Filmozercy.com | Forum
Remastery - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Remastery (/watek-remastery)



RE: Remastery - misfit - 06-08-2016

Remaster Gorączki 4K HDR ? Czemu nie -> https://www.instagram.com/p/BIx1sNZjFDd/

Oby nie kazali nam długo na niego czekać na nośnikach fizycznych.


RE: Remastery - Mierzwiak - 06-08-2016

[Obrazek: tumblr_inline_nmlre53NuI1rcatwu_400.jpg]

Jak tak dalej pójdzie, to gdy za te 2 czy 3 lata wejdę w 4K będzie niezła kolekcja tytułów na start.


RE: Remastery - misfit - 08-08-2016

Crouching Tiger Hidden Dragon i Goodfellas (oba z dużą szansą na polską wersję językową w UHD) już są zapowiedziane do końca tego roku tak btw.
Liczę na to, że nadspodziewanie dobre wyniki sprzedażowe płyt UHD przyspieszą jeszcze proces wydawania remasterów... Jakby Universal zremasterował chociaż 1/4 tego co skiepścili na BD to byłoby coś. Ale niestety wróble ćwierkają, że jak na razie Universal nie ma żadnych planów w stosunku do Powrotów do przyszłości Sad


RE: Remastery - Wolfman - 11-08-2016

Myślisz , że te remastery będą wyglądać rewelacyjnie bo to uhd? Ja bym chciał by nowości wyglądały rewelacyjnie bo starocia to i na blu mogę oglądać.


RE: Remastery - misfit - 11-08-2016

Nie wiem czy będą wyglądać rewelacyjnie, natomiast remastery zwykle oferują sporą poprawę obrazu, nierzadko dużo większą niż BD vs DVD, szczególnie jeśli pierwsze wydanie BD danego filmu było robione na podstawie starego mastera jeszcze z XX wieku czy początku XXI - to akurat była dość częsta praktyka (względy ekonomiczne) w pierwszych kilku latach istnienia Blu-ray'a jeśli chodzi o wydania starszych filmów.

Póki co remastery są wydawane zarówno na BD jak i UHD BD więc to już każdy sam zdecyduje co wybiera, natomiast dla obu stron (nawet tych, którzy mają wyjebane na 4K i zarzekają się, że w to nie wejdą) niewątpliwą zaletą jest to, że dzięki nowemu formatowi remasterów jest i będzie więcej.


RE: Remastery - Wolfman - 11-08-2016

Jedno jest pewne, mam jak to sam napisałeś wyjebane na remastery remasterów, bo śmierdzi mi tu już zwykłym naciągaczem. Tym bardziej , że wołają nie mało. Więc te pierwsze mnie kompletnie nie interesują, ale jeśli dany film po raz pierwszy będzie zremasterowany na blu/uhd (czyt w wyższej rozdzielczości niż dvd) to jak najbardziej.
Myślę , że fajnie by też było o każdym wydaniu wrzucać dane techniczne i fotki wraz z komentarzem czy warto.
Wiadomo jakie są realia, nawrzucają tego na rynek by było tego dużo, a większość będzie tyle samo warta jakościowo co blu.


RE: Remastery - misfit - 11-08-2016

Co rozumiesz przez wyrażenie remastery remasterów ?

Chyba się nie rozumiemy. Remastery pojawiają się zarówno na BD jak i UHD - to jest IMO sprawa drugorzędna czy ktoś wybierze remastera danego filmu na BD czy wejdzie poziom wyżej w UHD (nie tyle dzięki większej rozdzielczości, a HDR i wyższemu gamutowi kolorów - tego na screenach póki co niestety nie zobaczymy).
Najważniejsze, że remastery w ogóle powstają bo wciąż jest trochę filmów, które straszą swoim transferem na BD (do tego grona nie zaliczam ani Przyczajonego ani Gorączki, pierwsze wydanie Goodfellas z 2007r. na BD natomiast już tak) i aż się proszą o nowy skan przy użyciu dzisiejszego sprzętu i wiedzy. Tego typu filmów albo celowo jeszcze nie kupiłem na BD lub też kupiłem część z nich po taniości i nie będzie szkoda mi kasy gdy już pojawi się wydanie danego filmu, które w pełni spełni moje oczekiwania.
Nikt też nie każe komuś kupować remasterów jeśli ten ktoś jest zadowolony ze starszego wydania - fajnie natomiast jeśli jest wybór Smile


RE: Remastery - Wolfman - 11-08-2016

Pewnie, że fajnie, tylko , że zamiast jednego dobrego właściwego wydania, wyjdzie ich kilka i w każdym coś będzie poprawione.
Przecież niektóre filmy mają po kilka wydań na blu.


RE: Remastery - pred895 - 12-08-2016

Nowy 4k remaster To live and die in L.A. szykuje nam Arrow >>
[Obrazek: LIVE_AND_DIE_2D_BD%20copy-500x500.png]
Premiera 21 listopada
http://www.arrowfilms.co.uk/shop/index.php?route=product/product&keyword=to%20live&product_id=865
Dodatki:
SPECIAL EDITION CONTENTS

Brand new 4K restoration from the original 35mm negative supervised and approved by director William Friedkin
High Definition Blu-ray (1080p) and Standard Definition DVD presentations
Original Uncompressed Mono PCM audio
Optional English subtitles for the deaf and hard of hearing
Audio commentary by director and co-writer William Friedkin
Counterfeit World: The Making of To Live and Die in L.A. archive featurette containing interviews with Friedkin, actors William Petersen and Willem Dafoe, and others
Alternative ending
Deleted scene
Stills gallery
Trailers
MORE SPECIAL FEATURES TO BE ANNOUNCED!
Reversible sleeve featuring original and newly commissioned artwork by the Twins of Evil



FIRST PRESSING ONLY: Collector’s booklet featuring new writing on the film by Anne Billson


RE: Remastery - misfit - 19-08-2016

Three Amigos z w tym roku obchodzi 30-lecie i z tej okazji niemiecki wydawca Koch Media zapowiedział wydanie remastera na BD pod koniec listopada.

Poza tym The Thing Carpentera zalicza obsuwę i spodziewany jest w październiku.