Filmozercy.com | Forum
Remastery - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Remastery (/watek-remastery)



RE: Remastery - lovelybones - 23-05-2021

(23-05-2021, 10:38)Mierzwiak napisał(a):  Dolby Vision i szeroka paleta barw
Wiem jak wyglądają filmy z Dolby Vision i szeroką paleta barw. Ten nie będzie się niczym różnić. Może ty jeszcze nigdy nie widziałeś takiego filmu w życiu, polecam zobaczyć.


RE: Remastery - MiMiK - 23-05-2021

Zapomniałem że rozmawiam z osobami którym w TDK proporcje IMAX przeszkadzały i proponowały by przelecieć w Vegasie je automatem do 2.35 ale to faktycznie ich sprawa Big Grin
Wracając do HDR może byś najpierw się zapytał dlaczego moja prywatna spraw? Nie pomyślałeś że jak oglądałem kiedyś film na VHS/DVD/BD a teraz na UHD to niekiedy HDR przeszkadza? Miało być naturalnie a wyszło niekiedy albo ciemno albo cukierkowo (co w takim układzie było źle VHS/DVD/BD a teraz nagle UHD jest ok?), ale co ja tam wiem to ja w końcu zaproponowałem skoro już przycinać TDK z IMAX to kadrować scenę po scenie.


RE: Remastery - lovelybones - 23-05-2021

(23-05-2021, 13:55)Mierzwiak napisał(a):  Na screenach w SDR nie widać HDR. W tym rzecz, ale widać jesteś kolejną osobą która po 5 latach istnienia tego formatu wciąż nie wie co to takiego i dlatego wypisuje takie głupoty.
Ty mnie raczej rozwalasz swoją głupotą. Są filmy, które w porównaniach na caps-a-holic wyglądają dużo lepiej w 4K od swoich odpowiedników 2K. Dodatkowo często jest przejście z jakiegoś słabego DolbyTrue HD z początków BD na DA/DTS:X. Na tym opieram swoją opinie. Jak myślisz, że nie widziałem filmu z DV i może na mnie to zrobić ciągle wrażenie to jesteś po prostu głupi. Tyle mam do Ciebie trollu do powiedzenia.


RE: Remastery - Gieferg - 23-05-2021

"MiMiK napisał(a):i proponowały by przelecieć w Vegasie je automatem do 2.35
Znowu coś ci się pomieszało Smile
(zarówno ujęcia z TDK jak i całych Avengersów wykadrowałem ujęcie po ujęciu, sekunda po sekundzie, o żadnym automacie z mojej strony nigdy nie było mowy; ale chciałbym zobaczyć jak ty byś to zrobił, specjalisto od siedmiu boleści)


RE: Remastery - MiMiK - 23-05-2021

Cytat:
M: pamiętać należy iż 2.40 AR CAŁY trzeba TRIM-ować (bez wstawek IMAX)

G: Po co cały?

potem dalej było ile czasu oczywiście mi zajmie kadrowanie z IMAXA  i twoja odpowiedź

G: A w Vegas kadrowanie 1 sekundy (24 klatki) z dynamicznym ruchem zajmie z 10 sekund góra. Tam po prostu zaznaczysz położenie kadru na wybranej klatce, przejdziesz do punktu w którym kadr ma być w innym konkretnym położeniu, również zaznaczysz, a między tymi dwoma punktami będzie następowało płynne przejście od jednej pozycji do drugiej, którego nie musisz samemu ustawiać.

Innymi słowy, twoim sposobem Avengersów bym skończył po przejściu na emeryturę "


Czyli w końcu nie automat czy automat (24 klatki = 10 sekund to nie automat?)? Chyba jednak wiem o kim mówię.
Wiadomo że i Ty i Ja byliśmy w błędzie ale przynajmniej wiem że jak to ująłeś "ściskanie" to błąd ale Tobie obcinanie kadru (z IMAX do 2.35 czy 2.40) nie przeszkadza.
Proponowałbym wyjść na świeże powietrze popatrzeć jakie są kolory "na żywo" i się zastanowić czy HDR zawsze oddaje rzeczywiście takie kolory jakie widzicie na żywo.


RE: Remastery - Nie_zbieram_ale_lubie - 23-05-2021

Fiu Fiu.
Tutaj jak zwykle chrześcijanska atmosfera.
To może wspomnijmy lepsze czasy, te "bez trolli".
Sięgnę po kilka,  pierwszych z brzegu cytatów, z jednego tylko wątku.

(20-09-2014, 16:24)Mierzwiak napisał(a):  Nie widzę zastosowania dla większych niż Full HD rozdzielczości w domowych warunkach. Może jeśli kogoś stać (i ma do tego warunki mieszkaniowe) to na gigantach pokroju 80 cali, zakładając oczywiście, że będzie się siedzieć odpowiednio blisko, miałoby to jakiś, ale póki co to dla mnie coś, co powinno pozostać wyłącznie w kinie, o ile w ogóle. Na projekcje cyfrowe w 2K trudno mi narzekać, no chyba że problem leży bezpośrednio w średnim materiale źródłowym.
Poza tym typowy temat - efekty specjalne renderuje się wciąż w 2K ze względu na koszty, a wszelkie wydania filmów pochodzące z masterów w 4K i tak miały te sceny upscalowane z 2K.
No i najważniejsze - studia takie jak chociażby Universal, ale i paru innych wydawców, które wciąż wydają na Blu-ray tytuły katalogowe wyglądające jak totalny chłam, bo oparte na przefiltrowanych do granic możliwości masterach robionych z myślą o DVD przed kilkunastoma laty, wciąż nie wyczerpały możliwości formatu ani nie pozwoliły zabłysnąć tym wszystkim filmom, które zabłysnąć mogłyby, gdyby Universal odrestaurowywał filmy częściej niż raz na kilka lat, gdy akurat wydają coś Spielberga.
Screen z wydania BD najnowszych Transformersów:
http://i0.wp.com/www.doblu.com/wp-content/uploads/2014/09/transformersextinct5624.jpg
Na co komu jeszcze więcej detali?
Cytat:
Cytat:Czy moze 2k w kinie, to wg Ciebie, az nadto, a Imaxy powinni zlikwidowac dla zasady "kazdemu po rowno"?
Mierzwiak napisał(a):Większość IMAXów na świecie jest cyfrowa i ma projektory 2K. Doedukuj się zanim następnym razem postanowisz się mądrować.

Cytat:
(05-09-2015, 13:52)misfit napisał(a):  W każdym razie lepsze takie cuś kręcone w 2.8K i VFX'ami 2K przeskalowane do 4K w HDR, z 10-bit'ową głębią kolorów i BT.2020/P3 niż 1080p 8-bit, rec.709.
Mierzwiak napisał(a):Póki co tylko w teorii Smile Zobaczę to uwierzę że jest to warty zrobienia kolejny krok w dziedzinie kina domowego, ale i tak nie zamierzam zmieniać telewizora przez co najmniej najbliższych 5 lat, a wstrzymywanie się z kupowaniem filmów nie wchodzi w grę.

(24-05-2015, 09:21)Mierzwiak napisał(a):  Max to 4K z 35 mm i 8K z 70 mm, ale - co lubię przytaczać - sam Roger Deakins uważa, że 2K wystarczy Smile
Również tak uważam i zawsze wklejam screen, np. taki... http://i2.wp.com/www.doblu.com/wp-content/uploads/2015/01/equalizer11656.jpg
...i pytam: na co komu wyższa rozdzielczość? Jakie jeszcze tam się kryją niewidoczne w 1080p detale? Jasne, lepsze oddanie barw czy zapowiadana obsługa HDR, OK, super, ale wyższa rozdzielczość? To zwykły wabik na ciemne masy niestety.
(05-09-2015, 13:00)Mierzwiak napisał(a):  Jedynym filmem z tytułów zapowiedzianych przez Foxa, który był masterowany w 4K, jest Maze Runner, a i tak efekty na pewno renderowane były w 2K.
Mam nadzieję, że ten format zdechnie bardzo szybko.
Mierzwiak napisał(a):
Cytat:Sony launched its 2015 line-up earlier this year and only the X93C and X94C included support for HDR. However, a software update will bring it to all of the Ultra HD TVs launched this year. Existing owners of the TVs will be able to get a taste of HDR even though the TVs will not be able to reproduce the full dynamic range. This requires full array local dimming on LCD displays.
Źródło: http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1441207994
Mimo mojej niechęci do UHD oczywistym jest, że kiedyś siłą rzeczy się na nowy format przesiądę, ale nie spieszy mi się chociażby z powodu bałaganu jaki moim zdaniem panuje w specyfikacjach telewizorów, a i z samymi płytami pewnie też będzie podobnie. Wystarczy sobie przypomnieć wiele bubli na BD (które wychodzą przecież do dzisiaj!). Czekam na paździerze w 4K wydawane tylko po to, by później wydać je ponownie z dopiskiem "remastered". I koło się kręci Smile
(06-09-2015, 22:03)Mierzwiak napisał(a):  Tak, zgadzam się! A mój sceptycyzm wynika z wspomnianego bałaganu właśnie oraz z tego, że - chociaż jestem tu jedną z najbardziej krytycznych osób jeśli chodzi o jakość obrazu - najlepiej wydany w 1080p materiał prezentuje dla mnie tak fantastyczną jakość, że więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Druga sprawa, że wciąż czekam na jakiś materiał/pokaz UHD, który mnie do tego przekona, bo Media Markt i Euro RTV ze swoimi pokazówkami póki co tylko się ośmieszają.
(08-01-2016, 21:21)Mierzwiak napisał(a):  http://www.blu-ray.com/news/?id=18238]
Fox szaleje! Rozdzielczość mastera, za IMDb:
The Martian - 2K
Wild - 2K
The Maze Runner - 4K
Maze Runner: The Scorch Trials - 2K
Life of Pi - 2K
Kingsman: The Secret Service - 2K
Exodus: Gods and Kings - 2K
Hitman: Agent 47 - 2K
Fantastic 4 - 2K
Mało tego, gros tych filmów kręcono na cyfrze w rozdzielczości 2.8K i/lub 3.4K (z efektami standardowo robionymi w 2K), więc tak czy inaczej będą to upscale. Kto się na to nabierze? Pomijam już, jak żałosny jest to start dla nowego formatu, wstydziliby się w ogóle rzucać na początek takie ścierwo jak Fantfourstic.
(09-01-2016, 18:40)Mierzwiak napisał(a):  Pod koniec tego roku LG wypuszcza pierwszy TV 8K. Uważacie że jest sens pakować się w UHD czy lepiej przeczekać? Smile
(13-01-2016, 19:37)Mierzwiak napisał(a):  W kwietniu w Łodzi są XIX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych i mam nadzieję zobaczyć tam HDR na własne oczy Smile

Tak to Mierzwiak pisał w 2014, 2015 i 2016.
Wystarczyl rok romansu z R.Larsenem oraz dwa male telewizory UHD,  aby nie tylko przekonał się do BDUHD, czy nawet do streamingu UHD z ITunes ale stał się neofitą nowego standardu.
Teraz kto nie wyznaje Jego religii, przynajmniej ze zbliżonym mu entuzjazmem,  jest wg niego trollem.
Właściwie to dotyczy kogokolwiek, kto wyraża jakąkolwiek opinię, której On nie podziela.
A może nie chodzi tu o rozbieżność opinii. BYć może Mierzwiak po prostu lubi być po przeciwnej stronie. Bynajmniej nie dla potrzeby wywołania, podgrzania,  czy generalnie uprawiania dyskursu, ale po to, by go uciąć, uciekając się zawsze do tego samego schematu. Z resztą świata nie dyskutuje. Zwłaszcza jeśli operuje ona innym językiem, nieznanymi referancjami, czy nosi inny kolor stanika. Kosztem tego trybalizmu jest powinowactwo z ignorantami, czy połgłówkami, a w efekcie  sprowadzenie przez ten ensemble każdej dyskusji do jarmarcznej rozpierduchy.  I tak to forum z założenia dyskusyjne, jest jedynie katalogiem wydań filmow, kolekcji  i próżności.
Nie żebym sie czepiał, bo widać, że u kogoś "zupa była dzisiaj za słona". Chciałem tylko tylko przypomnieć jak ironia losu obeszła się z moim złotoustym przedmówcę.


RE: Remastery - Gieferg - 23-05-2021

Oho, wpadł największy troll jakiego to forum widziało i kazania prawi. Nice Smile

MiMiK - odpowiem w odpowiednim wątku, co by burdelu nie robic.


RE: Remastery - Mierzwiak - 23-05-2021

(23-05-2021, 17:12)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Sięgne po kilka, pierwszych z brzegu cytatów, z jednego tylko wątku.
Dzięki za przypomnienie moich wypowiedzi, w większości pochodzących z czasów gdy garstka ludzi (w tym nikt na tym forum) miała pojęcie co będzie oferować format UHD (a to też nie do końca, bo telewizory w ciągu tych dwóch lat od debiutu formatu zrobiły ogromny postęp) ani jak to będzie wyglądać i większość powątpiewała w sens 4K z dokładnie tych samych powodów, które wymieniłem.

Więc tak, przyznaję, masz mnie - w 2015 roku nie wiedziałem (i nie widziałem) tego, co wiem w 2021. Jak śmiałem?


RE: Remastery - Nie_zbieram_ale_lubie - 23-05-2021

(23-05-2021, 17:39)Mierzwiak napisał(a):  
(23-05-2021, 17:12)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Sięgne po kilka, pierwszych z brzegu cytatów, z jednego tylko wątku.
Dzięki za przypomnienie moich wypowiedzi, w większości pochodzących z czasów gdy garstka ludzi (w tym nikt na tym forum) miała pojęcie co będzie oferować format UHD (a to też nie do końca, bo telewizory w ciągu tych dwóch lat od debiutu formatu zrobiły ogromny postęp) ani jak to będzie wyglądać i większość powątpiewała w sens 4K z dokładnie tych samych powodów, które wymieniłem.

Więc tak, przyznaję, masz mnie - w 2015 roku nie wiedziałem (i nie widziałem) tego, co wiem w 2021. Jak śmiałem?

Mierzwiak ja nie trzymam tego przeciwko Tobie, Tylko przypominam. Jak widzisz nie zestawiam tego z cytatani z dalszej cześci wątku, by Cię ośmieszyć
Każdy się myli, czy przekonuje do swojej niewiedzy. Najpierw na kolejnych etapach systemu szkolnictwa, a póżniej w życiu.
Największe matematyczne, czy fizyczne umysły skaczą sobie do gardeł (dosłownie), licytującąc się teoriami, które pożniej i tak ktoś obala. To czego mądre głowy uczyły nas na uczelniach, jako najblizsze prawdzie, dziś jest już przeżytkiem, "konwencją".
Poznanie, rozwój dziedziny, czy swiadomosci jej postrzegania, to naturanie progresywna rzecz. Dotyczy to każdego z nas.

Nie chodzi mi o to, że kiedyś nie miałeś racji.
Chodzi o to co teraz piszesz. Zwłaszcza mając świadomość tego, ze kiedyś sam błądziłeś, czy nie wiedziałeś czegoś tak dobrze, jak wiesz to teraz.


RE: Remastery - Mierzwiak - 23-05-2021

Może załóż sobie temat "Mierzwiak" i tam kontynuuj tę fanowską psychoanalizę? To temat o remasterach.