Filmozercy.com | Forum
Remastery - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Remastery (/watek-remastery)



RE: Remastery - misfit - 19-03-2018

Trzy sprawy:

1. Big Lebowski na UHD zaliczył obsuwę na 2018-04-30, ale podejrzewam, że i z tej daty nic nie wyjdzie - póki co nigdzie go nie widać poza skandynawskimi sklepami Sad

2. Pisałem jakiś czas temu o remasterze Bliskich spotkań trzeciego stopnia, że coś mi po screenach wygląda, że zaliczył black crusha.
Mam już płytkę w ręku więc dodam, że gdzieniegdzie zaliczył też przepały. Nie dotyczy to jednak remastera na UHD.

Po lewej UHD po konwersji do SDR, po prawej BD przeskalowany do 2160p.

[Obrazek: 39822e787957023.jpg] [Obrazek: 2a1846787956923.jpg]
[Obrazek: 2a732f787957173.jpg] [Obrazek: 8c2d7b787957093.jpg]

Jeśli chodzi o black crusha to nie jest to tylko kwestia innej jasności/gammy, poniżej jeden z mocno rozjaśnionych przeze mnie kadrów aby wyciągnąć wszystkie możliwe detale z cienia - spójrzcie na twarz tej pani na pierwszym planie:
[Obrazek: a90259787957323.jpg] [Obrazek: 6c8159787957223.jpg]

Nie jest to też dobrodziejstwo HDRa - stare BD pod względem detali w jasnych i ciemnych obszarach obrazu prezentuje się dość podobnie do UHD.

3. Potwierdzam, że Gra (The Game) we włoskim wydaniu BD 20th Anniversary to ten sam nowy transfer obecny u Criteriona. Do tego bitrate dla obrazu wyżyłowany na maxa.
Jednak okładka w tym przypadku mówi prawdę - znajdują się tam wyłącznie włoskie napisy. Poniżej skan BDInfo tejże płyty.

Kod:
DISC INFO:

Disc Title:     THE GAME
Disc Size:      42 090 920 653 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        Yes
Extras:         50Hz Content
BDInfo:         0.7.1

PLAYLIST REPORT:

Name:                   01002.MPLS
Length:                 2:08:38.793 (h:m:s.ms)
Size:                   39 825 942 528 bytes
Total Bitrate:          41,28 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        34990 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             Italian         1891 kbps       5.1 / 48 kHz / 1891 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)
DTS-HD Master Audio             English         2115 kbps       5.1 / 48 kHz / 2115 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           Italian         22,248 kbps                    
Presentation Graphics           Italian         0,477 kbps                      



RE: Remastery - Mefisto - 21-03-2018

znów ten teal


RE: Remastery - misfit - 22-03-2018

Ogólnie spoczko, teal gdzieniegdzie mocno widoczny, ale co zrobić... taka moda Wink

Cytat:The release is sourced from a brand new 4K remaster of the film which was supervised by cinematographer Ed Lachman and approved by director Sofia Coppola.

Na blu-ray.com pojawiła się recka i screeny zarówno tego Criteriona jak i wydania francuskiego od Pathe bazującego na starym transferze - screeny są w miarę dopasowane więc można sobie wyrobić zdanie.
Svet mnie tylko jak zwykle zaskoczył stwierdzeniem "Also, the film has been regraded, but the current color palette does not differ significantly from that of the old master and is very convincing." Smile


RE: Remastery - Daras - 22-03-2018

(19-03-2018, 21:05)misfit napisał(a):  (...)
Po lewej UHD po konwersji do SDR, po prawej BD przeskalowany do 2160p.
(...)

To ciekawe. Porównując dwa pierwsze ujęcia raczej wybrałbym BD. W zrzutach starszej technologii widzę coś, co określiłbym klimatem. W ruchu wszystko może wyglądać inaczej...


RE: Remastery - misfit - 22-03-2018

Spójrz na włosy obu panów czy niebo w lewym górnym rogu - na zremasterowanym BD masz białą plamę. Tego typu ujęć z ograniczoną widocznością detali w jasnych i ciemnych partiach obrazu względem UHD i starego BD jest sporo.
Innymi aspektami jak kolorki czy kontrast na UHD nie zawracaj sobie głowy - tak jak zaznaczyłem te screeny są po konwersji do SDR. W HDR obraz prezentuje się dużo atrakcyjniej.


RE: Remastery - Daras - 22-03-2018

Tak, tak – ja oczywiście te rozjaśnienia zauważyłem. Wziąłem pod uwagę wszystko i nadal pozostanę przy swoim zdaniu. Na fotkach BD odczułem jakby klimat tamtych czasów. To mnie przekonało, choć minimalnie (wcześniej napisałem: raczej wybrałbym BD). Zapewne jest w tym jakieś wyjaśnienie psychologiczne. W czasach premiery zaliczyłem film w jednym z najnowocześniejszych polskich kin. Czyli te obiektywnie gorsze zrzuty najwyraźniej są bliższe moim pozytywnym emocjom z lat 70 – tych.  

EDIT:
Poniższy cytat, który pamiętam ze szkoły nieco wpisuje się w moją wypowiedź, ale też filozofię filmu. Cool

Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko.


RE: Remastery - misfit - 22-03-2018

Cóż... każdy ma prawo do własnego zdania Smile

Dla mnie to jest ewidentna wada i szczerze mówiąc gdybym miał do wyboru starego BD bądź remastera BD to pomimo jego pewnych walorów, ze względu na te przepały i ograniczoną ilość detali w cieniach - chyba jednak wybrałbym starego BD.


RE: Remastery - Mefisto - 22-03-2018

(22-03-2018, 10:49)misfit napisał(a):  Ogólnie spoczko, teal gdzieniegdzie mocno widoczny, ale co zrobić... taka moda Wink

Mnie bardziej zastanawia zmiana formatu obrazu - czyżby Coppola zapatrzyła się na Friedkina i gwiazdorzy?

Czyli kupna nowego wydanka Bliskich spotkań nie polecasz ogółem?


RE: Remastery - misfit - 22-03-2018

(22-03-2018, 17:40)Mefisto napisał(a):  Mnie bardziej zastanawia zmiana formatu obrazu - czyżby Coppola zapatrzyła się na Friedkina i gwiazdorzy?

Szczerze ? Gdybym nie zerknął na imdb to gotów byłbym się założyć, że to 1.66 jest OAR. Może to studio wymusiło na niej 1.85:1 ? Nie wiem, nie znam filmu na tyle dobrze. Ale obrazek na tych kadrach ze starego mastera z dvdbeaver i blu-ray.com sprawia gdzieniegdzie dla mnie wrażenie, że wydaje się, że jest niepotrzebnie nieco przycięty u góry lub u dołu względem 1.66:1.

(22-03-2018, 17:40)Mefisto napisał(a):  Czyli kupna nowego wydanka Bliskich spotkań nie polecasz ogółem?

Jeśli już masz wydanie BD z 2007 r. to raczej nie, przynajmniej jeśli chodzi o remastera BD.
Zależy co kto wyżej ceni - z jednej strony obraz w tym remasterze wydaje się gdzieniegdzie naturalniejszy, kolorki bardziej nasycone i tym samym atrakcyjniejsze dla oka, a ziarno nieco mniej dokuczliwe względem wersji z 2007 r., z drugiej strony czasami daje się odczuć, że brakuje detali w ciemnych partiach obrazu i że obraz jest przepalony z dziwnie wyglądającym np. niebem. Trzeba by policzyć ile % scen wypada korzystniej w tym remasterze, a ile % wypada gorzej Smile

A jeśli chodzi o UHD to jest lepszy pod każdym względem od obu BD, z tym zastrzeżeniem, że są ujęcia gdzie chciałoby się widzieć więcej detali w cieniach również na UHD BD. Pod tym względem stare BD wygrywa. Dźwiękowo też, o włos, z uwagi na to, że w remasterze UHD i BD Sony zdecydowało się na 16-bitową ścieżkę dźwiękową DTS-HD MA 5.1, a na starym BD mamy 24-bit. Można powątpiewać czy będzie się dało odczuć jakąkolwiek różnicę w warunkach domowych w przypadku tego filmu pomiędzy 16 a 24-bit, ale tak to na papierze wygląda Wink


RE: Remastery - Daras - 23-03-2018

(22-03-2018, 19:17)misfit napisał(a):  (...)

(22-03-2018, 17:40)Mefisto napisał(a):  Czyli kupna nowego wydanka Bliskich spotkań nie polecasz ogółem?

Jeśli już masz wydanie BD z 2007 r. to raczej nie, przynajmniej jeśli chodzi o remastera BD.
(...)

Interesujące spostrzeżenia. Czy pisząc o wersji z 2007r. miałeś na uwadze to wydanie?

http://poral.eu/close_encounters_of_the_third_kind.php