Filmozercy.com | Forum
Płyta nie chce się odtworzyć - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Płyta nie chce się odtworzyć (/watek-plyta-nie-chce-sie-odtworzyc)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


Płyta nie chce się odtworzyć - misiek222 - 21-03-2016

WitamSmile Swój problem zacznę od tego, że płyta DVD którą posiadam ma już kilka lat. Była odtwarzana może 1, 2 razy po czym leżała na półce. Stan techniczny ideał, może 2 malutkie ryski. Przedwczoraj chciałem film odświeżyć - włączam i wyskakuje błąd "13 70 This disc is dirty". Pomyślałem sobie "ok, może nie odczytał bo ma już kilka lat". Włożyłem więc płytę do nowiutkiego odtwarzacza BluRay. Czekam, czekam, czeka i ... nic. Nie widzi płyty, co mnie bardzo zdziwiło. Następnego dnia sprawdzam płytę na komputerze stacjonarnym, który odtwarza wszystko - skutek: odtwarzacz nie widzi płyty. Jedyny odtwarzacz, który ją "wyszukał", to czwarty w kolejności laptop mojego brata. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć. Dlaczego nowy BluRay, komputer, i dvd jej nie czyta, jedynie laptop. Dodam, że tłocznia to niejaka firma DigitalDisc. Czy macie może jakieś rady?


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - Gieferg - 21-03-2016

W takiej sytuacji spróbowałbym płytę skopiować na tym sprzęcie, który ją czyta. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - kryst007 - 21-03-2016

To pewnie przez odtwarzacz. Raz mój nie chciał jednego filmu odtworzyć, a gdy ten sam dysk włożyłem do innego sprzętu to już na spokojnie wszystko działało.


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - misiek222 - 21-03-2016

(21-03-2016, 12:14)kryst007 napisał(a):  To pewnie przez odtwarzacz. Raz mój nie chciał jednego filmu odtworzyć, a gdy ten sam dysk włożyłem do innego sprzętu to już na spokojnie wszystko działało.

Pomyślałbym dokładnie tak samo, gdyby nie fakt, że nie widzą go 3 odtwarzacze (w tym, jak zaznaczyłem - jeden nowiutki) Sad Zapewne zrobię tak jak poradził kolega powyżej, choć przyznaję, że jest to dla mnie niezwykle zagadkowa sprawa. Confused


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - Sokal - 21-03-2016

Płyta nie ma rys?
Co google wyrzuca na ten numer błędu?
Co to za płyta? W sensie film.


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - kew97 - 21-03-2016

Ja miałem podobny problem z płytą DVD "Złe wychowanie" i z płytą z dodatkami do "Slumdoga" ale tego nie odtwarzał tylko Blu-ray, komputer dał radę. Po zaktualizowaniu oprogramowania w Blu-rayu obie płyty odtwarzają się normalnie. Spróbuj zaktualizować może pomoże. Wątpię żeby trzy sprzęty nie odtwarzały płyty z tego samego powodu ale warto spróbować.


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - misiek222 - 21-03-2016

Dokładnie chodzi o film "Złe wychowanie" Big Grin Płyta może ma ze 2-3 drobne ryski.


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - kew97 - 21-03-2016

Czyli może ta konkretna płyta ma jakieś większe wymagania Big Grin Spróbuj zaktualizować oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray. Ja już chciałem kupić nową ale pomyślałem, że może aktualizacja coś da i się udało uratować Big Grin


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - misiek222 - 21-03-2016

(21-03-2016, 16:18)kew97 napisał(a):  Czyli może ta konkretna płyta ma jakieś większe wymagania Big Grin Spróbuj zaktualizować oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray. Ja już chciałem kupić nową ale pomyślałem, że może aktualizacja coś da i się udało uratować Big Grin

A czy mógłbym poprosić o jakieś wskazówki jak przeprowadza się taką aktualizację. Jestem w tym temacie kompletnie zielony, a mówiąc jeszcze dobitniej dopiero od Ciebie dowiedziałem się że istnieje taka opcja Big Grin


RE: Płyta nie chce się odtworzyć - kew97 - 21-03-2016

Wszystko zależy od tego jakiej firmy odtwarzacz posiadasz. W ustawieniach powinna być opcja aktualizacja oprogramowania. I jeszcze zależy czy masz dostęp do internetu w Blu-rayu, bo jak nie to aktualizacji nie zrobisz. Też się nie bardzo na tym znam. Poszukaj w ustawieniach Smile