Filmozercy.com | Forum
The Flash (2015) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale--14)
+--- Wątek: The Flash (2015) (/watek-the-flash-2015)



The Flash (2015) - faccalto - 16-04-2015

[Obrazek: 132643971.jpg]


Zacznę, że Arrow nie przypadł mi do gustu i po pierwszym odcinku odpuściłem. The Flash zacząłem oglądać z ciekawości komiksową tematyką superbohaterską. I tak po 3 odcinkach byłem już gotowy zrezygnować, gdyż strasznie drażnił mnie schemat łotra odcinka i rozkminek w jaki sposób go unicestwić. Jednak kolejne odc. dostały ode mnie szansę i tak mi przypadł do gustu, że z każdym kolejnym jest ciekawiej. Serial ma bardzo przystępny klimat i jest bym powiedział casualowy, niezobowiązujący na stałe Tongue Tymczasem 6,5/10


RE: The Flash (2015) - slawek - 17-04-2015

jak przebrniesz przez pierwsze odcinki arrowa to też przypadnie ci do gustu serial z czasem się rozkręca no i główny bohater lepiej zaczyna grać odtwarzana postać jednak seria 3 już mnie powoli nudzi na razie najnowsze odcinki sobie odpuściłem


RE: The Flash (2015) - Gieferg - 17-04-2015

Cytat: jest bym powiedział casualowy, niezobowiązujący na stałe

Tzn co, bez ciągłej fabuły? Omijam takie szerokim łukiem.


RE: The Flash (2015) - Inuki - 17-04-2015

"The Flash" ma ciągłą fabułę, bez obaw i nie zgodzę się z tym, że jest to niezobowiązujący na stałe serial. Wprawdzie od czasu do czasu pojawiają się odcinki z tzw. "złoczyńcą tygodnia" ale nawet w nich główny wątek jest ciągnięty. W moim odczuciu jest to najlepszy serial tego sezonu (z tych które oglądam) i z pewnością najlepszy od DC/Warner. Owszem są głupoty, postaci, które mogą wkurzać ale to wszystko da się przeboleć, bo wątek Reverse-Flash'a jest kapitalny. Nie liczyłem na wiele, z Flashem styczności specjalnie nigdy nie miałem ale serial naprawdę mi się podoba. No i jest też Grodd, który ma odegrać dużo większą rolę w drugim sezonie :-)






RE: The Flash (2015) - faccalto - 20-04-2015

(17-04-2015, 12:50)Gieferg napisał(a):  
Cytat: jest bym powiedział casualowy, niezobowiązujący na stałe

Tzn co, bez ciągłej fabuły? Omijam takie szerokim łukiem.

Przyznam, że źle się wyraziłem. Każdy kolejny odcinek w znacznym stopniu odnosi się do poprzednich i stare sprawy zaczynają się rozwiązywać, a bohaterowie odkrywają nowe karty.
W mojej wypowiedzi chodziło mi bardziej o to, że serial jest zrealizowany w niezwykle przystępnej formie, którą się akceptuje już po paru minutach jego trwania, a następnie wciąga Wink Jednak widać w montażu, że to produkcja telewizyjna.


RE: The Flash (2015) - Uatu_TheWatcher - 20-10-2018

Piąty sezon "The Flash" od "CW". Za nami już dwa odcinki tej serii, które można uznać za całkiem udane; odcinki, w których córka Barry'ego i Iris, Nora aka "XS", w świetny przesłodzony, hiper-energetyczny sposób, przyciągając uwagę widza tłumaczy powód jej pojawienia się, a jest tu już od dłuższego czasu, w rzeczywistości współczesnej Flashowi. Barry zaginął, gdy Nora miała 5 lat. W 2049 roku mija 25 lat od zniknięcia ziemskiego speedstera z Central City. Nikt, absolutnie nikt nie ma pojęcia co stało się z legendarnym Barrym Allenem, któremu jak się dowiadujemy z wypowiedzi Nory zbudowano upamiętniające wszystko czego dokonał, Muzeum. Niezwykle rozwinięta, doskonała technologia umożliwiająca ,,skoki w czasie" pozwoliła "XS" pojawić się w Central City, wtedy gdy z naszej perspektywy, bodajże, rozgrywały się wydarzenia 4-ego sezonu serialu.

Ralph Dibny i Cisco, zdaje się wciąż przytłoczeni są tym co wydarzyło się nie tak dawno: DeVoe, który był zawsze o krok w przód przed zespołem "S.T.A.R. Labs", ten jego diaboliczny plan ,,odmóżdżenia" ludzkości oraz pozyskiwanie osób, które posiadły moce po kontakcie z antymaterią/czarną materią, na którą złoczyńca również miał wpływ. To wszystko, jakby to była pokuta, nieustannie, wciąż dźwigają na swoich barkach, co ogląda się niezwykle interesująco. Dibny nie używa swoich mocy, chyba że całkowicie stracił je po tym jak w finale 4-ego sezonu świadomość DeVoe opuściła jego ciało, a Cisco robi wszystko by zapomnieć o rozstaniu z Gypsy, co w przeciągu dwóch epizodów 5-ej serii "The Flash" przypominało kwestie wprost z soczystego czarnego, wisielczego humoru, a jak wiemy nie każdy widz mógłby coś takiego zaakceptować; ot sztuczne zapełnianie ekranowego czasu przerysowanyi wątkami. Czyżby w takim razie ,,śmieszkowość" serialu przejęła teraz Nora, co byłoby ciekawym kontrastem do niezwykle potężnego i mrocznego "Cicady", o którym nie mało, oj nie mało wie Nora?

Kto wie, a może w 4 sezonie "The Flash" nie widzieliśmy Nory aka "XS" tylko jej siostrę bliźniaczkę? Takie też, w nawiązaniu do komiksów, teorie krążą po sieci. Naprawdę trzeba uważnie wsłuchiwać się w to, co Nora mówi o przyszłości. Być może speedsterka wyjawi nam tożsamości wrogów, z którymi ,,kiedyś "mierzył się jej ojciec.

Dwa pierwsze odcinki 5-ego sezonu "The Flash" oceniam na: 7,5/10

[Obrazek: 220px-The_Flash_season_5.jpg]


RE: The Flash (2015) - Uatu_TheWatcher - 18-03-2020

https://flarrow.pl/…/zapowiedz-i-zwiastun-wielki-powrot-ki…/

Speed force umiera! Pole energetyczne, z którego speedsterzy ( i z Arroweverse i z całego Uniwersum DC, dla którego też taka geneza mocy obowiązuje) czerpią moc, nasycając komórki swych ciał nieosiągalną dla zwykłych śmiertelników ,,esencją" mocy, zbliża się do jakiejś dziwnej anihilacji, do całkowitego... zniknięcia! Jeden z najlepszych epizodów 6-ego sezonu "The Flash" od "CW", już za nami! Spectre, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, i ta ,,zielono-biała poświata" zaburzająca ,,strukturę Speed force"! Bez zbędnych spoilerów, zapytam się Was forumowicze: czy widzieliście ów odcinek? Jak reakcje, wrażenia? Pozytywny, czy negatywny wydźwięk? Dla mnie "Death of the Speed Force", to czysty absolut, abstrakt i złoto - ocena dla odcinka: 9,5/10!