Filmozercy.com | Forum
Bram Stoker's Dracula - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Bram Stoker's Dracula (/watek-bram-stoker-s-dracula)

Strony: 1 2 3 4 5


Bram Stoker's Dracula - misfit - 30-09-2015

Tak jak Mierzwiak już wspominał w innym temacie 6 października wychodzi wersja zremasterowana Bram Stroker's Dracula ze skanu 4K, do tego Atmos i dodatki specjalne. Tutaj szczegóły. Jeden zonk - Region A.

Pierwsza recenzja -> http://thedigitalbits.com/item/bram-stokers-dracula-supreme-cinema-bd
Na dvdbeaver są screeny, ale nie podaję do nich linka bo nie są dla mnie wiarygodnym źródłem w tym względzie. Poczekajmy na caps-a-holic Smile

8 października wersja zremasterowana ma premierę w Niemczech i wszelkie znaki na niebie wskazują, że będzie posiadać polską wersję językową, ale na 100% się dowiemy jak wypłyną skany BDInfo albo jak ktoś osobiście potwierdzi Wink
Poniżej tył okładki z wydania skandynawskiego.

[Obrazek: 50791a438480188.jpg]


RE: Bram Stroker's Dracula - Inuki - 30-09-2015

To co było pokazane w innym temacie też specjalnie nie powala. Troszkę zmienili kolorystykę, jest niby ostrzej, ale szału nie ma. Nowa kolorystyka na plus. Ja jestem ciekaw scen w nocy, bo to najbardziej kulało w poprzednim wydaniu.


RE: Bram Stroker's Dracula - Gieferg - 30-09-2015

Jeden z dwóch filmów o wampirach (nie liczę Od Zmierzchu do świtu), jakie znalazły dla siebie miejsce w mojej kolekcji i jedyna słuszna wersja Draculi, no ale póki co mam tylko na DVD i jeszcze nie wiem czy się zdecyduję na upgrade, ale remaster z wersją PL pewnie sprawi, że się nad tym zastanowię.


RE: Bram Stroker's Dracula - misfit - 30-09-2015

(30-09-2015, 17:22)Inuki napisał(a):  To co było pokazane w innym temacie też specjalnie nie powala. Troszkę zmienili kolorystykę, jest niby ostrzej, ale szału nie ma. Nowa kolorystyka na plus. Ja jestem ciekaw scen w nocy, bo to najbardziej kulało w poprzednim wydaniu.

Tu nieco ciekawsze kadry wzięte do porównania -> http://bluray.highdefdigest.com/24260/bramstokersdracula2.html
Chociaż wciąż to są skompresowane jpg'i i nie zawsze te same klatki, ale widać, że w nowym wydaniu obraz jest bardziej filmowy i do tego ostrzejszy z cieplejszymi i bardziej nasyconymi kolorami. Przy czym to raczej jeden z tych przypadków gdzie dopiero w ruchu widać jego większą przewagę.
Na highdefdigest zjechali z oceną z 4.25 na 3.50 ze względu na inne, ich zdaniem gorsze kadrowanie. Jest ono nieco wyższe i bardziej ono przypomina kadrowanie z wydania dvd. Które jest te właściwe - dobre pytanie Smile


RE: Bram Stroker's Dracula - Inuki - 30-09-2015

Dzięki. Faktycznie ciężko ocenić, która wersja lepsza. Momentami bardziej podoba mi się nowa, a momentami stara. Ocenić to będzie można dopiero w ruchu. Poprzednie wydanie nie było aż tak złe w scenach dziennych, ale w scenach nocnych było zdecydowanie zbyt ciemno przez co wielu rzeczy nie było widać. Nowe wydanie DVD, które wyszło w tym samym czasie miało normalną czerń. Tam wszystko było OK. Momentami też ziarno było zbyt intensywne (nie kojarzę go w starym wydaniu DVD i w wersji telewizyjnej). Tutaj widzę, że się go nie pozbyto, ale przez nową kolorystykę może nie będzie tak raziło. Zobaczymy jak to będzie faktycznie wyglądało, ale z tego filmu więcej chyba wykrzesać się nie da. "Poszukiwacze zaginionej arki" też na fotkach nie zachwycali, a w ruchu jest całkiem, całkiem.


RE: Bram Stoker's Dracula - Inuki - 02-10-2015

Blu-ray.com oceniło obraz na 4,5/5

http://www.blu-ray.com/movies/Bram-Stokers-Dracula-Blu-ray/92211/#Screenshots


RE: Bram Stoker's Dracula - pred895 - 09-10-2015

Porównanie >>
http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=6625&disc2=6626&hd_multiID=2704#auswahl


RE: Bram Stoker's Dracula - pred895 - 11-10-2015

http://www.zavvi.com/blu-ray/bram-stoker-s-dracula-zavvi-exclusive-limited-edition-steelbook/11173993.html?utm_source=ENZ-_10102015-dracular-steelbook-launch-en&utm_medium=email&utm_campaign=ENZ-_10102015-dracular-steelbook-launch-en&affil=thgemail&utm_content=TCMemail&widget_id=127095
Steelbook od zavvi. Ciekawe czy to niebieskie gówno to tylko kartonik czy faktyczny art steela Wink


RE: Bram Stoker's Dracula - misfit - 11-10-2015

Identycznie wyglądający steelbook w wydaniu niemieckim ponoć w środku ma płytę ze starego wydania, żeby nie było jaj też w tym od zavvi Smile

Martwi mnie sprawa dźwięku w wydaniach europejskich - wydanie US ma ścieżkę Atmos i ogólnie są zachwyty nad nowym mixem.
Pytanie teraz czy ta europejska ścieżka DTS-HD MA to jest ten nowy mix, tyle, że wykastrowany do 5.1 czy może ten starszy mix.


RE: Bram Stoker's Dracula - Verrax - 05-01-2016

Lekkie odkopanie tematu, ale stwierdziłem że warto podzielić się tą informacją (a w zasadzie potwierdzeniem wcześniejszych plotek i domysłów). Wydanie z UK w steelu z serii Project Popart (aktualnie dostępne chyba tylko w Zavvi) to płyta z nowego remastera 4K, posiadająca zarówno polskiego lektora jak i napisy. Big Grin Żeby nie było za kolorowo, jest tak jak wspomniał w poście wyżej misfit - miała miejsce lekka kastracja, i nie uświadczymy tu Atmosa a jedynie poczciwe Dolby Digital 5.1 albo DTS-HD MA 5.1, tylko że nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia które z nich jest obecne na steelbookowej płycie.