Filmozercy.com | Forum
misfit - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: misfit - kolekcja (/watek-misfit-kolekcja)



misfit - kolekcja - misfit - 08-11-2015

Zdjęcia całej mojej kolekcji wrzucę w późniejszym terminie bo mam obecnie dość duży burdel z uwagi na rozrośnięcie się kolekcji i wynikający z tego brak miejsca na półkach.

Tytułem wstępu - od 2008r. kupuję wyłącznie płyty na BD, głównie zagranicą gdyż większość pozycji, które mnie interesują nie są dostępne w polskiej dystrybucji. Nie ukrywam też, że ważnym czynnikiem jest dla mnie cena. To czy to będzie amaray, digipack, steelbook czy ekskluzywne wydanie ma dla mnie trzeciorzędne znaczenie, chociaż jeśli coś wpadnie mi w oko to jestem w stanie co nieco dopłacić w stosunku do zwykłego wydania. Najważniejsza jednak jest dla mnie zawartość płyty, a konkretnie oferowana jakość A/V. Jeśli trzeba sprowadzić dany film z USA, Japonii czy innych zakątków świata to wtedy nie waham się głębiej sięgnąć do kieszeni.

Poniżej wrzucam zakupy z ostatnich kilku miesięcy.

UK - amazon.
[Obrazek: K5qZ2gY.jpg] [Obrazek: Nri2pwe.jpg] [Obrazek: vrkodpO.jpg]

[Obrazek: IpOm1y8m.jpg] [Obrazek: sbYINarm.jpg] [Obrazek: J0nGxGum.jpg]

[Obrazek: UcI8RJom.jpg] [Obrazek: XxinTL1m.jpg] [Obrazek: vfM7Od7m.jpg]

Long Good Friday i Mona Lisa - mistrzowskie transfery od Arrow w świetnym wydaniu.
Honourable Woman - miniserial Hugo Blicka, mam też jego wcześniejsze The Shadow Line i z zaciekawieniem czekam na przyszłe projekty.

Przyszła też reklamacja Tinker Tailor Soldier Spy z zavvi po ponad dwóch miesiącach oczekiwania (wydanie wyprzedane).
[Obrazek: R3kZh7em.jpg] [Obrazek: 6h4qp4Zm.jpg] [Obrazek: 78Hs962m.jpg]

[Obrazek: aWqWOSQm.jpg] [Obrazek: zbXraFRm.jpg]

Niemcy - amazon.
[Obrazek: CGvTuWBm.jpg]

[Obrazek: fGIIh8Xm.jpg] [Obrazek: Mh2A7V4m.jpg]

Osobno nigdy bym nie kupił Reservoir Dogs czy True Romance w obecnych wydaniach BD, no chyba, że za przysłowiową złotówkę, ale trafiła się świetna okazja cenowa - 18 EUR za całość, więc nie mogłem nie skorzystać. Większość powtarzających się pozycji już sprzedałem i że tak powiem jestem na zero.


Zakupy z cdjapan.
[Obrazek: AYL3ithl.jpg]

Zielona Mila - najlepsze znane mi wydanie pod względem obrazu. Wielkiej różnicy nie ma do transferu Warnera, ale na dużym ekranie jest ona widoczna.
Dzień świstaka - jedyne znane mi wydanie tego filmu pochodzące z nowego mastera.


Włochy - z amazonowych promocji.
[Obrazek: bLoK3KVm.jpg] [Obrazek: T2hxICGm.jpg]

[Obrazek: EiWEefel.jpg]

[Obrazek: lkB3Y4wl.jpg]

[Obrazek: loYYcrhl.jpg]

Tak, jestem geekiem serialowym Wink
Star Treki nabyłem za pół darmo, za całość zapłaciłem 200zł. Brakuje jeszcze siódmego sezonu.
Ten żółty kod kreskowy dla S1 oznacza, że jest to wydanie z poprawionym dźwiękiem (pierwsze wydanie było pod tym względem skaszanione).
vfx'y robili na nowo bo upscalowanie ich z SD wyszłoby fatalnie obrazowi biorąc pod uwagę ich ilość - bardzo żmudna robota. Ogólnie świetna jakość obrazu,

Apollo 13 i Breakfast Club to remastery. Podobnie Gangi Nowego Jorku.


Polska:
[Obrazek: fde75UE.jpg] [Obrazek: p7tK13X.jpg] [Obrazek: i5CJ4LR.jpg]

Zakupy dzięki filmoskopowi po 20zł za sztukę z MM i Saturn.


Francja - amazon z okazji Black Weekend.
[Obrazek: sjMtJVHl.jpg]

[Obrazek: YF0OkLW.jpg] [Obrazek: ifANVyb.jpg] [Obrazek: 9cvMd89.jpg]

[Obrazek: vjzYZRBm.jpg]

[Obrazek: TzSeGDhm.jpg] [Obrazek: MCk6wKNm.jpg]

Memento - to jest wersja zremasterowana, która była wydana jeszcze tylko w USA i chyba już nie jest nawet dostępna.

Sopranos są w moim osobistym serialowym TOP 3, ale czekałem z zakupem na jakąś dobrą promocję bo większej kwoty nie chciało mi się wyciągać z kieszeni z uwagi na słabiutką jakość obrazu w serii 1 i 2 i skopany dźwięk (efekt echa) w dwóch odcinkach serii 6.

Raidy - Hollywoody mogą się uczyć jak powinny wyglądać sceny walki Wink Jedynka to przefiltrowany potworek, ale wszystkie BD tak mają. Obraz w obu przypadkach praktycznie taki sam co wydania USA.

Les triplettes de Belleville dawno temu oglądałem na C+ i mnie rozwalił. Czas na powtórkę. L'illusionniste też bardzo ciekawa pozycja.


RE: misfit - kolekcja - Mister Tadeo - 08-11-2015

Bardzo ładny początek zaprezentowania swojej kolekcji (ciekawe filmy i b. dobre zdjęcia, które je przedstawiają). No to już wiadomo do kogo się zwrócić jeśli dany tytuł zainteresuje mnie (bo też wiele filmów ma liczne wydania i różną jakość A/V).
Pytanie o box The Long Good Friday/Mona Lisa - jaka cena? Na zavvi stoi po 29,99 funta ale może udało Ci się kupić taniej (skoro b. dbasz aby nie przekroczyć danej kwoty na zakup)?


RE: misfit - kolekcja - misfit - 08-11-2015

Do usług Smile

The Long Good Friday/Mona Lisa kupiłem za 18 funtów na amazonie UK - oba filmy naprawdę świetnie odrestaurowane.
Poniżej porównanie z caps-a-holic.
Mona Lisa.
The Long Good Friday.


RE: misfit - kolekcja - misfit - 08-12-2015

Zakupy listopadowo-grudniowe:

Polska
[Obrazek: 1Noe2exm.jpg] [Obrazek: DoSnhDNm.jpg]

Avatar - Nie mam wyświetlacza 3D i w ogóle nie kręci mnie okularkowe 3D, ale może kiedyś się przyda innym domownikom Wink
Furia - jedno z nielicznych wydań na całym świecie z niepozjadanymi detalami w ciemnych partiach obrazu.


USA
[Obrazek: U6cSkVMm.jpg] [Obrazek: JHATO95m.jpg] [Obrazek: 8t0oPLFm.jpg]

Moje spostrzeżenia o Rodzinie Addamsów napisałem w tym temacie.

Vanilla Sky - jeden z moich ulubionych filmów. Trochę słabe, że po tylu latach oczekiwania na wydanie BD nie chciało im się wyłożyć kasy na nowy skan skutkiem czego obraz jest niewiele lepszy od DVD, ot mniej rzucająca się w oczy kompresja, ciut ostrzej i przeczyszczony obraz z zabrudzeń taśmy filmowej i właściwie tyle.
Zdecydowałem się na upgrade głównie z powodu niskiej ceny oraz obecnych dwóch wersji filmu: kinowej oraz z alternatywnym zakończeniem + w dodatkach dostępne sceny usunięte, których na polskim dvd nie miałem + pal speedup na DVD co przy bezpośrednim porównaniu słychać wyraźnie już przy pierwszym motywie muzycznym gdzie dźwięk jest tak o półtonu wyższy.

Wydanie DVD tego filmu nie jest mi już do niczego potrzebne tak więc jeśli ktoś chciałby je za darmochę i jest w stanie ponieść koszty wysyłki to zapraszam na PW.
Jest to konkretnie te wydanie - płyta w stanie idealnym jak 99% moich płyt.

[Obrazek: ecC1iz5m.jpg]


Francja i Włochy
[Obrazek: lwqBqbCm.jpg] [Obrazek: SfLaQeWm.jpg] [Obrazek: pxq9zHtm.jpg] [Obrazek: c0r5DMdm.jpg]
[Obrazek: oGLF1t4m.jpg] [Obrazek: UXD449nm.jpg] [Obrazek: guPdIsbm.jpg]
[Obrazek: uBG6rRX.jpg] [Obrazek: YfWmAmU.jpg]
[Obrazek: QTQ7pPp.jpg] [Obrazek: DMYJmht.jpg]

Sporo "nowości" jak na moje standardy.

Kingsman - wersja nieocenzurowana.

Dzikie historie - wydanie francuskie bo jako jedne z nielicznych posiada oryginalną ścieżkę dźwiękową 7.1. Jest to też drugi Argentyńczyk w dzisiejszej aktualizacji po Secret in Their Eyes aka El secreto de sus ojos. Oba filmy zdecydowanie polecam, podobnie jak Mommy z niecodziennym AR 1:1 - jest w związku z tym kilka niespodzianek, ale więcej nie napiszę coby nie spoilerować tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli.

The Party z Peterem Sellersem pamiętam, że za dzieciaka było jednym z najczęściej oglądanych VHS'ów u mnie w domu, ciekawy jestem czy przejdzie próbę czasu.
Niestety z tego co w urywkach widziałem obraz prezentuje się gorzej niż wskazywałyby na to screeny. Wydanie francuskie (włoskie zresztą też) posiada polską wersję językową (napisy).

Gilda - nie pierwszy i na pewno nie ostatni Film-Noir, który zawitał u mnie do kolekcji. Mam słabość do tego gatunku. Wydanie włoskie posiada polską wersję językową (napisy).

Top Gun - płyta 3D pochodzi z nowego skanu i będzie służyć u mnie do oglądania w 2D (teoretycznie jest blokada 3D, ale na HTPC jest to łatwe do obejścia). Obraz wyraźnie lepszy od wydania 2D, ale ma też swoje grzeszki. Ale o tym więcej napiszę w późniejszym czasie w odpowiednim temacie.

To tyle - w tym roku zakupów już nie przewiduję Wink


RE: misfit - kolekcja - Gieferg - 08-12-2015

Top Gun w 3D (znaczy się w 2D z wersji 3D, bo tak to oglądałem) wygląda co najmniej dziwnie, miejscami wręcz fatalnie (niektóre ciemne ujęcia na lotniskowcu), choć ta kolorystyka i mocne ziarno mają też swój urok. W każdym razie zostaję przy DVD.


RE: misfit - kolekcja - misfit - 08-12-2015

Ano właśnie ta nadmierna ziarnistość i kolorystyka to są te grzeszki o których wspomniałem. Nie jestem wielkim fanem pomarańczy i turkusu w przypadku tego filmu, poza tym mam wrażenie, że obraz jest celowo dużo "żywszy" aby skompensować utratę jasności po nałożeniu okularków. Przy oglądaniu w 2D należałoby troszkę pobawić się ustawieniami jasności, ale nie brałbym tutaj za wzorzec starego wydania bo dla mnie jest tam z kolei za ciemno i ponuro. Coś pomiędzy starym, a nowym transferem byłoby w sam raz.

Odnośnie ziarna - jeśli imdb podaje prawdę i nie były tam w ruchu kamery 16mm przy części scen to ewidentnie coś jest w tym względzie namodzone na płycie 3D. Przez większą część filmu jest ok, ale czasami nawet w dobrze oświetlonych ujęciach  obraz potrafi walnąć takim wielgachnym ziarnem, że absolutnie nie wygląda to jakby było kręcone w 35mm. Jeśli ktoś jest uczulony na ziarno to powinien omijać szerokim łukiem wydanie 3D, ja na szczęście nie mam z tym większego problemu, w przeciwieństwie do mocno przefiltrowanego obrazu z pierwszego wydania.


RE: misfit - kolekcja - Sokal - 08-12-2015

Od siebie dodam, że to 3d pod względem głębi jest chyba najgorszym 3d jakie widziałem.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka


RE: misfit - kolekcja - Danus - 08-12-2015

Za ile Avatar 3D?


RE: misfit - kolekcja - misfit - 08-12-2015

Był na stronie internetowej empiku po 25zł.


RE: misfit - kolekcja - Danus - 08-12-2015

Dobra cena, szkoda, że przegapiłemSad