Resident Evil... Proszę was... to ze wyczerpał się nakład, nie tworzy z niego unikatu. Film taki musi mieć jeszcze jakieś wartości merytoryczne

Powiedział ten, co jako przykład podał Wiedźmina... Big Grin

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jeśli jest niedostępne i nie do kupienia, to jest unikatem/rzadkością, niezależnie od tego co to za film. Mam na przykład na półce DVD Project Shadowchaser (cz.1) C-klasowy gniot z czasów ery VHS, powodzenia jakbyś chciał go kupić Smile


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - Fryta - 15-03-2015

(15-03-2015, 20:20)Gieferg napisał(a):  Tzn mamy ci tu podpowiadać co powinieneś skupować, żeby potem się dobrze sprzedało? Dobrze wiedzieć.

Pomóc mi, jak i każdemu innemu z forum, który sprzedaje czasami jak i częściej filmy.

Wliczając w to Ciebie.

DVD:
Kula,
Łowca snów,


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - MoviePsycho - 15-03-2015

Mi się przydała informacja odnośnie "Desperado". Udało się jeszcze zamówić.


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - islandclaws - 15-03-2015

praktycznie każde wydanie bd od codered, ale to spowodowane jest bardzo ograniczonymi/limitowanymi nakładami


RE: DVD&Blu-ray - Unikaty, rzadkości itd - meaner - 15-03-2015

Ale to zagraniczny dystrybutor. Tutaj autor miał na myśli PL wydania. (Chyba Big Grin)

Co do Code Red rzeczywiście są unikatowe ale to tak jak piszesz już przez limitowany nakład. Bodajże do 1tys sztuk.