Filmozercy.com | Forum
FilmoSkop - opinie i komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+---- Dział: FilmoSkop (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmoskop)
+---- Wątek: FilmoSkop - opinie i komentarze (/watek-filmoskop-opinie-i-komentarze)



RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - matwiko - 19-07-2015

Czy można w końcu edytować stopkę filmu? jeżeli pomyłkowo wpisałem zły nr lub wstawięłm nie to zdjęcie, albo chciałbym uzupełnić dane o czas i opakowanie?

Jak doda się dodatkowe zdjęcie to jak przejść do widoku wydania, może jakaś opcja albo link do wydania bo po dodaniu zdjęcia zostaje na stronie i nic nie mogę zrobić.

Czy jak się ma lepsze zdjęcie wydania to można zmienić zdjęcie główne? i w przypadku swojego wpisu jak i innych?


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Verrax - 19-07-2015

Jeśli chodzi o zdjęcia główne które funkcjonują jako miniaturki np. w wyszukiwarce Filmoskopu, to moim skromnym zdaniem najlepiej by było jeśli funkcjonowałyby tam tylko i wyłącznie zdjęcia "katalogowe" (a jedyną zmianą może być powsadzanie ich w większej rozdzielczości tam gdzie występuje pikseloza) które są zasysane ze sklepów. Prywatne fotki danego wydania powinny zostać wepchnięte do galerii, inaczej szpeci to ogół - jest już tak z paroma wydaniami i jest jakoś tak... meh.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - matwiko - 19-07-2015

No ale co z prawami autorskimi, jest napis ze można wrzucać tylko zdjęcia swego autorstwa nie wiem czy można korzystać i publikowac zdjecia dystrybutorów. Tez bym wolał żeby miniturki były zdjeciami katalogowymi.

i jeszcze inna kwestai
Jak się wchodzi na filmoskop to co to wogóle za lista się pojawia. To sa promocje dnia? niue można tego sortować, sa to okazja z danej chwili co jak to interpretować?

Czy można serwis podzielic na wydania z polskini napisami i pozostałe. Większośc osób myśle że jest zainteresowana polskąwersją, nie wiem po co wyświetlają mi się dziesiątyki wydań które nigdy mnie nie zainteresują.

I pytanie ogólen. Chłopaki fajnie że działacie. Dużo pracy wkładacie w to wszytko. Na razie widze że się to utrzymuje z reklam. Czy jak baza będzie spora to myślicie o płatnym dostępie? Czy zawsze będzie to dostępny materiał tworzony przez Nas?


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 19-07-2015

(19-07-2015, 17:54)matwiko napisał(a):  Czy można w końcu edytować stopkę filmu? jeżeli pomyłkowo wpisałem zły nr lub wstawięłm nie to zdjęcie, albo chciałbym uzupełnić dane o czas i opakowanie?

Jak doda się dodatkowe zdjęcie to jak przejść do widoku wydania, może jakaś opcja albo link do wydania bo po dodaniu zdjęcia zostaje na stronie i nic nie mogę zrobić.

Czy jak się ma lepsze zdjęcie wydania to można zmienić zdjęcie główne? i w przypadku swojego wpisu jak i innych?

Nie można jeszcze edytować tych informacji w wydaniu o które pytasz, ale niedługo się pojawi taka opcja.
Jak dodasz zdjęcie do galerii to możesz wrócić do wydania przez przycisk 'wstecz" w przeglądarce. Głównego zdjęcia nie możesz zmienić, ale możesz dodać do galerii i napisać w komentarzu to podmienię.

(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a):  No ale co z prawami autorskimi, jest napis ze można wrzucać tylko zdjęcia swego autorstwa nie wiem czy można korzystać i publikowac zdjecia dystrybutorów. Tez bym wolał żeby miniturki były zdjeciami katalogowymi.

Okładki są udostępniane przez dystrybutorów na ich stronach.

(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a):  Jak się wchodzi na filmoskop to co to wogóle za lista się pojawia. To sa promocje dnia? niue można tego sortować, sa to okazja z danej chwili co jak to interpretować?

Jest to lista promocji z poszczególnych sklepów, które pojawiły się w ciągu ostatniej godziny.


(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a):  Czy można serwis podzielic na wydania z polskini napisami i pozostałe. Większośc osób myśle że jest zainteresowana polskąwersją, nie wiem po co wyświetlają mi się dziesiątyki wydań które nigdy mnie nie zainteresują.

Na głównej stronie możesz wybrać filtry i zaznaczyć tylko polskie sklepy. W przyszłości będzie można też wyszukać wydania po języku, który jest podany na płycie.


(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a):  I pytanie ogólen. Chłopaki fajnie że działacie. Dużo pracy wkładacie w to wszytko. Na razie widze że się to utrzymuje z reklam. Czy jak baza będzie spora to myślicie o płatnym dostępie? Czy zawsze będzie to dostępny materiał tworzony przez Nas?

Dostęp do strony jest i będzie darmowy.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kapitan_kusiak - 19-07-2015

Ja mam jeszcze taką sugestię odnośnie wersji językowych:

a) W napisach brakuje do wyboru opcji: "kastylijskie", "katalońskie" i "mandaryńskie" (chyba tak się zwie ten dialekt chiński)
b) Gdy już wybieramy z listy jakieś napisy lub ścieżkę dźwiękową to można założyć, że nie będziemy jej wybierać drugi raz. W przypadku konieczności wprowadzenia kilkunastu wersji językowych bardzo miłym udogodnieniem byłoby, gdyby system z automatu rozpoznawał, które z napisów/wersji językowych zostały już wybrane i nie wyświetlał ich ponownie przy podawaniu kolejnej pozycji

Ps. Drobna sugestia dot. informacji o wydaniu. Dodałbym jeszcze kategorię "Region" żeby było wiadomo czy to jest wydanie "Region free" czy tylko "B" czy też jeszcze inne (do zaznaczania tickiem)

Ps2. Fajnie byłoby jakby w przyszłości można było wyszukiwać też wydania po nazwisku reżysera albo aktora/aktorki występujących w danym filmie (które można by było gdzieś wprowadzić do informacji o wydaniu - np. ograniczając możliwość do podania max 3-4 osób, które są podane na okładce).

Ps3. Czy jest w planach zwiększenie możliwości interakcji między użytkownikami Filmoskopu, np. poprzez dodanie czyjejś kolekcji do "obserwowanych" (i otrzymywanie powiadomień, gdy ta kolekcja zostanie uzupełniona o jakiejś wydania), polecenie komuś jakiegoś wydania, którego nie ma itp.?


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - goblin21 - 20-07-2015

W pole Obraz mają iść dane techniczne takie jak rozdzielczość, format, itp.?
[Obrazek: 4Lda0Jo.jpg]


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 20-07-2015

Zerknij na wydanie z wypełnionymi danymi: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/1527.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - meaner - 20-07-2015

(19-07-2015, 21:15)Mateusz napisał(a):  
(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a):  No ale co z prawami autorskimi, jest napis ze można wrzucać tylko zdjęcia swego autorstwa nie wiem czy można korzystać i publikowac zdjecia dystrybutorów. Tez bym wolał żeby miniturki były zdjeciami katalogowymi.

Okładki są udostępniane przez dystrybutorów na ich stronach.

Ale w takich przypadkach też chyba trzeba uzyskać zgodę od dystrybutora na udostępnienie tych zdjęć. Chyba, że gdzieś na stronie pisze, że zezwalają na takowe udostępnianie. Natomiast co z fotkami ze sklepów? (Zavvi, Amazon)


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 20-07-2015

Materiały na stronach dystrybutorów są udostępniane w celach dalszego wykorzystania, a sklepy biorą te materiały właśnie od dystrybutorów.

(19-07-2015, 21:56)Kapitan_kusiak napisał(a):  Ja mam jeszcze taką sugestię odnośnie wersji językowych:

a) W napisach brakuje do wyboru opcji: "kastylijskie", "katalońskie" i "mandaryńskie" (chyba tak się zwie ten dialekt chiński)
b) Gdy już wybieramy z listy jakieś napisy lub ścieżkę dźwiękową to można założyć, że nie będziemy jej wybierać drugi raz. W przypadku konieczności wprowadzenia kilkunastu wersji językowych bardzo miłym udogodnieniem byłoby, gdyby system z automatu rozpoznawał, które z napisów/wersji językowych zostały już wybrane i nie wyświetlał ich ponownie przy podawaniu kolejnej pozycji

Ps. Drobna sugestia dot. informacji o wydaniu. Dodałbym jeszcze kategorię "Region" żeby było wiadomo czy to jest wydanie "Region free" czy tylko "B" czy też jeszcze inne (do zaznaczania tickiem)

Ps3. Czy jest w planach zwiększenie możliwości interakcji między użytkownikami Filmoskopu, np. poprzez dodanie czyjejś kolekcji do "obserwowanych" (i otrzymywanie powiadomień, gdy ta kolekcja zostanie uzupełniona o jakiejś wydania), polecenie komuś jakiegoś wydania, którego nie ma itp.?


a) Napisy dodane
b) Nie możemy wprowadzić takiego rozwiązania ponieważ w niektórych wydaniach znajduje się kilka ścieżek dźwiękowych z tym samym językiem, a w napisach mamy do czynienia z napisami dla niesłyszących.
Region faktycznie można dodać do informacji o wydaniach. W przyszłości na pewno będziemy chcieli zwiększyć interakcje między użytkownikami, ale to na razie tylko plany.

Dodane zostało też krótkie wyjaśnienie przy dodawaniu wydania czym jest kod EAN.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 20-07-2015

Możecie edytować już informacje w tym także zdjęcia główne w wydaniach które dodaliście.