Filmozercy.com | Forum
Custom - okładki DVD Blu-ray - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Custom - okładki DVD Blu-ray (/watek-custom-okladki-dvd-blu-ray)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - meaner - 15-03-2015

Acidos, nic trudnego. Działasz w Gimpie czy Photoshopie. Robisz obraz o odpowiednich wymiarach nakładki i działasz na warstwach (wycinanie, wklejanie, modyfikowanie, dodawanie własnych rzeczy, itd.). Smile


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - PonuryShepard - 15-03-2015

meaner: u drugiego Kapitana wyszło to jeszcze gorzej, przyznaję... ale szkoda mi znowu to wyrzucać i robić nowe z powodu słabo czytelnego podtytułu Tongue
acidos: dzięki wielkie Smile


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - Gieferg - 15-03-2015

Ponury - ja tam nie mam zastrzeżeń do grzbietów (wrzuć fotki frontów), ale tak naprawdę chwalić to się będziesz mógł jak zrobisz digipacki Tongue
I DARE YOU, I DOUBLE DARE YOU!!!

Węgierskie custom digi na mojej półce:
[Obrazek: Troy.JPG]
http://hazidigi.blogspot.com/2008/12/troy-directors-cut-digipack.html
[Obrazek: predator_2_02.jpg]
http://hazidigi.blogspot.com/2010/04/predator-2-digipack.html

Mierzwiak napisał(a):Nie widziałem jeszcze ani jednej dobrej "fanowskiej" okładki. Tyle w temacie.
To chyba mało widziałeś.


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - matwiko - 15-03-2015

Ale czy te okładki mają jakąś specyfikacje?


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - Haqu - 15-03-2015

Ja tam chce wiedziec jak zrobic takiego slipcovera Big Grin


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - Gieferg - 15-03-2015

Troja nie ma żadnej (choć na widocznej na jednym ze zdjęć wkładce wydrukowali mi specyfikację wydania PL, tyle że do wersji kinowej, nie reżyserskiej), Predator 2 ma z wydania US, a w środku trzymam płytki z wydania UK, ale mi to wisi - mam trzy wydania tego filmu, a oglądam i tak tylko kopię zapasową z Knapikiem i sześcioma innymi lektorami Smile Do niej też nigdzie nie mam poprawnej specyfikacji.


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - Lukob - 15-03-2015

Oczywiście tę stronę znam od dawna. Te  digi-packi wyglądają imponująco. Z tego co widzę na ich stronie to nie ograniczają się tylko do robienia custom-digi ale są tam też custom: boxy, digi-booki, slipcasy. Z tego co pamiętam z wątku ze starego forum to oni tam nie prowadzą działalności "komercyjnej" a raczej na zasadzie "pochwalę się tym co zrobiłem".
Cytat:Nie widziałem jeszcze ani jednej dobrej "fanowskiej" okładki.
Powiedziałbym - kwestia gustu. Ja widziałem wiele a gust mam dobry  Wink

Jeśli miałbym wymienić okładkę, to też pod warunkiem, że jej treść zgadza się z zawartością płyty. Nie widzę np. sensu w drukowaniu polskiej okładki do płyty, która nie zawiera polskiej wersji językowej. Jak drukować do gazetówki to też pod warunkiem, że na okładce wszystko się będzie zgadzało. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że na okładce mamy listę dodatków z pełnego wydania a w pudełku biedny golas z gazety Rolleyes.  A już drukowanie okładek do piratów to no cóż... Gieferg trafnie to ujął.


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - Gieferg - 15-03-2015

Cytat:to oni tam nie prowadzą działalności "komercyjnej" a raczej na zasadzie "pochwalę się tym co zrobiłem".

Cóż, kupić to, co jest na tej stronie się jak najbardziej da (a przynajmniej w 2010 roku się dało).


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - Conradicus - 30-03-2015

Mam pewne pytanie co do ukazanych w pierwszym poście stron (a konkretnie do ludzi którzy z nich korzystają) - interesuje mnie jedna okładka ze strony customaniacs. Ściągnąć nie mogę, bo nie mam punktów - czy jedyna opcje zdobycia tej okładki to płacenie pieniędzy? :/ Artysta ze mnie żaden więc na ściągnięcie okładki nie "zarobię" poprzez tworzenie własnych, a wydawać plus-minus 25 złotych za okładkę kupując punkty... dosyć słaby plan. Jakieś rady, czy raczej będę musiał sobie odpuścić?


RE: Custom - okładki DVD Blu-ray - George - 27-04-2016

(15-03-2015, 12:08)PonuryShepard napisał(a):  Znacznie lepsze od custom coverów są własne slipcovery Tongue Ostatnio wykonałem nowe na całe MCU, gdyż poprzednie, które zrobiłem, wyszły za duże. Tym razem pasują idealnie:

[Obrazek: UJhzKDz.jpg]

Pod względem estetycznym wygląda to nieporównywalnie lepiej, niż każde pudełko/okładka z innej parafii. No i nie integrujemy zbytnio w oryginał, bo zawsze można slipa ściągnąć. Zastanawiam się nad zrobieniem podobnych do Transformerów, Igrzysk Śmierci i serii Resident Evil, może na jakieś pojedyncze wydania również.

Witam,
Całkiem ładne te grzbiety i super to wygląda, też bym sobie coś takiego zrobił w Corelu (bo bardzo dobrze go znam) tylko mam pytanie skąd wziąłeś te ładne i bardzo wyraźne zdjęcia bohaterów które znajdują się na samym dole grzbietu, masz może takie i czy mógłbyś przesłać mi na maila i jeżeli to możliwe to bardzo też proszę o Twoje grzbiety które tu pokazałeś (też mam kolekcję MARVELA i chciałbym oczywiście za Twoim pozwoleniem też wydrukować sobie takie same grzbiety (slipcovery). z góry dziękuje i pozdrawiam
Artur