Filmozercy.com | Forum
Snajper / American Sniper - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Snajper / American Sniper (/watek-snajper-american-sniper--440)

Strony: 1 2 3 4

RE: Snajper / American Sniper - sydney33 - 07-03-2024

Mierzwiak wiem ,że oczekujesz na "piśmie" potwierdzenia oficjalnych dat wyjścia poszczególnych pozycji ale niestety takich nie otrzymasz na chwilę obecną. Nie mam zamiaru wywołać "gównoburzy" wypisywać głupot czy wprowadzać ludzi w błąd. Informacje które przekazuje są przeważnie z kliku źródeł i na podstawie ostatnich lat mogłem mniej więcej sprawdzić sam jak to wygląda w praktyce. Tak jak w listopadzie wywołałem poruszenie pisząc ,że na ten rok zapowiedziane/prognozowane są niektóre filmy odezwali się sceptycy. Pierwsze z brzegu między innymi "The Crow" "Autostopowicz" itp. Np. Tak tajemnicą poliszynela jest ,że w UK ukaże się super wypasione wydanie The Hitcher w 4K. Niestety nie podam dokładnej daty Smile
Okazało się ,że większość tytułów z listy, więcej niż połowa już ma oficjalne daty premier ,a mamy dopiero początek marca. Tak napiszę to wyraźnie, bo wiem ,że lubisz porządek i żeby nie było niedopowiedzeń "podane przeze mnie tytuły nie mają jeszcze oficjalnego terminu" i może się zdarzyć ,że jednak WB grubo opóźni datę wydania. Jednak kwestią czasu 2-3 miesięcy kiedy o tym usłyszysz już oficjalnie. Ręki nie dam sobie uciąć jak w przypadku "Lionsgate" i jego umowy z Tarantino i jego filmów "Kill Bill" oraz "Jackie Brown". Zapowiedziane - przepraszam za słowo "prognozowane" Smile na pierwszy kwartał tego roku mają niestety mały poślizg ale zostaną jednak wydane na 100% w tym roku. Tak jak wspomniałem można to odbierać jako "wstępna zapowiedź". Większość z nas to jednak filmowi maniacy, kolekcjonerzy i powiedzmy sobie szczerze sporo z nas śledzi różne strony na bieżąco w internecie, fb, instagramie itp. Osobiście chciałbym wiedzieć jakie są wstępne zapowiedzi, często to tylko kwestia czasu ,że dany tytuł dostanie oficjalną datę premiery chodź wiadomo ,że jest "w produkcji" od jakiegoś czasu. Przecież taką oficjalną datą premiery kiedy już jest "musztarda po obiedzie" każdy z nas zasypywany jest wiadomością i taką informacje otrzymuje raczej z innego źródła niż forum. Przynajmniej tak mi się wydaje w większości przypadków.
Mało tego żeby poirytować forum dorzucę do tego pozycję "Oczy szeroko zamknięte" które WB wyda również w 4K najprawdopodobniej późną jesienią.

Ethan chyba nie zrozumiałeś do końca. Nie ma nic wspólnego z sukcesem. Podaje tylko przykład dystrybucji w Polsce jak obecnie wygląda. Dla mnie nie do przyjęcia jest fakt co robi oficjalny dystrybutor w kwestii spekulacji ceną. Kwestia etyki. Pokazują czym dla nich jest potencjalny nabywca. Zapewne otrzymam odpowiedzi w stylu "sam załóż biznes jak jesteś taki mądry i do tego dokładaj" , "to ich sprawa jak ci się coś nie podoba to tam nie zaglądaj". I tu Ethan się różnimy. Oczywiście nie jest tak ,że nie masz zupełnie racji ale jednak Polska jest olbrzymim krajem i jest spory potencjał. Trzeba to tylko w odpowiedni sposób wykorzystać i trzeba chcieć. Jest duża grupa ludzi która chętnie będzie kupować filmy. Man na to pieniądze. Jest spora grupa ludzi która zrezygnowała na rzecz nowinek ale jest też spora część która zaczyna zbierać.
Jak tak dalej będzie to wyglądało to chyba potrzebny jest upadek Galapagos. Dramat na rynku przez jakiś czas i może znajdzie się ktoś ogarnięty z planem, w jakimś małym procencie również fanem/kinomanem oprócz zmysłu ekonomisty który założy polską "Filmarene" Smile
To porównanie radia i gazet chyba ciut nietrafione. Poważnie gazeta papierowa olbrzymia z informacjami drukowanymi z poprzedniego dnia i dajesz przykład ,że nastąpił tego zmierzch. Produkt sprzed 100 lat porównujesz do internetu gdzie masz informacje sprzed 10 sekund z drugiej części świata. To przecież oczywiste tak samo jak radio. Ludzie takie radio mają w kieszeni w telefonie. Już nie zbierają się w izbie w 10 osób i nie słuchają przejęci wiadomości. Nie są ograniczeni jak kiedyś, wiadomości mają w wielu opcjach, muzyka już jest nie tylko tam. Jest dostęp do płyt winylowych, jest dostęp do spotify itp i nie muszą słuchać tego co im ktoś puści tylko sami decydują. Podcasty, ciekawe rozmowy są innej formie. To tak jak z lampami naftowymi już raczej ludzkość w inny sposób sobie radzi z jasnością. W tych przypadkach nie było nawet punktu zaczepienia. Wiem do czego dążyłeś i na wszystko przychodzi czas włącznie z filmami. Ale jednak w tym przypadku z filmami jest ciut inaczej. Owszem masz alternatywę w postaci serwisu i spora część osób wybierze to ponieważ taka jakość im wystarczy. To już nie kopie VHS czy DVD, spora część osób zadowoli się powiedzmy oszukanym obrazem "blu-ray" z jako takim dźwiękiem. Wiadomo jest i obraz 4k plus dolby atmos ale w większości przypadków ciężko o to będzie. Jest i również alternatywa w postaci płyt. Jakość nieporównywalna, spora część filmów niedostępna w serwisach, okrojone wersje. Spora część osób wybrała "serwisy" ale jest też grupa która się rozwija, kupuje sprzęt. Olbrzymie tv, soundbary, odtwarzacze. Oczywiście naturalne jest, że zachodzą zmiany, rozwój internetu i nie trzeba mieć odtwarzacza DVD jak 20 lat temu. Jasne jest ,że sprzedaż nie będzie taka sama jak 20 lat temu kiedy nie było żadnej opcji. Co nie zmienia faktu ,że sprzedaż płyt dalej będzie opłacalna. Ludzie chcą i będą kupować filmy. Śmieszy mnie porównywanie sprzedaży filmów z rokiem np 2002 to oczywiste wraz z rozwojem technologii. Nawet powoli zaczyna rozumieć to wielka zachłanna korporacja jak Disney. Przerośnięta biurokracją. Narażę się wielu osobom na forum ale kwestią czasu jest kiedy zaczną wypuszczać wydania katalogowe na krążkach fizycznych. Są do wyciągnięcia dobre pieniądze i oni doskonale o tym wiedzą. A wszystkich tam utwierdzi fakt kiedy wypuszczą Aliens, The Abyss oraz True Lies w 4K. Już zachodzą tam powoli zmiany.
Gorączka, Dawno temu w Ameryce wersja reżyserska, Tańczący z Wilkami, Ostatni Mohikanin wydania dawno wyprzedane. Tytuły raczej chodliwe, trafiające w gusta wielu osób, klasyki brak reedycji w naszym kraju to porażka Galapagos. Już nie piszę o wersjach premium czy 4K tylko zwykły blu-ray. Nie wierzę ,że jest to nieopłacalne dla wydawcy i ,że na tym by stracił. Oczywiście Czesi robią już drugi rzut/dodruk płyt bo się wyprzedały. Niech zgadnę z racji wersji pl duża część to klienci z Polski. Podsumowując pomimo tych wszystkich sceptycznych głosów jakim przesiąknięte jest to forum co widać po wpisach uważam ,że w naszym kraju można w rozsądny sposób wydawać wydania na krążkach fizycznych tak jak to robi cywilizowana część Europy.

RE: Snajper / American Sniper - ILSA FAUST - 07-03-2024

Adminowie: przenieście posty od #16 i dalej do tematu "blu ray w Polsce" bo za chwilę ci co są niewygodni, zostaną zbanowani za off topy, a chętnie się wypowiem, bo sydney33 ma wiele racji.

(07-03-2024, 19:29)sydney33 napisał(a):  Mało tego żeby poirytować forum dorzucę do tego pozycję "Oczy szeroko zamknięte" które WB wyda również w 4K najprawdopodobniej późną jesienią.

No to mnie poirytowałeś Smile
czekam na najlepszy i najbardziej dojrzały film Kubricka od czasu wprowadzenia na rynek formatu 4K UHD
(odyseja tuż za oczami), leci punkcik Smile

p.s. American Sniper w UK zamówiony - w końcu dostał porządne wydanie w STEELBOOK 4K, poprzednie wydania w stali były marne, czas na podmiankę Smile

RE: Snajper / American Sniper - sebas - 07-03-2024

(07-03-2024, 20:44)ILSA FAUST napisał(a):  bo za chwilę ci co są niewygodni, zostaną zbanowani za off topy
Właśnie. Za "off topy", a nie za bycie niewygodnymi. Niektórzy po prostu nie potrafią zrozumieć, że forum jest miejscem publicznym z którego korzysta wiele osób, żeby się czegoś dowiedzieć. Fakt, że komuś się wydaje, że może wszędzie wypisywać, co mu się podoba (nawet jak to nie ma kompletnie żadnego sensu), nie znaczy jeszcze, że wszyscy mają to czytać. Nie próbuj więc usprawiedliwiać tego typu postawy. Jak ktoś koniecznie chce przelać projekcje swojego umysłu w internetowe posty, to niech sobie założy wątek w dziale "Nasze kolekcje" i tam się "wywnętrza". To w pewnym sensie prywatna przestrzeń dla każdego na tym Forum i nikt nikogo nie zmusza, żeby to czytać. W wątkach tematycznych to niestety jest bałaganienie.

RE: Snajper / American Sniper - ILSA FAUST - 07-03-2024

(07-03-2024, 21:14)sebas napisał(a):  W wątkach tematycznych to niestety jest bałaganienie.

Chciałem być obrońcą "netykiety" i regulaminu Forum, a TY właśnie nabałaganiłeś jeszcze bardziej, "niespotykanie spokojny człowieku" Smile

RE: Snajper / American Sniper - Mierzwiak - 07-03-2024

(07-03-2024, 19:29)sydney33 napisał(a):  Mierzwiak wiem ,że oczekujesz na "piśmie" potwierdzenia oficjalnych dat wyjścia poszczególnych pozycji ale niestety takich nie otrzymasz na chwilę obecną. Nie mam zamiaru wywołać "gównoburzy" wypisywać głupot czy wprowadzać ludzi w błąd. Informacje które przekazuje są przeważnie z kliku źródeł i na podstawie ostatnich lat mogłem mniej więcej sprawdzić sam jak to wygląda w praktyce.
Jeśli masz własne źródła inne od niesławnych proffili na twitterze to spoko i nie zamierzam tego kwestionować, ale niektóre z tych tytułów OD LAT przewijają się na wszelkiego rodzaju listach życzeń, spekulacjach i rzekomych przeciekach, więc dopóki coś faktycznie nie jest kwestią najbliższych miesięcy to nie bardzo widzę sens o tym wspominać.

Inna sprawa, to że są tytuły tak oczywiste w katalogu danego studia, że można po prostu zgadnąć, że prędzej czy później zostaną wydane, zwłaszcza w okolicy ich rocznicy Tongue (niestety nie dotyczy to Disneya i filmów Foksa)

RE: Snajper / American Sniper - sydney33 - 08-03-2024

Na wstępie przepraszam za zaśmiecanie. Miało być krótko, a wyszło jak wyszło. Dyskusja jak najbardziej ale jednak jest od tego odpowiedni dział na forum. Na forum jestem od chyba 1o lat. Udzielałem się raczej sporadycznie, stąd brak przyzwyczajeń i błędów z wpisem jak powyżej. Mój błąd ale niektóre reakcje bezbłędne. Byłem raczej "pasożytem" Smile więcej brałem niż dawałem od siebie. Czytam w zasadzie wszystko od deski do deski. Moją intencją nie jest wprowadzanie użytkowników w błąd. Nie wchodzę na poszczególne tytuły filmów i nie ogłaszam ,że dany film jest już zapowiedziany. Nie zmyślam sobie takich rzeczy. Nie chcę siać fermentu. Tak jak wspomniałem to było jako luźna zapowiedź przy okazji tematu WB. Nie robię takich akcji nagminnie. Szanuje użytkowników forum.

"nie jest kwestią najbliższych miesięcy to nie bardzo widzę sens o tym wspominać"
Staram się uważać na to co wrzucam. Nie są to pierwsze lepsze "wrzutki". Najlepszym przykładem był mój podobny post z jesieni. Spora część pozycji została już oficjalnie potwierdzona. Podobna sytuacja. Zarzucano mi ,że sieje zamieszanie bo napisałem ,że "The Crow" wydany zostanie w 4K w tym roku. Nie miałem tylko pewności kto wyda czy Paramount czy Lionsgate. Ale to nie tylko te pozycje. Także, jak coś wrzucam staram się żeby dana zapowiedź otrzymała oficjalne potwierdzenie w przeciągu trzech miesięcy. Cieszę się ,że mogę pomóc i osoby które nie mają pojęcia ,ze dany film będzie w 4K/proces jest w toku mogą zacząć interesować się sami danym tematem i zgłębiać informacje. Owszem sprawa będzie budziła wiele kontrowersji. Tak jak napisałem czas zweryfikuje poprzedni post. Sam osobiście cieszyłbym się gdyby ktoś wstawił prognozowane realne zapowiedzi na obecny rok. Chętnie bym przeczytał, porównał ze swoimi przemyśleniami, informacjami. Poczytał, poszperał w internecie. To zawsze jest pomocne. Mierzwiak muszę ci przyznać rację bo często nadużywałem słowa "zapowiedziane". To termin raczej zarezerwowany dla pozycji już przyklepniętych z oficjalnymi datami.

Zacząłem temat w nieodpowiednim wątku i chciałbym tu "oficjalnie zamknąć". Na przyszłość postaram się już przestrzegać zasad forum. Oczywiście zapraszam chętnych do ożywionej dyskusji ale już "legalnie" Smile w odpowiednim do tego dziale.

RE: Snajper / American Sniper - ce17 - 09-03-2024

Wracając do Snajpera. Tym razem chyba jest jakaś szansa na wersję PL. U czeskiego dystrybutora w zapowiedziach jest takowa:

https://www.blu-shop.cz/pl/4k-ultra-hd-blu-ray/snajper-4k-ultra-hd-blu-ray-steelbook/

Także zobaczymy.

RE: Snajper / American Sniper - Piotrek P - 23-04-2024

Mamy potwierdzenie - pojawiła się zapowiedź wydania 4K w sklepie Galapagos (premiera 24 maja):
https://starstore.pl/wojenny/4609-snajper-2bd-4k-7321931403085.html

RE: Snajper / American Sniper - Fitzer - 23-04-2024

Pierwsze od kilku lat polskie wydanie UHD starszego filmu?

RE: Snajper / American Sniper - sydney33 - 23-04-2024

Muszę przyznać szaleństwo Smile Ciekawe czy to jednorazowy wyskok czy to już będzie standard/powrót do tego co było kiedyś. Szkoda ,że nie zdążyli na "Infiltrację". Mam nadzieję ,że to początek dobrych czasów z WB bo jednak czeka nas w najbliższym czasie sporo ciekawych pozycji katalogowych. Pożyjemy zobaczymy jak się to rozwinie. Psioczyłem na dystrybutora ale należy się plus dla "Galapagos" ,że zdecydowali się wydać to u nas.